0
 0,00 0 items

No products in the cart.

MetaMask integroval PayPal na nákup ETH

Spoločnosť ConsenSys oznámila, že používatelia peňaženky MetaMask budú môcť nakupovať kryptomenu ETH jednoducho a pohodlne pomocou PayPal. MetaMask sa tak stane prvou web3 peňaženkou, ktorá spolupracuje s PayPal.

ConsenSys, popredná softwareová spoločnosť, ktorá umožňuje vývojárom na sieti Ethereum, vytvárať aplikácie novej generácie a tvoriť modernú finančnú infraštruktúru. Ethereum je najväčší programovateľný blockchane na svete, na ňom ConsenSys buduje „digitálnu ekonomiku zajtrajška“. Medzi ich produkty patrí Quorum, Truffle, Codefi, MetaMask a Diligence.

MetaMask

MetaMask je veľmi populárna softwareová krypto peňaženka. Z hľadiska počtu používateľov je svetovým lídrom na trhu. Počet aktívnych používateľov je viac ako 30 miliónov mesačne. Používa sa nie len na ukladanie kryptomien, ale taktiež na interakciu s NFT trhoviskom, pri P2E hrách, Defi aplikáciach alebo metaverzoch.

Lorenzo Santos, produktový manažér spoločnosti Metamask povedal „ Toto spojenie s PayPal, umožní naším používateľom, nielen bezproblémovo nakupovať crypto cez Metamask, ale aj jednoducho preskúmať Web3 ekosystém.“

Ako bude v praxi vyzerať používanie PayPal cez peňaženku MetaMask:

  • Prihlásite sa do svojej MetaMask aplikácie,
  • kliknete na tlačidlo „kúpiť“ a potom zvolíte „PayPal“
  • zadáte sumu v dolároch, v hodnote ETH, ktoré chcete nakúpiť, prípadne môžete zaplatiť kryptomenou uloženou na svojom PayPal účte,
  • následne budete automatický presmerovaný a prihlásite sa do svojho PayPal účtu,
  • zaplatíte v PayPal za nákup ETH,
  • hotovo

Prečítajte si tiež: Ledger predstavil peňaženku novej generácie

BYBIT banner

PayPal a krypto

PayPal poznáme ako obľúbený internetový platobný systém, ktorý realizuje prevody peňazí medzi účtami, ktoré sú identifikované emailovými adresami. Jeho užívatelia si tak môžu posielať platby bez toho, aby museli zadávať číslo bankového účtu príjemcu, stačí len emailová adresa.

Platforma PayPal ponúka svojím zákazníkom už od roku 2021 možnosť nakupovať a ukladať 4 kryptomeny, a to Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Bitcoin Cash. Je to veľmi jednoduchý a rýchly spôsob ako nakúpiť kryptomeny. Ocenia to hlavne laici, ktorí sa s kryptom len zoznamujú a rozhranie burzy im príde príliš zložité. Na stránkach PayPal nájdete vzdelávacie materiály o kryptomenách, môžete tam aj sledovať cenu Bitcoinu v reálnom čase. Kryptomeny tam môžete nakupovať, držať a predávať, no akékoľvek ďalšie funkcie využiteľné pre trading tam už chýbajú.

Adam Hollander zakladateľ web3 spoločností tweetoval „možnosť nakupovať ETH cez PayPal odstráni významnú prekážku vstupu do sveta NFT“

Toto nové spojenie predstavuje ďalší malý krok k väčšej adopcii kryptomien. Avšak služba je zatiaľ dostupná len pre americký trh.

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Zdroj:

https://consensys.net

Mohlo by ťa zaujímať

cart