0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Maple Finance si kladie za cieľ byť Shopify v online požičiavaní

Spoluzakladateľ spoločnosti Maple Sidney Powell, hovorí, že Maple vám „poskytuje nástroje na podnikanie v oblasti požičiavania online“ podľa modelu e-commerce giganta Shopify.

Maple Finance

Minulý týždeň Maple Finance, platforma úverových zariadení ako služby, oznámila, že otvorila úverový sektor vo výške 300 miliónov dolárov pre problémových ťažiarov Bitcoinu.

To znamená, že všetci tí krypto ťažiari, ktorí sa snažia dosiahnuť zisk na súčasnom medvedom trhu, majú teraz požičovňu. Ťažiari si však budú musieť požičať až 20 % prostriedkov na udržanie prevádzky tejto služby.

Sidney Powell, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ firmy, pre Decrypt na Messari Mainnet 2022 povedal, že ťažiari sú schopní túto sadzbu zniesť, pretože možnosti financovania sú obmedzené a tradičné banky sa len zriedka zaujímajú o obchodovanie s krypto-natívnymi firmami.

Tiež si prečítajte: Aké sú rozdiely medzi kryptomenami a tokenmi?

Sidney Powell nazýva tento špecifický profil klienta „stredne veľký trh". Definoval to takto: "Každá spoločnosť, ktorá už nie je schopná získať rizikový kapitál, pretože už nie je malá. Nie sú verejne obchodovateľné. Zatiaľ to nie sú multimiliardové spoločnosti, ale mohli by pôsobiť v takom špecializovanom sektore, ako sú kryptomeny,“ povedal. „Problémom je, že v kryptomenách sú banky a tie tomuto sektoru peniaze nepožičiavajú"

Čo je však na Maple Finance zaujímavé, nie je to, že pomáha ťažiarom získať likviditu, ale ako to robí.

Získavanie likvidity

Maple vyzerá ako banka, chodí ako banka a správa sa ako banka, ale nie je to banka. Namiesto toho je Maple webová služba špecifická pre pôžičky, pomocou ktorej môžu spoločnosti spájať peniaze a nájsť dlžníkov. Je to skôr technologická platforma než finančná inštitúcia.

Tento fond pôžičiek pre ťažiarov vo výške 300 miliónov dolárov financovala napríklad iná firma s názvom Icebreaker Finance.

V tomto scenári sa Icebreaker nazýva delegát fondu a jeho úlohou je 1) financovať fond kapitálom a 2) preveriť všetkých potenciálnych dlžníkov (podobne ako to robí banka). Je úlohou delegáta združenia posúdiť riziko požičiavania týmto dlžníkom, nie spoločnosti Maple.

"Často používam analógiu Shopify, kde poskytli nástroje pre spoločnosti elektronického obchodu len na nastavenie a prevádzkovanie ich podnikania online," povedal. „Dávame vám nástroje na podnikanie v oblasti požičiavania online. To požičiavanie je naozaj unikátne. To je úloha, ktorú plnia.”

Tiež si prečítajte: 29/09/22 Powell a Lagardová žiadajú väčšiu reguláciu pre DeFi a Stablecoiny

Obchodný dom Sam Bankman-Fried Alameda Research tiež využíva Maple Finance na požičanie lacnejšieho kapitálu na svoje operácie. Medzi delegátov poolu patria Coinshares, Abra a AscendEX. A keďže delegát vykonáva veľkú hĺbkovú previerku tvorcov trhu, tieto pôžičky sú tiež nedostatočne zabezpečené, čo je v priestore DeFi vzácnosť.

Napríklad na MakerDAO musia používatelia vložiť 1,50 USD do Etherea za každý 1 požičaný USD. V prípade Maple Finance sa však podmienky medzi dlžníkmi a delegátmi združenia stanovujú na základe výšky poskytnutého kolaterálu a úrovne úveru firmy.

Môže sa to zdať všetko ako ezoterické krypto-veci, ale Powell a jeho doba našli zlatú žilu. Predtým mal Maple pôžičky vo výške 1,8 miliardy dolárov.

Zdroje: https://cryptonews.net/, https://decrypt.co/, https://www.thecoinrepublic.com/

Mohlo by ťa zaujímať

cart