0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Korona vírus a kryptomeny - aký bude dopad?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Vieme, vieme, vieme. Správ o korona víruse už máte asi všetci plné zuby. Média po celom svete sú preplnené novinkami o tom, ako sa daný vírus vyvíja, kam sa mu podarilo dostať a koľko ľudí je nakazených alebo už danému vírusu podľahlo. Obe tieto čísla však rapídne rastú a preto sa začínajú v médiách vynárať rôzne predikcie toho, ako ďaleko to až môže zájsť a aký dopad môže mať daný vírus na svet.

Korona vírus v číslach

Ku dnešnému dňu je nahlásených zhruba 10 000 ľudí, u ktorých sa má daný vírus vyskytovať. Toto číslo však má takmer exponenciálny rast, keď iba v posledných 2 dňoch pribudlo až 4 000 nakazených ľudí. Rovnako tomu je aj v počte úmrtí. Celkovo aktuálne prehralo boj s týmto vírusom zhruba 220 ľudí, pričom viac ako 100 ľudí malo podľahnúť korona vírusu včera. Celkovo je tak zatiaľ úmrtnosť na hranici 2%.

Dokopy sa má korona vírus aktuálne vyskytovať vo viac ako 25 krajinách. Okrem Číny, ktoré je epicentrom tejto nákazy, je najviac zaznamenaných prípadov v Thajsku, Singapure alebo Japonsku. Rovnako sa však vírus nachádza už aj v USA, Spojenom Kráľovstve, Francúzsku alebo Taliansku, pričom podozrenia sa už objavili aj u našich susedov v Čechách a Rakúsku. Včera večer sa dokonca v médiach objavilo, že by sa prvé dva prípady mohli nachádzať aj priamo v Žiline, avšak zatiaľ sa nič nepotvrdilo.

Ako súvisí korona vírus s kryptomenami?

Samozrejme, že nejdeme situáciu nejako zľahčovať a hovoriť o tom, aký zlý dopad má korona vírus na kryptomeny, keď ide o smrteľný vírus, ktorý si žiaľ vyberá aj svoju daň. Avšak podľa niekoľkých finančných analytikov sa dopad tohto vírusu na trhy začína preukazovať už teraz. Nielenže väčšina ázijských indexov a akcií stratila v posledných dňoch na hodnote, ale takisto sa začína hovoriť aj o možnosti poklesu HDP v Číne a spomalení ekonomiky tejto ázijskej veľmoci.

Dôvodov je hneď niekoľko. Okrem lockdownu (uzatváraní miest), ktoré zasiahlo viac ako 18 miliónov ľudí, má Čína aj problémy s logistikou a cestovaním. Množstvo leteckých spoločností ruší akékoľvek lety do týchto oblastí. Rovnako sa ľudia majú problém aj dostať z krajiny. Spomalenie HDP by však malo nastať najmä kvôli zníženiu pracovnej sily (kvôli núteným zdravotným opatreniam) a rušeniu vývozu produktov do zahraničia. Takisto sa predlžuje aj čas dodávania akýchkoľvek tovarov vrámci tejto krajiny, čo spôsobuje omeškania a niekoľkých prípadoch ja zastavenie ďalšej výroby.

A práve toto je jeden z dopadov korona vírusu aj na kryptomeny. Výrobcovia ASIC minerov v Číne totižto upozornili svojich klientov na oneskorenia v dodaní ťažiacich zariadení. Má ísť pritom iba o bezpečnostné opatrenia, ktoré spomaľujú možnosť prepravy daných mineorv. MicroBT a Bitmain, dvaja z najväčších výrobcov týchto zariadení na svete, sa tak svojim klientom zatiaľ iba formálne ospravedlnili za vzniknuté problémy, avšak situácia aktuálne nie je v ich rukách.

Netreba strácať hlavu

Samozrejme, že nejde o katastrofálny dopad a kryptomeny samotné tento vírus určite prežijú. Situácia sa však môže stupňovať a celkový dopad nemusí byť na teraz známy. Určite však nechceme nikoho zastrašovať. Rovnako aj treba podotknúť, že v prípadoch akým je tento, je najdôležitejšie nájsť najprv vhodnú a efektívnu protilátku a zachrániť tak čo najviac ľudí a nie sa prehnane zameriavať na to, či môže tento vírus nejako ovplyvniť kryptomeny.

Zdroj:

https://cryptoiq.co/how-coronavirus-outbreak-has-impacted-the-crypto-and-financial-markets-so-far-and-where-will-the-markets-go-from-here/

https://www.coindesk.com/coronavirus-controls-in-china-are-delaying-crypto-miner-deliveries-firms-say

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart