0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Korelácia medzi Bitcoinom a akciami dosiahla ATH

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Napriek tomu, že Bitcoin mal byť vytvorený ako alternatíva ku finančnému svetu (či už na platby alebo investovanie), čím ďalej, tým viac sa Bitcoin na finančný svet začína podobať. Minimálne ako forma investície. O Bitcoine sa dlho hovorilo ako o aktíve, ktoré nemá s inými druhmi aktív ako napríklad komodity, štátne dlhopisy alebo akcie vôbec korelovať. Ako sa však zdá, pohyby Bitcoinu a akcii sa začínajú náramne podobať.

Korelácia akcii a Bitcoinu na ATH

Dáta zo stránky Skew poukazujú na to, že v prvý júlový týždeň dosiahol Bitcoin najväčšiu jedno-ročnú koreláciu s akciami. Tá sa mala dostať až na úroveň 0,381, pričom jedno-mesačná korelácia sa dostala na svoje ATH až na viac ako 78,8%. Posledná mesačná korelácia medzi Bitcoinom a akciami bola iba na úrovni 61,5% čo znamená, že za posledný mesiac sa akcie a Bitcoin správali extrémne podobne. Najmä ročná korelácia medzi Bitcoinom a akciami však rastie pomerne stabilne a pomaly.

Najväčší skok bol zaznamenaný v marci tohto roku, kedy došlo k výpredajom spojeným s panikou okolo koronakrízy. Odvtedy sa akcie a Bitcoin správajú veľmi podobne, čo je pomerne novým fenoménom, ktorý však neuľahčuje situáciu kryptomenovým fanúšikom. Kedže sa Bitcoin správa rovnako ako akcie, nemôže byť považovaný za safe-haven investíciu.

Prečítajte si tiež: Čo je to Cloud Mining?

To potvrdzuje aj fakt, že Bitcoin (často nazývaný digitálne zlato) sa ani zďaleka nespráva tak, ako skutočné zlato. Korelácia medzi týmito dvoma aktívami aktuálne dokonca klesá, pričom sa dostala na štvormesačné minimum (-0,49). Ročný priemer je pritom na hranici 0,24 a preto je jasné, že v tomto období sa Bitcoin a zlato správajú odlišne. Kedže však má zlato status safe-haven aktíva, Bitcoin si tento prívlastok určite za posledné obdobie nevyslúžil.

Ide o zmenu medzi investormi?

Prečo sa však Bitcoin začína chovať viac ako akcie a nie ako zlato? Samozrejme, že jednoduchá a jednoznačná odpoveď na túto otázku nie je. Avšak zvyšujúca sa korelácia medzi Bitcoinom a akciami môže byť zapríčinená čiastočnou zmenou v investoroch. Podľa rôznych štatistík (napríklad nárast záujmu o Grayscale Bitcoin Trust) je Bitcoin stále viac obľúbený medzi inštitucionálnymi investormi. Tí do neho majú investovať malé podiely svojich portfólií.

Táto zmena je rovnako vidno napríklad aj na tom, že obchodovanie Bitcoinu je najvolatilnejšie v prvých dvoch hodinách od otvorenia amerických búrz (čo sa obchodovania vrámci času v dňoch v týždni týka). To znamená, že Bitcoin začína byť viac náchylný na sentiment medzi americkými investormi (najmä inštitucionálnymi), čím sa jeho korelácia s akciami môže výrazne zvyšovať.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart