0
 0,00 0 items

No products in the cart.

Koniec najväčšiemu podvodu v histórii kryptomien – čínska polícia zadržala 109 osôb

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Najväčší kryptomenový podvod v histórii by mal byť oficiálne ukončený. PlusToken sa vo svojej iba krátkej dvojročnej „prevádzkovej“ dobe dokázal zaradiť medzi tie najväčšie kryptomenové podvody, pričom podľa odhadov čínskej polície okradol investorov o viac ako 5,8 miliardy dolárov. Podľa najnovších informácii by však mal byť tomuto podvodu úplný koniec, keďže čínska polícia zadržala 109 osôb, ktoré mali patriť k zakladateľom a hlavným rozširovateľom daného podvodu.

Až 109 zadržaných osôb

Podľa oficiálnej správy zverejnenej čínskou políciou bolo zadržaných 27 osôb, ktoré mali byť priamymi tvorcami daného podvodu. Navyše bolo zadržaných aj ďalších 82 osôb, ktoré mali byť kľúčovými spolupracovníkmi a celý podvod mali rozširovať najmä vrámci Ázie. Celá akcia pritom nebola vôbec jednoduchá. Vyšetrovanie malo trvať viac ako 12 mesiacov a zahŕňalo spoluprácu aj so zahraničnými policajnými zbormi, kedže sa podvodníci odsťahovali do krajín ako Malajzia, Kambodža alebo Vietnam.

Napriek tomu sa teraz hlavných podozrivých podarilo dolapiť, čo by malo znamenať úplný koniec tomuto podvodu. Ten bol síce oficiálne ohlásený ako podvod už v roku 2019, avšak predstavitelia aj tím za daným projektom boli až do štvrtka tohto týždňa stále na slobode.

Podvod obrovských rozmerov

PlusToken bol čínskym podvodom, ktorý uzrel svetlo sveta iba v roku 2018. Aj napriek tomu sa mu za krátky čas podarilo prilákať takmer 2 milióny investorov, ktorí dokopy do tohto projektu vrazili viac ako 5,8 miliardy dolárov. Rozdelení boli pritom do viac ako 3 000 hierarchických úrovní, pričom celý podvod bol iba klasická pyramída, lietadlo, Ponzi schéma. Ako pri všetkých podvodoch tohto typu malo ísť o propagovanie MLM systémov (multilevel marketing), ktoré zaručovali investorom výnosy z príchodu nových klientov.

PlusToken sa pritom pôvodne snažil schovať za nový typ kryptomenovej peňaženky. Tá však svojim klientom sľubovala 9%-10% mesačný zisk z ich investície alebo stakeovania na danej platforme. Od začiatku tak išlo o veľmi očividný a ľahko čitateľný podvod. Sľubované a garantované vysoké zisky, MLM systém a projekt, ktorý sám o sebe hovorí ako o bezrizikovej investície do niečoho úplne nového. Tri veľké varovné signály, ktoré už od začiatku musia každému rozumnému a skúsenému investorovi poukazovať na to, že ide o podvod.

Prečítajte si tiež: Čo je kryptomenový mainnet?

Navyše, tieto praktiky nie sú v kryptomenovom svete ničím novým. Stačí si iba pozrieť dva predošlé obrovské podvody, ktoré sa kryptosvetom rozšírili. OneCoin aj Bitconnect boli projekty, ktoré sľubovali obrovské zisky, pričom v oboch bol veľmi silný akcent na MLM a lákanie nových klientov do daného „biznisu.“ To však v oboch prípadoch viedlo ku obrovským stratám investorov a klientov, ktoré iba v prípade OneCoinu tvorili viac ako 4,5 miliardy dolárov. Na rozdiel od PlusTokenu je však hlavná predstaviteľka OneCoinu, Ruja Ignatova tiež známa ako CryptoQueen, stále na slobode.

Zdroje: https://cryptopotato.com/, https://decrypt.co/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart