0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

11.04.20 Komoditný index testuje 40 rokov starý support - prerazenie môže mať katastrofálne následky

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Technická analýza má určite čo to do seba. Žiaden z grafov samozrejme nevie poukázať na to, čo sa v budúcnosti stane. Niektoré nám pri tom môžu pomôcť viac, iné menej, avšak ako všetci vieme, predpovedanie budúcnosti nie je možné. Grafy nám môžu pomôcť najmä s pravdepodobnosťou toho, ako sa trhy môžu zachovať na základe toho, ako sa chovali v minulosti. Jeden z grafov, ktorý nám teraz určite má čo to povedať, bol vyzdvihnutý analytikom Chrisom Kimblom.

TR Equal Weight Commodity Index testuje 40 ročnú hladinu

 

Thomson Reuters Equal Weight Commodity Index je indexom, na ktorý sa pozornosť neobracia pomerne často. Tento index odzrkadľuje pohyby 17 rôznych futures komodít ako napríklad zlato, platina, striebro, ale aj meď, zemný plyn a pšenica. Práve tento index však aktuálne dosahuje veľmi zaujímavých levelov.

 

 

Na nasledujúcom grafe, ktorý Chris Kimble opísal ako jeden z najpodstatnejších v aktuálnej situácii vidno, že komoditný index TR Equal  Weight Commodity Index testuje 10 ročný support. Celý graf sa pozerá na mesačné sviečky od roku 1954. Najnižší bod za posledných 15 rokov dosiahol tento index práve pred zhruba desiatimi rokmi počas Finančnej krízy 2007-2008. A práve tento bod bol otestovaný minulý piatok. Navyše, pred viac ak o 40 rokmi (zhruba v čase finančnej neistoty v rokoch 1979-1980) podobná hladina slúžila ako významná rezistencia, od ktorej sa celý index odrazil a smeroval smerom nadol.

 

Ako analytik Chris Kimble poukázal, ak by tento level vydržal nátlak zo strany medveďov a support by odolal, tak by mohol nastať pomerne silný odraz smerom nahor. Chris Kimble sa vyjadril nasledovne:

 

„Ak support indexu z roku 2009 vydrží, pravdepodobne sme videli najnižšie hladiny a tento index by tak mal smerovať smerom nahor.“

Naopak ak by daný support nevydržal, pravdepodobnosť veľkého poklesu je žiaľ veľmi reálnym scenárom. Sám opísal, že v prípade prepadu by nás v najbližšej dobe čakali veľmi ťažké časy. Práve kvôli tomu, ako sa správal tento index v časoch finančnej neistoty v minulosti si Chris Kimble myslí, že práve tento graf bude jedným zo smerodajných aj do budúcnosti. Práve preto vôbec nevyzerá dobre, ak by 40 ročná hladina supportu/rezistencie nevydržala a praskla smerom nadol.

Index vykazuje veľkú slabosť

 

Na grafe takisto môžete vidieť, že celý index sa nachádza vo viac ako 9 ročnej korekcii, ktorá je vyznačená klesajúcim kanálom. Ten iba podporuje fakt, že situácia na trhu nie je dokonalá. A to ani zďaleka. Celý komoditný index tak vykazuje veľkú slabosť. Množstvo aktuálnych medveďov z tohto trhu predpokladá, že trh ani zďaleka neodzrkadlil paniku, ktorá by na trhoch mala panovať.

 

Azda jedným z mala impulzov, ktorý by mohol otočiť celú situáciu a index by tak vytiahol smerom hore je pomoc extrémneho stimulu, ktorý si FED pripravil pre Američanov. Ako však zatiaľ trhy poukazujú, veľmi pozitívnej reakcie sme sa nedočkali.

 

Druhým, oveľa pozitívnejším impulzom by mohlo byť vynájdenie vakcíny na koronavírus. Tým by sa situácia na takmer všetkých trhoch mohla razantne obrátiť, čo by mohlo samozrejme napomôcť aj tomuto indexu. Či sa tak naozaj stane ukáže až čas. Dovtedy platí, že tento index môže priniesť súboj býkov a medveďov zhruba na leveloch 335 až 340, ktorý môže veľmi dopomôcť k tomu, aby sme zistili, na akú situáciu sa máme vo svete pripraviť.

 

Zdroj:

https://www.marketwatch.com/story/market-bottom-or-very-tough-times-ahead-heres-what-one-chart-watcher-is-keeping-his-eye-on-2020-04-03?mod=home-page

 

Disclaimer

 

Fyzické zlato, alebo obchodovať zlato na burze? Už si nemusíte vyberať! Ponúkame predaj fyzického zlata. Predaj bude formou pravidelného mesačného sporenia. Pre viac informácii klikni TU.

 

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart