0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Kedy a prečo bude Bitcoin za 200k

Jeden z najpoužívanejších indikátorov technickej analýzy ukazuje, že bitcoin práve formuje svoje dno. Jeho analýzou vieme určiť, kde bude vrchol nadchádzajúceho bullrunu a aj dno následného medvedieho trhu.

Mnoho investorov sa riadi halvingovým cyklom bitcoinu. Pojem "halving" vyjadruje, že odmena ťažiarov za každý vyťažený blok sa zníži na polovicu. Opakuje sa to v štvorročných intervaloch. Rok halvingu býva pre bitcoin vždy silno rastúcim rokom. S týmto modelom pracuje aj indikátor Stochastic.

Stochastický indikátor vyvinul George C. Lane už v 50.tých rokoch minulého storočia. Slovo „stochastic“ pochádza z gréčtiny a znamená „náhoda“, stochastika sa teda zaoberá matematickým skúmaním náhodných javov. Tento technický indikátor bol navrhnutý tak, aby označil bod otočenia trendu na trhu.

Známy trader na twitteri zverejnil analýzu Stochastického oscilátora bitcoinu, podľa ktorej bude nové ATH v období nasledujúceho halvingu v roku 2025 na hodnote 200 000 dolárov. Po ňom očakáva dno ďalšieho medvedieho trhu na hodnote 70 000 dolárov. Očakávaných 200 000 dolárov za bitcoin predstavuje 189% nárast ceny oproti súčasnej historickej maximálnej cene BTC.

Plan B poukazuje na otočenie trendu

Na otáčanie trendu upozorňuje aj Plan B, autor známeho Stock to flow modelu. Na twitteri zverejnil analýzu bitcoinu podľa RSI so slovami „halving sa blíži“. RSI alebo Relative strenght index (index relatívnej sily) je veľmi populárnym indikátorom, ktorý vyvinul J. Welles Wilder. Tento indikátor sa dá využiť na určenie smeru trendu na trhu. RSI sa pohybuje v rozmedzí od 0 do 100. Ak je jeho hodnota nula, znamená to, že počas sledovaného obdobia boli na trhu realizované iba samé straty. Naopak, ak je jeho hodnota 100 tak to vyjadruje, že počas sledovaného obdobia boli na trhu realizované samé zisky. K hodnotám blízkym nule alebo stovke dochádza len výnimočne, Relative strenght index sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí hodnôt 30 až 70.

Prečítajte si tiež: Cena bitcoinu deň čo deň rastie, dno je možno dávno za nami

BYBIT banner

V krátkodobom horizonte Plan B očakáva, že najbližším cieľom BTC je hodnota 32 000 dolárov. Svoje tvrdenie podložil grafom, ktorý zobrazuje realizovanú návratnosť BTC. Poukazuje na to, že realizovaná návratnosť sa zmenila na pozitívnu, teda investori teraz už vyberajú zisky, nie len znižujú straty (čo bolo typické pre posledné obdobie), to je pozitívnym signálom pre ďalší vývoj na trhu.

Zdroj: https://cointelegraph.com

Mohlo by ťa zaujímať

cart