0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Kauza Schiff vyriešená: Kde nastala chyba?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Tento týždeň sme vám v utorok sprostredkovali aktuálne asi „najhorúcejšiu“ kauzu s kryptomenového sveta. V nej sa známy kryptomenový kritik Peter Schiff prostredníctvom svojho Twitter účtu vyjadril, že stratil všetky svoje kryptomeny, kvôli „chybe“ na strane známej peňaženky Blockchain Wallet, ktorá nerozpoznáva jeho heslo. Ako všetkých ubezpečoval, svoje heslo nezabudol a chyba na jeho strane nastať nemohla. Je to však pravda?

Sypanie si popola na hlavu, ale aj chlapské priznanie

Dňa 22.1. Peter Schiff opäť použil svoje Twitter na to, aby celej kryptomenovej komunite povedal, že sa mýlim. Nevyjadril však podporu ani Bitcoinu, ani inej kryptomene. V tomto smere je stále veľmi skeptický. Avšak ako vzišlo najavo, pri zadávaní hesla a PIN kódu do danej peňaženky sa Peter Schiff pomýlil a vymenil ich.

Po uvedomení si tejto chyby sa tak do svojej peňaženky Peter Schiff dostal, avšak kedže nemal zapísaný seed, svoje kryptomeny už nenájde. Ako sám povedal išlo o nešťastnú, ale za to pridrahú chybu.

„Problém nebol v pokazenej alebo nefunkčnej peňaženke, ako som si pôvodne myslel, ale v mojom pomýlení hesla a PIN.“

Samotný fakt, že sa Peter Schiff priznal k takejto chybe svedčí, že vie uznať, keď sa mýli. Aj napriek tomu, že svoj názor na kryptomeny určite nezmenil, určite je dobré, že svoju chybu zdieľal aj s ostatnými a upozornil ich tak na to, ako veľmi je dôležité mať to správne zabezpečenie pri kryptomenách (ako napríklad vlastniť seed phrase).

Na koho strane nastala chyba?

Určite však nemôžeme iba bezhlavo tvrdiť, že na vine je Peter Schiff. Aj napriek tomu, že si pomýlil heslo a PIN a nezapísal si svoj seed, problémy môžeme hľadať aj inde. Prvým z nich by mohlo byť to, že Erik Voorhees ho vraj nikdy na nič podobné neupozornil. Áno, Peter Schiff si mal zistiť o tejto svojej investícii viac, avšak keď už mu Erik Voorhees pomohol so založením kryptomenovej peňaženky, mal sa ubezpečiť, že nebola podcenená bezpečnosť (čo určite bola).

Rovnako by sme sa mohli pozrieť aj na Blockchain Wallet, ktorá nevyžaduje od svojich používateľov, aby si uchovali seed. Ten dostanú iba na vyžiadanie a teda z vlastnej iniciatívy. Pokiaľ však nováčikovia o tejto možnosti nevedia alebo netušia ako veľmi je podstatná bezpečnosť v kryptomenách, tak na to môžu veľmi doplatiť.

Takže na jednej strane sa dá určite povedať, že aj napriek tomu, že Peter Schiff evidentne podcenil danú investíciu a jej bezpečnosť, na druhú stranu, mu nemusela byť podaná pomocná ruka. Či už je chyba na strane Voorheesa, Schiffa alebo peňaženky BlockchainWallet je nateraz jedno. Podstatné je  však to, aby kryptomenová komunita začala viac riešiť jednoduchosť investovania do kryptomien, jednoduchosť zabezpečenia danej investície, ale aj dostatočne vzdelávať nováčikov o nástrahách tejto investície.

Zdroj:

https://www.cryptoglobe.com/latest/2020/01/peter-schiff-admits-to-entering-pin-instead-of-password-for-his-blockchain-wallet/

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart