0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Kauza Schiff: Prečo stratil kryptomenový kritik svoje kryptomeny?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Známy kryptomenový kritik a veľký zástanca zlata, Peter Schiff sa s kritizovaním Bitcoinu a kryptomien nezastaví asi nikdy. Má na to však teraz dôvod? Ako sa sám vyjadril prostredníctvom svojho Twitter účtu, všetok Bitcoin, ktorý vlastnil mal stratiť kvôli zlej a slabej bezpečnosti jednej z kryptomenových peňaženiek. No a práve tento jeho výrok spôsobil v kryptomenovom svete vlnu rôznych diskusii.

Stratil Peter Schiff svoje heslo?

Aj napriek tomu, že sa ihneď vo svojom tweete obhajoval tým, že on určite svoje heslo nestratil, nejedna známa kryptomenová osobnosť je presvedčená o opaku. Napríklad známy kryptomenový nadšenec a podnikateľ Anthony Pompliano ihneď reagoval so slovami, že keby stratil svoje heslo od emailu, tak je presne v takej istej situácii. Chcel tým poukázať na to, že jeho zodpovednosť bola si heslo uložiť a uistiť sa, že ho nikdy nezabudne.

Peter Schiff totižto opísal stratu svojich kryptomien ako problém danej peňaženky, ktorá musí byť „nejako pokazená,“ čo pre neho iba potvrdilo to, ako sú na tom kryptomeny zle.

„Vedel som, že o svoje kryptomeny prídem, ale nečakal som, že to bude takto skoro. Rovnako som aj tušil, že vlastnenie kryptomien bude zlý nápad, prekvapilo ma však, že to je až takto zlé.“

Zo svojej straty však nemal byť Peter Schiff nejako zhrozený, kedže malo ísť pomerne o malú čiastku, ktorá mu však mala byť darovaná. Ako sa však ukázalo, tak práve tento tweet nahneval najmä Erika Voorheesa, ktorý bol tým človekom, ktorý daroval Petrovi Schiffovi danú časť Bitcoinu. Erik Voorhees sa vyjadril, Peter Schiff si údajne nezapísal ani heslo, ani frázu na obnovenie svojho Bitcoinu.

„Najprv som sa nechcel k tejto situácii vyjadrovať, avšak po poslednom tweete Petra Schiffa musím dať veci na pravú mieru. Ak by som ti dal uncu zlata a ty by si ju zahodil niekde po ceste, nadával by si takýmto štýlom na zlato?“

Presne to sa pýtal Erik Voorhees prostredníctvom Twitteru Petra Schiffa. Tomu nedal pokoja napríklad ani zakladateľ a CEO burzy Binance, Changpeng Zhao. Povedal, že práve takýto prípad poukazuje na výhody centralizovaných búrz, ktoré sa majú zaujímať viac o bezpečnosť kryptomien. Rovnako však dodal, že v prípade niektorých ľudí by mohlo byť lepšie ostať vo fiate a teda nekupovať kryptomeny vôbec.

Vitalik Buterin sa Petra Schiffa zastal

Aj v tomto prípade však prišiel pomerne nečakaný zvrat. Do debaty sa totižto zapojil zakladateľ Etherea Vitalik Buterin. Ten však svojou reakciou mnohých prekvapil. Petra Schiffa sa zastal, keď najprv vyjadril svoje sklamanie z celej kryptomenovej komunity, ktorá sa Petrovi vysmievala alebo ho urážala. Následne však poukázal na to, že prípady ako tento nie sú ojedinelé a preto by sa mali ľudia viac začať zaujímať o vývoj a bezpečnosť kryptomenových peňaženiek.

Zdroj:

https://www.cryptoglobe.com/latest/2020/01/vitalik-buterin-comes-to-peter-schiffs-defense-in-the-midst-of-walletgate/

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart