0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Je to oficiálne, Elon Musk kupuje Twitter.

Vyzerá to tak, že Elon Musk skutočne plánuje prevziať Twitter za 44 miliárd dolárov. Zástupcovia miliardára v utorok oznámili Twitteru, že má v úmysle pokračovať v dohode o kúpe, čím sa potvrdili predchádzajúce správy.

Oficiálne vyjadrenie o kúpe Twitteru

"Píšeme vám, aby sme vám oznámili, že Musk má v úmysle pristúpiť k uzavretiu plánovanej dohody." Uvádza sa v oznámení, ktoré bolo predložené Komisii pre cenné papiere a burzy.

Musk a Twitter sa kvôli tejto dohode dostali pred súd. Šéf spoločností Tesla a SpaceX tvrdil, že Twitter ho zavádzal v súvislosti s falošnými a spamovými účtami, ktoré na sociálnej sieti existujú. Musk bez toho, aby svoje tvrdenia podložil, tvrdil, že až 20 % používateľskej základne Twitteru tvorili "falošné/spamové účty". Twitter dlhodobo tvrdí, že je to menej ako 5%.

Prečítajte si tiež: Credit Suisse v obrovských problémoch. Črtá sa Lehman Brothers 2.0?

Teraz sa však zdá, že Musk už na tento rozpor nepozerá. „Zámerom spoločnosti je uzavrieť dohodu na cene 54,20 USD za akciu, resp. za 44 miliárd dolárov dohromady,“ dodala spoločnosť. Muskovo oznámenie spôsobilo, že cena akcií Twitteru raketovo vzrástla o viac ako 20 %, na hodnotu 52 dolárov za akciu.

Elon musk twitter

Podľa listu chce Musk pokročiť v dohode o kúpe za predpokladu, že súd v Delaware okamžite zastaví konanie, odročí súdny proces a všetky ostatné konania. Inými slovami, Musk sa rozhodol ku kúpe pod podmienkou, že žaloba zo strany Twitteru voči nemu nebude pokračovať.

Aj keď nie je jasné, čo konkrétne zmenilo Muskov názor, špekuluje sa o tom, že možným dôvodom tohto rozhodnutia bola malá šanca uspieť na súde.

"X" aplikácia na všetko

Neskôr v utorok Musk na Twitteri napísal: Kúpa Twitteru je akcelerácia k vytvoreniu „X“, aplikácie na všetko.

Muskov záhadný softvérový plán, je pravdepodobne novinkou pre všetkých, hoci predtým povedal, že ak plán s Twitterom stroskotá, spustí sociálnu sieť s názvom X.

Rast Dogecoinu

Ako už býva zvykom, rušno okolo Muska spôsobilo okamžitý rast kryptomeny Dogecoin, pretože Elon túto kryptomenu podporuje pri mnohých príležitostiach. V prípade že by sa stal majiteľom Twitteru, je možné, že by sa pomocou DOGE dalo na Twitteri platiť.

Zdroj: https://techcrunch.com/2022/10/04/elon-intends-buy-twitter/

Mohlo by ťa zaujímať

cart