0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Je Európska centrálna banka pripravená na spustenie kryptoeura?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

A ďalšia špekulácia z radov „digitálnych mien krytých bankami.“ Potom, čo sa neustále hovorí o spustení štátnej digitálnej meny najmä v Číne, Tunisku, Japonsku alebo aktuálne USA, sa zdá, že prišla na rad aj Európa. A nielen jeden štát, ale priamo všetky štáty využívajúce euro. Práve „kryptoeuro“ by malo byť v budúcnosti možnosťou, kam by sa mohol finančný systém v Európe posunúť.

Bude CBDC čoskoro aj v Európe?

Európska centrálna banka sa včera vyjadrila na adresu budúcnosti finančného systému a najmä digitálneho eura. Podľa správy vydanej ECB, by práve CBDC (central bank digital currency) mala byť možnosťou ku zlepšeniu aktuálneho systému.

Problémom má byť najmä rýchlosť a bezpečnosť transakcií. Práve s tou by mala pomôcť CBDC, ktorú už Európska centrálna banka vraj začala vnímať ako možnosť do budúcnosti. Ako sa však o takéto niečo pokúsia nie je vôbec jasné. Niekoľko osobností z kryptomenového sveta ihneď reagovalo na túto správu s veľkou obavou. Podľa nich totižto ECB nemá k dispozícii expertov z tohto sektora na to, aby takúto kryptomenu vytvorilo.

Jednou z možností, ktorá sa ponúka, je preto využitie služieb iných spoločností, ktoré majú v danom sektore skúsenosti. Ak by sa však ECB aj rozhodla k takémuto riešeniu, daná spoločnosť by mala splniť 5 rôznych podmienok. Malo by ísť o kryptomenu („kryptoeuro“), ktorá by mala byť bezpečná, efektívna, jednoduchá na používanie, podporovať záujmy ECB a z dlhodobého hľadiska byť globálne akceptovaná.

Zdroj:

https://btcmanager.com/european-central-bank-ecb-digital-euro-payments/?q=/european-central-bank-ecb-digital-euro-payments/&

Discliamer

Vianočná akcia! Každý kto si v rozmedzí od 1.12 - 20.12 zakúpi 3 mesačné členstvo Trader2.0 získava kurz ,,História peňazí" v hodnote 59€ úplne zdarma. Každý kto si zakúpi 6 mesačné členstvo získava kurz ,,TOP 5 stratégií na kryptomeny" v hodnote 89€ úplne zdarma.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart