0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Inflácia v USA dnes naživo od 14:15. Môžeme očakávať dobré správy?

Ako zvyčajne, aj dnes bude XTB vysielať živý komentár k zverejneniu inflácie v USA za minulý mesiac. V poslednom období sme zaznamenali spomalenie CPI z predchádzajúcich vysokých hodnôt, najmä v dôsledku poklesu cien energií a pohonných hmôt.

Inflácia v USA dnes naživo od 14:15

Stále však nie je jasné, či tento trend bude pokračovať. Podľa odhadu agentúry Bloomberg by mala medziročná inflácia v decembri vzrásť o 6,5 %. To by znamenalo pokračujúci pokles zo 7,1 % v predchádzajúcom mesiaci. Na mesačnej báze by sme však mohli zaznamenať dokonca defláciu. V skutočnosti sa očakáva pokles o 0,1 %. Pokles inflácie by bol pre finančné trhy dobrou správou. Pomohlo by to akciám a iným rizikovým aktívam dosiahnuť vyššie úrovne. Mohlo by to však tiež oslabiť americký dolár. Naopak, nižší pokles inflácie alebo dokonca jej nárast by mohol spôsobiť výrazné zvýšenie averzie voči riziku.

zľava na členstvá

Úroveň inflácie v USA je pre členov FOMC, ktorí rozhodujú o nastavení menovej politiky, kľúčová. Najbližšie zasadnutie americkej centrálnej banky je naplánované na koniec januára a začiatok februára. Kľúčovou otázkou je, či sa bankári rozhodnú zvýšiť sadzby o 50 alebo len o 25 bázických bodov. Štvrtkové štatistiky o inflácii by im mali pri rozhodovaní výrazne pomôcť. V prípade výsledku, ktorý sa výrazne odchýli od konsenzu, očakávame silnú reakciu trhu. V posledných mesiacoch neboli výnimkou ani reakcie na nové údaje o akciových indexoch a iných nástrojoch, a to nielen v USA. Obzvlášť zaujímavé bude sledovať, či si európske indexy udržia nadpriemerné zhodnotenie z posledného obdobia.

Ak teda chcete mať aktuálne informácie, pripojte sa k streamu s analytikmi Jiřím Tylečkom a Štěpánom Hajkom a account manažérom Martinom Jakubcom dnes o 14:15 na kanáli YouTube spoločnosti XTB: https://www.youtube.com/watch?v=CSCkvEjfwy0

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart