0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Hrozí burze Binance insolventnosť? Alebo len ďalší FUD

Spoločnosť zasiahli ďalšie fámy o možných komplikáciách najväčšej centralizovanej burzy Binance, ktorú obviňujú z podozrivých aktivít.

Za posledné dni výbery z Binance dosiahli hodnotu cez 3,6 miliardy amerických dolárov. Došlo najmä k vysokému odlivu ERC-20 tokenov, stablecoinu USDC a taktiež viac ako 30 000 BTC. 

V súvislosti so stablecoinom USDC, Binance dočasne pozastavila jeho výbery, čo spôsobilo poplašnú správu, pretože mnohé mainstreamové médiá o tom podali informáciu akoby pozastavili výbery všetkých kryptomien a nie konkrétne USDC. Užívatelia tak vo vyššej miere začali vyberať svoje peňažné prostriedky z burzy. 

Má Binance vážne problémy?

Binance má údajne pod kontrolou krypto v hodnote približne 60 miliárd amerických dolárov. Ak sa pozrieme na fakt, čo všetko táto burza riadi, v porovnaní s aktuálnymi odlivmi z búrz to nie je veľa. Problém by totižto nastal, ak by tieto veľké výbery pokračovali ďalšie dni či týždne. 

Z ďalších správ môžeme vidieť aj oslabenú dôveru v centralizovanú burzu, ktorú vraj prezrádzajú zmenšujúce sa rezervy. Aj toto sa ukazuje skôr ako FUD a nie pravda. 

Aj napriek tomu, že sa burza Binance stala terčom útokov, generálny riaditeľ Changpeng Zhao sa na Twitteri vyjadril, že takéto FUDy im pomáhajú rásť aj napriek tomu, že sú nepríjemné. Taktiež doplnil, že tieto odlivy z burzy nezaraďuje ani do TOP 5 odlivov a dokonca neprekonali ani výbery v čase, keď skrachovala Luna či FTX. 

Prečítajte si tiež: Prečo majú kryptomeny budúcnosť! - Blog od Michala

BYBIT banner

Ďalšie obvinenie voči Binance

V súvislosti s touto burzou sa podľa najnovších informácií spája aj incident, v ktorom Spojené štáty americké obviňujú Binance z prania špinavých peňazí a z nedodržiavania amerických zákonov.  Potrebné je ale zhromaždiť viac dôkazov. Taktiež panujú názory, že sa úmyselne odvracia pozornosť z dôvodu možného zapojenia politikov do podvodu s burzou FTX

Changpeng Zhao s takýmito odlivmi určite nie je spokojný, keďže sa Binance stáva čoraz častejšie terčom útokov. Na sociálnej sieti Twitter ale ubezpečil svoju komunitu, že sa nemajú čoho obávať a že je to záťažový test pre burzu, ktorá potvrdí, že jej žiadna insolventnosť nehrozí.

Aj napriek tomu, že sa Binance snaží situáciu ukľudniť, najväčšou bezpečnosťou pre všetkých užívateľov je držať krypto na privátnych peňaženkách a nie na burze. 

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo

Zdroj: https://bitcoinist.com

Mohlo by ťa zaujímať

cart