Prečo zlato?

Investičné zlato – istota, bezpečie, sloboda

 

Investičné zlato významne stabilizuje hodnotu majetku, preto ho nájdete v rezervách centrálnych bánk, nadnárodných organizáciách a skúsených investorov. Pomer zlata v rezervách v poslednej dobe výrazne rastie. Súčasným trendom  je i sťahovanie zlata zo záložných uložísk.

Rovnakú možnosť zaistenia svojho majetku máte i Vy. V ponuke sú zlatky v gramáži od 1g do 1000g (investícia od cca 60EUR).

Svoju rezervu v zlate môžete budovať u postupne vďaka inteligentnému investičnému plánu (tu je možné postupnenakupovať zlato už od čiastky 4 EUR).

 

Prečo majú cenné kovy význam v sporení?

Menová politika štátov, ich zadlženosť, neistoty – to sú hlavné dôvody, prečo obľuba zlata rastie.

Túžba po bezpečí a istote je príčinou tohto vývoja. Úspory v peniazoch strácajú svoju kúpnu silu nie len v dôsledku inflácie. V poslednej dobe sa do kúpnej sily národných mien premietajú zásahy centrálnych bánk, ktoré bojujú s recesiou svojich ekonomík.

Zatiaľ čo akékoľvek meny a úspory podliehajú inflácii, zlato jej dokáže odolávať a je tradičným uchovávateľom hodnôt, overený storočiami histórie. Za uncu zlata kúpite rovnaké množstvo tovaru ako pred sto a viac rokmi.

Ukladanie majetku do zlata má dlhodobú históriu a ukázalo sa to ako veľmi prezieravé. Okrem skutočnosti, že udržuje hodnotu, je naviac i prenosné a je možné ho vymeniť za menu všetkých krajín sveta. Na tieto skutočnosti nadväzujú dnešný finančný odborníci a odporúčajú rozložiť svoje sporenie medzi papierové aktíva (akcie, dlhopisy, dôchodkové sporenie, stavebné sporenie, životné poistenie), henuteľnosti a komodity (najmä investičné zlato) a dnes už aj kryptomeny.

Jednotlivé diely takto poskladaného majetku sa budú v čase vyvažovať. Podiel investičného zlata na celkovom majetku by sa mal pohybovať v rozpätí 5% – 30%.

  • Zlato je oslobodené od DPH, spätný odpredaj investičného zlata nie je predmetom dane z príjmov.
  • Zlato nie je možné umelo vyrobiť, jeho zdroje sú obmedzené.
  • Centrálne banky vo veľkom tlačia peniaze. V minulosti podobné kroky skončili vysokou infláciou až hyperinfláciou.
  • Zlato tvorí rezervu a predstavuje isté peniaze v neistých časoch ( menové vojny medzi štátmi, hospodárske krízy, devalvácie, inflácie).Zlato je poistka počas doby krízy.
  • Zlato predstavuje jediné skutočné peniaze, nie je ničím dlhom. Je to univerzálna mena. Vďaka svojej bezpečnosti je zlato v rezervách centrálnych bánk na úrovni hotovosti a najbezpečnejších štátnych dlhopisov.
  • Zlato odoláva nie len inflácií, dobre si vedie i v obdobiach recesie.