0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

DraMATICký pád až o 70% - Čo sa udialo?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Ak je aktuálne nejaká kryptomena, ktorá robí v tomto sektore väčší rozruch ako Bitcoin samotný, tak to je určite MATIC. Ten si pozornosť kryptomenových fanúšikov pýtal už v poslednej dobe, kedy za menej ako mesiac spravila až cez 270% zisk. Avšak ako tomu už býva zvykom, nič nemôže rásť donekonečna. A o tom sa dnes v noci presvedčila aj táto kryptomena a ľudia, ktorí ju mali nakúpenú.

70% pád za pár hodín

Ak sa dnes pozriete na graf MATICu, tak vás tento pohľad určite nepoteší (pokiaľ ste ho neshortovali). Táto kryptomena totižto spadla za 2 hodiny o takmer 59% a za posledné dva dni o takmer 75%.  V posledných hodinách sa už ale aktívne snaží získať nejaké tie percentá naspäť, avšak väčšina osobností v kryptomenovom svete ešte stále rieši, čo spôsobilo tento pád.

Je v tom namočený tím danej kryptomeny?

Ihneď po páde sa ľudia začali pozerať najmä na tím MATICU, ktorý vlastní veľké množstvo daných tokenov. Dokonca až 15% všetkých tokenov (v hodnote 67 miliónov počas ATH) malo byť premiestnených na Binance za posledných 50 dní. Ľudia tak majú pochopiteľne množstvo otázok a aktuálne začínajú spochybňovať dôveryhodnosť celého projektu rovnako, ako aj jeho centralizovanosť.

Jedným dychom však treba dodať, že nie všetko musí byť tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Okrem toho, že sa tím ihneď začal vehementne brániť a celú situáciu aj vyšetrovať, podporu dostal aj o burzy Binance, na ktorej vykonal svoje IEO (Initial Exchange Offering).

Spôsobili pád veľryby?

„Náš tím už situáciu vyšetruje, avšak už teraz je viac ako jasné, že tím MATICu s týmto dumpom nemá nič spoločné. Pravdepodobne ide o ľudí s obrovským počtom MATICu, ktorí postupne začali predávať a spôsobili tak okolo tejto kryptomeny paniku na trhu. “

Tak zneli slová Changpenga Zhaa, zakladateľa a CEO burzy Binance. Práve na nej sa mal celý pád MATICu ( z 569 satoshi na takmer 153 satoshi) spustiť a spôsobiť vymazanie takmer mesačných ziskov.

Vyberanie ziskov, obzvlášť po tak ziskovom období aké malo MATIC, by skutočne nemalo prekvapiť nikoho. Samozrejme, že v takomto rozsahu a za tak krátku dobu to nečakal asi nikto, avšak na Twitteri hneď niekoľko traderov upozorňovalo na to, že MATIC je už istý čas „prestrelný“ a dochádza mu dych. To sa dalo pozorovať napríklad na znižujúcich sa objemoch alebo tvoriacich sa divergenciách na rôznych indikátoroch.

Záver

V princípe tak mohlo ísť iba o extrémne vyberanie ziskov, ktoré spustilo pár veľrýb a panika a stoplossy to dohnali až na obrovský pád za pár hodín. Avšak určite bude zaujímavé túto situáciu sledovať, kedže sa bude pravdepodobne aj vyšetrovať, či nedošlo ku manipulácii trhu tímom MATICu.

Zdroj:

https://cointelegraph.com/news/binance-defends-matic-after-altcoin-dives-60-due-to-panic-by-whales?fbclid=IwAR0eDeb3mzsIxy6NOyWeFhg-ZwddLSYST5Leg22mH85AMXAt0iu_UiyTf7w

https://twitter.com/xGozzy/status/1204239013244211203?s=09

Vianočná akcia! Každý kto si v rozmedzí od 1.12 - 20.12 zakúpi 3 mesačné členstvo Trader2.0 získava kurz ,,História peňazí" v hodnote 59€ úplne zdarma. Každý kto si zakúpi 6 mesačné členstvo získava kurz ,,TOP 5 stratégií na kryptomeny" v hodnote 89€ úplne zdarma.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart