0
 0,00 0 items

No products in the cart.

Donald Trump šokoval vydaním NFT kolekcie

Bývalý americký prezident Donald Trump vo svojom „veľkom oznámení“ predstavil vlastnú kolekciu NFT (nezameniteľných tokenov). „Moja oficiálna zbierka digitálnych zberateľských kartičiek je tu! Táto limitovaná edícia kariet podporuje úžasné umenie môjho života a kariéry. Zberateľské kartičky Donalda Trumpa sú ako baseballové kartičky, ale zbierate ich v digitálnej podobe na svojom počítači alebo telefóne.“ Na nákup NFTéčiek bývalého šéfa bieleho domu stačí len emailová adresa a kreditná karta.

NFTčka spojené s lotériou? Prečo nie

Kolekcia obsahuje fotky Donalda Trumpa vyobrazeného ako superhrdinu, astronauta, pilota vojenských stíhačiek, hráča amerického futbalu či šerifa. Trumpové NFT boli vydané na sieti Polygon. Ako dôvod uviedol, že „sieť je ekologicky šetrná a uhlíkovo neutrálna, vďaka čomu je lepšia pre životné prostredie.“

Cena jednej limitovanej zberateľskej kartičky bola 99 dolárov. Každý jej majiteľ je zároveň zaradený do lotérie o veľmi zaujímavé ceny. V Trumpovej lotérií môžu jej účastníci vyhrať napríklad večeru v spoločnosti samotného Donalda Trumpa, možnosť stráviť s ním hodinu na golfovom greene, alebo súkromný Zoom hovor. Tí, ktorí si zakúpia viac ako 45 zberateľských kariet, získavajú automaticky stretnutie s bývalým prezidentom Spojených štátov amerických, počas gala večeru na Floride. Podľa dát na dune.com viac ako 45 NFTčiek z Trumpovej kolekcie nájdeme na peňaženkách 202 užívateľov.

Celá Trumpová kolekcia sa vypredala za pár hodín

NFT kolekcia Donalda Trumpa bola kompletne vypredaná do 12tich hodín od jej vydania. Za 45 000 položiek získal teda 4,45 milióna dolárov, z každého ďalšieho predaja na sekundárnom trhu (ako je OpenSea) získava tvorca kolekcie ďalší zisk vo výške 10%.  V priebehu troch dni od uvedenia kolekcie na trh, cena NFTčiek mnohonásobne vzrástla a aj naďalej rastie. Najlacnejšia kartička stojí v čase písania tohto článku 650 dolárov. Cenu môžete sledovať na NFT trhovisku opensea.io

NFT INT, spoločnosť, ktorá stojí za kolekciou Donalda Trumpa potvrdila, že zisk z predaja NFTéčiek nebude použitý na prezidentskú kampaň v roku 2024.

Prečítajte si tiež: Používatelia Instagramu budú môcť vytvárať a predávať NFT

BYBIT banner

V súčasnej dobe ekonomickej neistoty a rastúcich úrokových sadzieb, poklesol záujem investorov aj o nákup NFT. Objem realizovaných obchodov na OpenSea, najväčšom elektronickom NFT trhovisku, dosiahol minulý mesiac 250 miliónov dolárov, čo je obrovský pokles v porovnaní s 2,5 miliardami dolárov v máji.

Aktuálny počin Donalda Trumpa vzbudil pozornosť širokej verejnosti, či už jeho fanúšikov alebo odporcov a vyslúžil si mnoho výsmešných reakcií. Edward Snowden reagoval na Trampové oznámenie tweetom „Čo sa nám to stalo?“

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Zdroj: https://collecttrumpcards.com/

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart