0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Delistovanie anonymných coinov na Huobi

Kto si zakladá na súkromí a bezpečí, nech zbystrí pozornosť. Nemusíte byť zločinec, len pre to že chcete úplnú anonymitu. Krypto komunita si to tiež uvedomuje a dôkazom je vývoj kryptomien, ktoré si ako prioritu číslo jedna určili anonymitu používateľov. Medzi najznámejšie patria: Monero, Dash, ZCash, Verge, Decred, Horizen, Firo a práve tieto coiny, už nebudete môcť obchodovať, vkladať a vyberať, pretože burza Huobi ich na svojej platforme delistuje.

Kryptoburza Huobi oznámila delistovanie siedmich anonymných coinov.

Kryptomenová burza Huobi, so sídlom na Seychelách, 12. septembra oznámila delistovanie niekoľkých anonymných kryptomien: Monero, Dash, ZCash, Verge, Decred, Horizen, Firo. Dôvod odstránenia nie je jasný, odvolávajú sa hlavne na zásady dodržiavania predpisov, bezpečnosť používateľov a pravidiel správy spoločnosti. Spoločnosť Huobi poznamenala, že sa snažila splniť zásady dodržiavania predpisov vo viac ako 100 krajinách, v ktorých sú jej služby dostupné.

Vyskúšajte si členstvo na 9 dní úplne zdarma. Stačí kliknút na tento baner a vyplniť formulár

Možným dôvodom delistovania je aj skutočnosť, že Huobi pripravuje služby pre trh v Spojených štátoch, po tom čo v júli 2022 získala licenciu Money Services Business (MSB) od americkej Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) v Júly 2022.

V súvislosti s oznámením odstránia anonymne kryptomeny 19. septembra, zatiaľ čo depozity ukončia v pondelok. Používatelia boli vyzvaní, aby si zrušili otvorené objednávky anonymných coinov alebo ich burza zruší priamo počas delistovania. Burza tiež potvrdila, že ukončila služby obchodovania so svojimi futures, ETP a OTC.

Mračná nad anonymnými coinami

Anonýmne coiny sa dostali pod intenzívnu kontrolu v rôznych jurisdikciách po celom svete. Napríklad Japonsko ich úplne zakázalo a juhokórejské a austrálske regulačné orgány ich používanie v posledných rokoch obmedzili. Európska únia zaviedla pravidlo FATF Travel Rule a smernicu AMLD-5.

Prečítajte si tiež: Mám vyskúšať členstvo Trader 2.0 ZDARMA? Čo ma čaká a na čo sa tešiť?

Nedávny ban mixéru Tornádo Cash na sieti Etherea zo stany ministerstva financií USA len potvrdzuje, že regulačné orgány nechcú na tomto "ihrisku" možnosť úplnej anonymity. Toto rozhodnutie viedlo k pobúreniu členov kryptokomunity.

Coin Center, nezisková platforma zaoberajúca sa politickými otázkami a vývojom v sektore kryptomien, vykonala analýzu. Podľa ich názoru ministerstvo financií „prekročilo svoju zákonnú právomoc“ v rozhodnutí týkajúcom sa mixéra kryptomien.

Hoci sa zdá, že nad anonymnými coinami sa zbiehajú mračná, s ich cenou to však výrazne nezamávalo. Decentralizované anonymné kryptomeny môžu síce zakazovať, ale nemôžu ich blockchain zastaviť!

Zdroj: https://beincrypto.com/privacy-coins-dash-zcash-firo-decred-fall-huobi-delisting/,https://cointelegraph.com/news/huobi-to-delist-monero-and-other-privacy-coins-citing-regulatory-pressures

Mohlo by ťa zaujímať

cart