0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Dáta podporujú investičnú stratégiu Warrena Buffetta

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Warren Buffett, CEO Berkshire Hathaway a legendárny investor je inšpiráciou obrovskému množstvu ľudí z finančného sektora. Jeho investičná stratégia, ktorá je veľmi jednoduchá na pochopenie, avšak ťažká na exekúciu, ho spravila jedným z najbohatších ľudí na planéte. Napriek tomu, že v období, kedy s ňou začínal išlo o pomerne nový prístup k obchodovaniu, Buffett veril svojej stratégii. Tá bola teraz dokonca podporená aj štúdiou, ktorá sa zamerala na 120 rokov histórie na trhoch.

Akcie sú všetko

Nedávna analýza spoločnosti Credit Suisse Research Institute ukázala, že akcie spravili od roku 1900 priemerný ročný zisk 5,2%, pričom dlhopisy spravili len 2% a americké T-bills iba menej ako 0,8% ročne. Akcie sú tak z dlhodobého hľadiska z pohľadu investovania suverénne najlepším spôsobom, akým si investori môžu zhodnotiť svoj majetok. A práve Buffett je najznámejším investorom, ktorý je dlhodobo zástancom akcii, pričom ich nakupuje takmer za akýchkoľvek podmienok vo finančnom svete.

Prečítajte si tiež: Nody a masternody v infraštruktúre blockchainu

Iba v nedávnom interview pre CNBC sa dokonca Buffett opäť vyjadril, že akcie nakupuje odkedy mal 11 rokov, pričom sa v tom období vystriedalo 14 amerických prezidentov (7 republikánov a 7 demokratov) a ani v jednom z ich volebných období sa jeho postoj ku svojej investičnej stratégii nezmenil.

Celkovo sa štúdia zamerala na 23 rôznych štátov, pričom poukázala aj na to, že investovanie do dlhopisov by za 120 rokov vynieslo o 165x menšie výnosy, ako investovanie do akcii. Už iba tento obrovský rozdiel poukazuje na to, že Buffettova stratégia je z dlhodobého hľadiska viac ako vhodná.

Rovnako sa však Buffett vyjadril, že nekupuje akcie každý jeden deň. Sám si totižto zažil už mnoho bublín a kríz a vie, že najmä v období pred ich prasknutím sú akcie veľmi predražené. Vtedy sa sám snaží držať mimo trhu, pričom hromadí hotovosť, ktorú následne využije pri dokupovaní akcii v čase prepadu.

Takúto situáciu sme mohli vidieť aj donedávna, kedy mal Buffett odložené prostredníctvom Berkshire Hathaway vôbec najväčšie množstvo hotovosti vo svojej histórii. To malo byť pripravené na investíciu vo vhodnom čase, kedy akcie poklesnú. Iba pred piatimi dňami po dlhom čase opäť vstúpil do trhu a to pomerne agresívne, keď kúpil aktíva a pasíva spoločnosti Dominion Energy´s za takmer 10 miliárd dolárov. Ani zďaleka však neišlo o najväčšiu investíciu Warrena Buffetta.

Zdroj: https://www.cnbc.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart