0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Čo sú to Fan tokeny ?

Fan tokeny sú kryptomeny, ktoré slúžia, ako členstvo a umožňujú svojim držiteľom prístup k rôznym možnostiam ako sú hlasovanie o klubových rozhodnutiach, odmenách, dizajnoch a k jedinečným zážitkom. Môžu ich využívať športové kluby, kluby hudobných fanúšikov a ďalšie podobné organizácie.

Na rozdiel od NFT môžete fan tokeny zamieňať. To znamená, že tokeny sa môžu vymeniť za tovar fan klubu, VIP skúsenosti a ďalšie. Okrem toho zohrávajú dôležitú úlohu pri spojení klubovej komunity s ďalším tímom.

Hodnotu Fan tokenov neovplyvňuje hodnota Bitcoinu alebo Etherea. Dostávajú svoju hodnotu od toho, koľko fanúšikov sa zúčastňuje v klube a získava jedinečné výhody.

Token Chiliz je prvým a najvýznamnejším fan tokenom, ktorý vyvolal vytvorenie nových tokenov. Vznklo niekolko fan tokenov ako Manchester City, AC Milána, Juventusu a mnoho ďalších. Tieto meny sú úplne novým prípadom použitia pre krypto, pretože inovácie v blockchaine dosahujú nové maximá.

Prečítajte si tiež: UFC bude spúštať tokeny pre fanúšikov MMA na blockchaine Chiliz

Ako fungujú?

Fanúšikovia si môžu kúpiť fan tokeny a obchodovať s nimi ako s inými kryptomenami. Cenu tokenu všeobecne stanovuje predajca. Podlieha tiež zmenám podľa pohybu trhu a aké populárny je v tom čase token.

Keď používatelia získajú prístup k stanovenému množstvu tokenov, dostanú právo hlasovať o rôznych záležitostiach týkajúcich sa ich obľúbeného klubu. Tieto záležitosti, o ktorých môžu fanúšikovia hlasovať, do značnej miery závisia od klubu, ale mohli by obsahovať napríklad dizajn klubového merchu, miesta zápasov, MVP kategórie a ďalšie.

Tieto výhody umožňujú fanúšikom byť viac zapojení do klubu, ktorí podporujú a pridávajú ďalšiu úroveň pýchy a prestíže, pretože ich cena tokenov sa pravdepodobne zvýši, keď klub v priebehu času rastie.

Tokeny vytvárajú exkluzívnu komunitu najoddanejších fanúšikov. Dávajú nový spôsob, ako sa môžu fanúšikovia zúčastniť vzrušujúceho systému hlasovania a odmeňovania.

Kde ich možno kúpiť?

Fanúšikovia si musia kúpiť CHZ (Chiliz), aby získali fan tokeny, ktoré existujú v sieti Chiliz. Existujú však tokeny fanúšikov, ktoré existujú mimo Chiliz a ich webovej stránky Socios.com.

Tieto tokeny sú špecifické pre tím alebo klub a sú to zriedkavé digitálne aktíva, ktoré poskytujú prístup k šifrovanej knihe vlastníctva hlasovania a vlastníctva členských práv. Tokeny CHZ sa dajú použiť aj na nákup a obchodovanie s rôznymi tokenmi fanúšikov na stránkach Socios.com.

Niektoré tokeny fanúšikov sú k dispozícii na populárnych centralizovaných zmenárňach, ale niektoré nemusia byť certifikované alebo dostatočne veľké na to, aby boli zalistované. V takom prípade mohli byť tokeny fanúšikov k dispozícii iba na obchodovanie alebo výmenu na decentralizovaných zmenárňach (DEX), ako je napríklad Pancakeswap. Chiliz si môžete kúpiť napríklad na Binance alebo Coinbase Pro.

Fan tokeny sa vo všeobecnosti používajú ako súčasť fan klubov a športových klubov. Líšia sa od iných kryptomien, ako je Ethereum alebo Chainlink, pretože neriešia finančné, alebo technické problémy, ale sú skôr zábavným tokenom.

Existuje už niekoľko fan tokenov z oblasti športu a hudby, ako napríklad  Paris Saint-Germain Fan Token, FC Barcelona Fan Token, Professional Fighters League Fan Token, KPOP Fan Token.

 

Zdroj:https://coinmarketcap.com/alexandria/article/what-are-fan-tokens,https://www.chiliz.com/en/what-is-a-fan-token-and-how-do-they-work/

Mohlo by ťa zaujímať

cart