0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Čo sa stane so stablecoinami po príchode národných kryptomien?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Aj napriek tomu, že v dnešnom kryptomenovom svete majú stablecoiny svoje miesto, v budúcnosti to tak byť nemusí. Môžu ich nahradiť národné kryptomeny?

Stablecoiny sa stali nepochybne súčasťou kryptomenového ekosystému. Aj práve preto ich počet stále rastie a viete ich nájsť na takmer každej kryptomenovej burze. Medzi jasnú jednotku patrí Tether a to najmä kvôli tomu, že bol na trhu prvou kryptomenou tohto druhu. S objemom až cez 20 miliárd dolárov denne je suverénne najobchodovanejším stablecoinom (ale aktuálne aj najobchodovanejšou kryptomenou vôbec). S príchodom národných kryptomien by sa toho však mohlo veľa zmeniť.

Samson Mow: Progres stablecoinov je zanedbateľný

Slová CSO spoločnosti Blockstream, Samsona Mowa na adresu stablecoinov sú pomerne kritické. Aj napriek tomu, že je podľa neho Tether absolútnou jednotkou medzi stablecoinami, myslí si, že kryptomeny tohto typu nespravili žiadny posun vpred. Poukazuje najmä na fakt, že za Tether a ani iné stablecoiny si stále nemôžete nič kúpiť.

Rovnako si myslí, že napriek aktuálne takmer neohrozenej pozícii Tetheru medzi top kryptomenami, sa môže situácia čoskoro výrazne zmeniť.

„Stablecoiny sú iba dočasná vec. Najväčšou hrozbou pre nich je vývoj národných kryptomien. Keď totižto príde ku využívaniu národných kryptomien, stablecoiny úplne stratia hodnotu. Naopak Bitcoin by nemal byť ohrozený vôbec.“

Samozrejme, že celkové využitie stablecoinu a národnej kryptomeny je celkom odlišné. Dnes sa stablecoiny využívajú najmä na možnosť hedžu proti veľkým výkyvom ceny kryptomien na burzách. Rovnako môžu slúžiť aj pri arbitrážach. Národné digitálne meny by však mali mať úplne iné zamerianie, kedže by mali nahradiť klasické fiat meny. Práve preto môže byť Mowov názor z časti priveľmi zaujatý voči stablecoinom.

CZ: Predbehnúť pokrok Číny v blockchaine bude náročné pre akýkoľvek štát

Na tému národných kryptomien sa vyjadril aj Changpeng Zhao, zakladateľ a CEO burzy Binance. CZ si myslí, že potom, čo sa čínsky prezident vyjadril pozitívne na adresu blockchainu, spustil tým vo svete akési preteky nielen vo využívaný blockchainu, ale aj vo vývoji vlastnej národnej kryptomeny.

„Myslím si, že vyhlásenie Xi Jinpinga bolo veľmi pozitívne. Čína je všeobecne veľmi zameraná na technológiu a preto bude do blockchainu investovať naozaj obrovské peniaze. Práve preto sú teraz na rade ostatné štáty. Buď budú Čínu nasledovať alebo sa budú snažiť byť v pokroku rýchlejší. Ak mám byť však úprimný, tak bude poriadne ťažké byť rýchlejší ako Čína.“

Rovnako však Changpeng Zhao upozornil na to, že pokiaľ sa chcete vzdelávať v oblasti blockchainu, skôr či neskôr sa budete musieť učiť aj o kryptomenách. Práve preto si myslí, že bude pribúdať viac a viac ľudí, ktorí budú rozumieť Bitcoinu, Ethereu ale práve aj stablecoinom a národným kryptomenám.

Aktuálne sa na vývoj národnej kryptomeny pozerajú napríklad Čína, Švédsko, Nórsko, Holandsko, Tunisko alebo Izrael. Postupne však pribúdajú aj ďalšie štáty ako napríklad Kanada, Uruguaj alebo Saudská Arábia. Zaujímavé je aj to, že v Európe sa o vývoji digitálneho eura začali snažiť minulý mesiac nemecké banky, ktoré vyjadrili nutnosť vytvoriť spoločné digitálne euro. Nech už však tieto preteky dopadnú akokoľvek, pravdepodobné je, že minimálne zo začiatku nemusia ohroziť pozíciu stablecoinov v dnešnom kryptomenovom svete.

Zdroje:

https://cointelegraph.com/news/samson-mow-stablecoins-are-a-mid-step-towards-hyperbitcoinization

https://cointelegraph.com/news/binance-ceo-itll-be-hard-for-nations-to-outrun-china-on-blockchain

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart