0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Čo nás OneCoin naučil o kryptomenových podvodoch a ako sa im v budúcnosti vyvarovať?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Náš včerajší článok vám priniesol všetky podstatné detaily o OneCoine. Tento kryptomenový podvod ukradol investorov o viac ako 4,4 miliardy dolárov, pričom do neho investovalo viac ako 3,5 milióna ľudí. Tomu všetkému sa však dalo predísť. Už od začiatku totižto mnoho  kryptomenových expertov a analytikov poukazovalo na to, že OneCoin je iba klasický MLM podvod prenesený do kryptomenového sveta. Aké redflags sa teda dali vidieť v prípade OneCoinu?

Množstvo varovaní hneď od začiatku

OneCoin vykazoval hneď od svojho začiatku niekoľko varovaní, ktoré jasne poukazovali na to, že ide o podvod. Azda najväčším bol fakt, že OneCoin mal byť Bitcoin zabijakom a pritom bol plne centralizovaný. Podporovatelia a ľudia, ktorí tento podvod šírili, predávali OneCoin edukačné balíčky tak, že investorom tvrdili, že OneCoin je centralizovanou kryptomenou. Voči Bitcoinu to malo byť lepšie preto, že je celková ponuka OneCoinov pod kontrolou a nikomu sa nemôže stať, že by sa jeho OneCoiny stratil (ironické však?).

Už iba informácie o centralizácii a centralizovanej ťažbe, mali byť pre kryptomenových fanúšikov prvým veľkým znamením, že tento projekt sa ani zďaleka nedá nazvať kryptomenou. Tak vysoká miera centralizácie do krypto sveta nepatrí. Od začiatku sa tak dalo zistiť, že s OneCoinom nie je niečo v poriadku.

Druhým veľkým výkričníkom pri tejto „kryptomene“ bol spôsob, akým sa k nemu investori mohli dostať. OneCoiny boli totižto predávané vrámci edukačných balíčkov, ktoré mali investorov nielen vzdelávať o kryptomenách, ale takisto mal každý z nich aj obsahovať isté množstvo ONE tokenov, ktoré mali byť súčasťou tejto investície. Predávanie balíčkov malo navyše ponúkať odmeny pre tých, ktorí priviedli nový kapitál do siete.  Informácie o tejto MLM schéme sa tak šíril najmä ústne medzi rodinami, kamarátmi a blízkymi osobami.

Rovnakým varovaním malo byť pre investorov aj zoskupenie ľudí, ktorí OneCoin založili. Množstvo z nich malo totižto už skúsenosti z podvodných schém, čo nikdy nie je dobrým znakom. Sebastian Greenwood, jeden z najvyššie postavených v siete bol napríklad súčasťou nefunkčnej pyramídovej siete Unaico. Ex-prezident OneCoinu, Nigel Allan, bol taktiež v minulosti súčasťou dvoch pyramídových schém a to Crypto 888 and Brilliant Carbon.

Aj to si všimla kryptomenoví komunita, ktorá o OneCoine od začiatku hovorila ako o podvode. To je ďalším varovným prstom. Pokiaľ sa vám v kryptomenových komunitách šíri množstvo negatívnych ohlasov na istý projekt, tak v prípade záujmu o investovanie do tohto projektu, by ste mali byť obzvlášť pozorný. Áno kryptomenová komunita vie byť často priveľmi krutá a odsudzuje možno až priveľké množstvo projektov. Avšak často je za tým práve vôľa krypto veteránov, ktorí jednoducho chcú ochrániť nových, menej skúsených investorov.

Prečítajte si tiež: OneCoin - tie najpodstatnejšie informácie o tomto megapodvode

Žiadne spolupráce, vymývanie mozgov a MY vs ONI mentalita

Ďalším varovným prstom v prípade OneCoinu bol nedostatok spoluprác s hodnovernými kryptomenovými projektami. OneCoin sa ani vo svojich najlepších časoch nenachádzal na žiadnych popredných burzách, pričom mu chýbali aj akékoľvek zaujímavé spolupráce. Išlo tak o projekt, ktorý sa snažil presvedčiť, že je „najlepší, jedineční a úplne iní“ a tí, ktorí do neho neinvestujú alebo s ním nespolupracujú sú divní alebo sa mýlia. Práve takto sa zakladateľom podarilo vytvoriť takzvanú MY vs ONI mentalitu, ktorá je pre OneCoin charakteristická doteraz. Aj samotná Ruja Ignatova sa niekoľkokrát vyjadrila, že všetci, ktorí nevidia potenciál a úspech OneCoinu, sú iba „hateri“ tohto projektu.

Táto mentalita so sebou priniesla ďalší varovný prst a tým je „vymývanie mozgov.“ MY vs ONI mentalita bola umožnená najmä vďaka tomu, že zakladatelia OneCoinu, šikovní salesáci a skvelí marketéri dokázali úplne „vymyť mozgy“ veľkému množstvu investorov a aktívnych členov, ktorí do siete následne lákali nových investorov. Na túto tému sa nedávno vyjadril aj jeden z poškodených investorov, ktorý spolu so svojou rodinou prišiel o takmer 250 000 dolárov.

„Rád by som povedal, že OneCoin je kult, pričom množstvo jeho investorov je stále presvedčených o tom, že OneCoin nie je podvod. Každý deň sa členovia OneCoinu zobúdzajú so zistením, že OneCoin predsa len je podvod a potom, čo sa im rozpadne mozaika o tejto investícii začínajú mať depresívne a často až samovražedné sklony. Do našich OneCoin Victim skupín sa prihlasuje alarmujúce množstvo nových členov každým jedným dňom.“

Ďalšie podvody v kryptosvete

Ako je možné vidieť, tak okolo OneCoinu bolo množstvo veľkých výkričníkov, ktoré mohli investorov dopredu upozorniť na to, že s týmto projektom nie je niečo v poriadku. Práve preto si na akýkoľvek z týchto znakov dávajte vždy pozor. Najčastejšie sa však stačí zamerať na tím a jeho minulosť, na ohlasy komunity alebo na spolupráce. Tieto informácie často krát odhalia podvody priamo v začiatkoch.

Tieto znaky a varovné prsty by sa pritom jednoducho dali aplikovať aj na iné kryptomenové podvody, ktoré sa rozšírili po OneCoine. Sú nimi také podvody ako napríklad Bitconnect, WoToken alebo PlusToken. Všetkým týmto projektom sa pritom podarilo investorov obrať o milióny až miliardy dolárov, pričom množstvo z nich vykazovalo veľmi podobné znaky ako OneCoin. Práve preto si dávajte pozor, do akých projektov skutočne vkladáte svoje peniaze.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart