0
 0,00 0 items

No products in the cart.

01.03.21 Čo je wrapped bitcoin (WBTC)? ERC-20 token?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]V posledných mesiacoch získala nová alternatívna minca obrovské množstvo pozornosti a v dobe písania tohto článku mu patrilo 15. miesto na CoinMarketCap . Čo je teda wrapped bitcoin? Je to bitcoin? Odpoveď vás možno skutočne prekvapí.

Čo je wrapped bitcoin (WBTC)?

Wrapped bitcoin, skrátene WBTC, je token ERC 20, ktorý je chránený na základe pomeru 1:1 s bitcoinom, niečo ako bitcoin založený stablecoinom. Wrapped bitcoin je v zásade token, ktorým je možné reprezentovať bitcoin v blockchaine Ethereum. To sa deje pomocou úplne transparentného procesu, ktorý je stopercentne overiteľný. WBTC sa prenáša oveľa rýchlejšie ako bežné bitcoiny a dá sa považovať za podobné riešenie ako Lightning Network.

Projekt WBTC bol vytvorený na základe spolupráce medzi množstvom kryptomenových spoločností: BitGo, Compound, Dharma, Kyber, MakerDAO, Ren a TokenSets. Nad touto myšlienkou uvažoval generálny riaditeľ spoločnosti Kyber Loi Luu a CTO spoločnosti BitGo Benedict Chan. Projekt bol zahájený v januári 2019.

Kurzy mensi

Prečo Wrapped bitcoin?

Možno by vás zaujímalo, prečo je potrebné mať bitcoinové aktívum, ktoré je možné minúť na blockchain ethereum. Skrátka pre jednoduché použitie.

Od svojho vzniku v roku 2009 sa bitcoinová technológia takmer nezmenila, ale blockchainová technológia ako celok sa transformovala. Keď vytvoril bitcoin Satoshi Nakamoto vôbec netušil, kam sa technológia blockchainu dostane. A keďže sa nezdržiaval vo vývoji, bolo stále ťažšie prispôsobiť bitcoin do sveta, ktorý čoraz viac beží na ethereu.

Prečítajte si aj : Dvojročná Tether kauza sa skončila pokutou.

Vďaka DEFI , ktoré umožňuje ľuďom používať kryptomenu pre tradičné finančné produkty, ako sú pôžičky a deriváty, sa používanie blockchainu Ethereum stalo čoraz populárnejším.

Ale tu je problém. V súčasnosti neexistuje ľahký spôsob, ako zobrať svoje bitcoiny a investovať ich do DEFI, pretože medzi blockchainmi bitcoinu a etherea neexistuje most. Wrapped bitcoin tento problém rieši, pretože je to v podstate forma bitcoinu, ktorá existuje na ethereum blockchaine a dá sa ľahko použiť na účely DEFI. Týmto spôsobom môžu držitelia bitcoinu interagovať s blockchainom Etherea bez toho, aby museli svoje bitcoiny predávať. A tí vo svete DEFI si môžu užívať likviditu bitcoinu pri používaní produktov DEFI prevádzkovaných na Ethereum.

Ako to funguje?

Proces získavania zabalených bitcoinov sa nazýva „wrappovanie“. Keď wrappujete alebo zakúpite množstvo wrappovaného bitcoinu, Nadácia BitGo Trust Foundation udrží toto presné množstvo bitcoinu vo fonde a potom vám vydá token ERC-20, ktorý je možné použiť na blockchaine Ethereum.

Môže sa zdať, že sa jedná o krok navyše, ale ak vezmete do úvahy skutočnosť, že nahrádza niekoľko krokov, wrapped bitcoin je skutočne obrovským skokom vpred vo svete výhod kryptomien.

Ak chcete svoje zabalené bitcoinové žetóny vymeniť späť do ethereum , vaše zabalené bitcoiny sa spália (burn) a vaše bitcoiny sa vám vrátia.

Prečo nepoužívať iba ethereum?

Hlavným účelom zabaleného bitcoinu je otvoriť príležitosti na investovanie pre viac ľudí. Najmä preto, že bitcoin má väčší trhový strop, väčšiu likviditu a väčšiu sledovanosť ako Ethereum. Úspech DEFI závisí od sprístupnenia týchto produktov širšiemu publiku, ako aj od schopnosti investorov mať likviditu .

Je tiež dôležité poznamenať, že wrapped bitcoin nie je jedinou mincou svojho typu fungujúcou na ethereum blockchaine. Je však jediný, ktorý je stopercentne overiteľný, a je podporovaný komunitou spoločností, a nie jednou centralizovanou spoločnosťou.

Kde kúpiť WBTC?

WBTC je k dispozícii na mnohých decentralizovaných aj bežných burzách. Môžete si ich kúpiť aj na princípe peer-to-peer. Môžete ho ľahko nájsť na zozname CoinList a Coinbase, ako aj na decentralizovanej burze DEX. CoinList a Coinbase sa riadia predpismi KYC a AML, takže pokiaľ u nich ešte nemáte účet, budete musieť pred uskutočnením väčších nákupov byť overení.

Po zakúpení WBTC ich môžete uložiť do akejkoľvek peňaženky, ktorá umožňuje ukladanie tokenov ERC-20. Ak by ste chceli peňaženku, ktorá je o niečo užívateľsky príjemnejšia, webová peňaženka MetaMask je mimoriadne užitočná na to, aby ste svoje mince dostali do sveta DEFI.

Záver

Aj keď je táto minca na hranici s bitcoin maximalistami a Ethereum maximalistami, prepája ich. Napriek mnohým haterom je to systém, ktorí otvorí používanie DeFi pre majiteľov BTC a pomôže tak obidvom stranám v kryptoadopcii.

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart