0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Čínska Ponzi schéma PlusToken presunula až 105 miliónov dolárov

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

O nástrahách v kryptomenovom svete treba určite pravidelne informovať. Aj preto sa na webe Trader2.0 objavuje rubrika o najväčších podvodoch, scamoch alebo Ponzi schémach v kryptomenách. OneCoin, Bitconnect alebo aktuálne PlusToken, nás toho o bezpečnosti v kryptomenovom svete mali určite naučiť viac. No a najmä posledná spomenutá Ponzi schéme ešte stále nepovedala posledné slovo.

Až 105 miliónov dolárov presunutých prostredníctvom Etherea

Ako informoval Twitter účet WhaleAlert, dnes nad ránom malo prísť k presunu 789 000 Etherea z peňaženky PlusTokenu na inú neznámu adresu (pravdepodobne má ísť o adresu jedného zo zakladateľov tohto podvodu). Aktuálne je táto suma hodná zhruba 105 miliónov dolárov a pre Ethereum môže znamenať problém.

Rôzni odborníci začali predpovedať, že takýto krok podvodníkov z PlusTokenu by mal predznačovať dump Etherea. Myslia si, že ľudia stojaci za PlusTokenom sa budú snažiť veľkú časť tohto Etherea predať, čím by tak mohli zapríčiniť obrovský pád ETH, rovnako ako sa tomu malo stať tento rok pri Bitcoine.

Bol PlusToken zodpovedný za volatilitu v roku 2019?

Práve PlusToken mal byť údajne podľa niekoľkých expertov v kryptomenovom sektore zodpovedný nielen za nárast Bitcoinu na 13 000 dolárov, ale aj za jeho pád naspäť na sumy, aké môžeme vidieť dnes.

Aj napriek tomu, že ide o obrovskú čiastku, v porovnaní s tým, čo sa tomuto podvodu podarilo spreneveriť, má ísť iba o kvapku v mori. Celkovo sa vraj malo PlusTokenu získať od svojich investorov až viac ako 2 miliardy dolárov. Práve táto suma mala následne umožniť ľuďom zodpovedným za tento podvod vytlačiť cenu BTC nielen nahor, ale rovnako aj naspäť nadol. Aj napriek tomu, že ide o špekuláciu, PlusToken patrí bezpochyby medzi najväčšie a žiaľ aj „najúspešnejšie“ podvody v kryptomenovom svete.

Opäť tak treba upozorniť, že v tomto sektore číha nebezpečenstvo na každom rohu. Treba tak byť extrémne obozretný pri investíciách, ktoré vykonáte. Podvodníci a zlodeji totižto využívajú kryptomenový svet veľmi radi, pretože je ešte veľmi mladý a pomerne neregulovaný. No a práve preto tak platí pre každého, že pri každej jednej investícii si treba spraviť svoju povinnosť a poriadne si ju najprv preveriť. Často sa pritom používa skratka DYOR - do your own research, k čomu určite navádzame aj my.

Zdroj:

https://www.cryptoglobe.com/latest/2019/12/105-million-chinese-ponzi-scheme-plustoken-moves-780000-eth-stash/

Vianočná akcia! Každý kto si v rozmedzí od 1.12 - 20.12 zakúpi 3 mesačné členstvo Trader2.0 získava kurz ,,História peňazí" v hodnote 59€ úplne zdarma. Každý kto si zakúpi 6 mesačné členstvo získava kurz ,,TOP 5 stratégií na kryptomeny" v hodnote 89€ úplne zdarma.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart