0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

CEO Binance: DeFi je budúcnosť, ale centralizované burzy budú stále populárne

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ako ste si určite všetci všimli, DeFi sektor je aktuálne na nerozpoznanie. Denne pribúdajú nové projekty, ďalšie projekty extrémne rastú alebo majú veľkú mieru volatility. Osobnosti z kryptomenového sveta sa o nich vyjadrujú stále viac a viac, pričom tým lákajú množstvo nových ľudí do tohto sektora. S vyjadreniami na túto tému neváhal ani CEO burzy Binance a jedna z najväčších kryptomenových osobností Changpeng Zhao. Ten si vie DeFi v budúcnosti kryptomenového sektoru určite predstaviť, avšak konkurenciu centralizovaným projektom zatiaľ robiť nemajú.

DeFi si ide svoje

Extrémny nárast DeFi sektoru neušiel ani CZ, ktorý sa v nedávnom interview s Boxminingom (kryptomenovým influencerom) vyjadril na niekoľko zaujímavých tém. CZ si myslí, že DeFi robí kryptomenový sektor atraktívnejším, pričom aj napriek tomu, že majú DeFi projekty priniesť do sektoru niekoľko zaujímavých myšlienok, konkurenciu svojim centralizovaným konkurentom robiť ešte nebudú. Podľa CZ to platí najmä pre centralizované (CEX) a decentralizované burzy (DEX).

„Myslím si, že DeFi je veľmi inovatívnym sektorom, čo vnímam pozitívne. Keď ľudia hovoria o DeFi, najprv im napadne len požičiavanie mincí. Teraz však slúži toto požičiavanie aj na to, aby zvýšilo likviditu pre obchodníkov.“

Nie všetky DeFi projekty prežijú

Dôvera v DeFi je vidno aj na tom, že Binance sa snaží v tomto sektore aktívne angažovať. CZ povedal, že Binance investovala do množstva DeFi projektov alebo AMM projektov (automatic market makers) už nemalé peniaze. Rovnako si však CZ uvedomuje, že je to mladý sektor, ktorý aktuálne rastie najmä kvôli tomu, že sa vezie na hype vlne. Obrovské množstvo z týchto projektov nemá šancu uspieť, pričom to ohrozuje najmä investorov, ktorí chcú špekulatívne zbohatnúť na DeFi.

Prečítajte si tiež: IOTA a Tangle technológia

Jedným dychom ale CZ dodáva, že to, že množstvo projektov skončí ešte neznamená, že DeFi sektor je zlý. Práve naopak. Prežijú tie, ktoré majú potenciál a tým posunú celý kryptomenový sektor vpred. Rovnako ako sa to dialo napríklad pri ICO ošiali, ktorý býva s aktuálnym DeFi hypom veľmi často porovnávaný.

Binance ale vôbec neváha a do DeFi sektoru investuje množstvo financií. Vidno to napríklad na zalistovaní obrovského množstva DeFi projektov a tokenov, ktoré sa objavujú na tejto burze takmer každý jeden deň. To však ale poukazuje na to, že centralizované burzy sú stále populárnejšie, ako tie decentralizované, kedže množstvo DeFi projektov narastie potom, čo sú zalistované na burzy ako Binance, OKEx alebo Kucoin. Všetko sú to centralizované burzy, na ktorých je obchodovanie aktuálne výrazne vyššie, ako je tomu v prípade ich decentralizovaných konkurentov.

To ale neznamená, že DEX projektom sa nedarí. Uniswap alebo Curve sú dôkazom toho, že aj DEX burzy vidia nárast na popularite. Najmä Uniswap vidí rastúci počet obchodníkov, transakcii, ale aj celkových objemov takmer každý jeden deň. Je to však iba kvôli tomu, že DeFi sektor zažíva šialený rast alebo majú DEX projekty reálne potenciál ohroziť centralizované burzy?

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart