0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Bývalý predseda PBoC: Toto sú tri najpodstatnejšie využitia digitálneho juanu!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Preteky medzi rôznymi krajinami o to, ktorá ako prvá spustí vlastná národnú digitálnu menu sú v plnom prúde. Aj keď štátov je v tomto závode naozaj veľa, zdá sa, že jeden pomaly už finišuje. Ako všetci určite viete, ide o Čínu. Táto ázijská veľmoc má podľa niekoľkých odborníkov naozaj poriadny náskok. Niektorí si dokonca myslia, že digitálny juan by mohol byť na svete do šesť až dvanásť mesiacov. Na čo presne by však mal slúžiť?

Bývalý predseda centrálnej banky Číny v tom má jasno

Zhou Xiaochuan, bývalý predseda najväčšej čínskej banky (People´s Bank of China), sa vyjadril na adresu digitálneho juanu a jeho úloh. Prvou úlohou by malo byť využívanie na dennej báze medzi obyvateľmi Číny tak, ako je tomu pri klasickom juane. Má ísť o najpodstatnejšiu úlohu DCEP (Digital Currency Electronic Payment system).

Druhou úlohou majú byť medzinárodné transakcie, ktoré by mali byť rýchlejšie a efektívnejšie, ako je tomu aktuálne (o čom všetci už dobre vieme). Má ísť najmä o medzištátne prevody a prevody medzi bankami. Poslednou, ale rovnako podstatnou úlohou by malo byť uchránenie národnej suverenity tejto ázijskej veľmoci. Pri tomto bode však Zhou Xiaochuan upozornil na to, že nesprávne implementovanie by mohlo výrazne poškodiť celkovú ekonomiku daného štátu. Preto by podľa neho malo byť DCEP implementované pomaly a s rozvahou.

Víťaz berie všetko

Akokoľvek si tieto meny nazvete - národné stablecoiny, digitálne národne meny alebo digitálne meny kryté centrálnymi bankami – je jasné, že mnoho krajín po celom svete už teraz výrazne pracuje na ich implementovaní. To si uvedomuje aj Xiaochuan, ktorý bol na čele PBoC takmer dve dekády a stále patrí medzi extrémne vplyvných ekonómov v krajine.

Práve preto upozornil na to, že národ, ktorý vyhrá tieto „preteky“ o prvý národný stablecoin zažije extrémnu prosperitu v budúcnosti. Ako sa však zdá, tak Čína je na najlepšej ceste, aby svoj DCEP systém zaviedla ako prvá a tak výrazne nastolila trend do budúcnosti nielen technológie, ale aj finančného sveta a monetárnej politiky.

Zdroj:

https://beincrypto.com/former-peoples-bank-of-china-chairman-outlines-3-use-cases-for-the-digital-yuan/

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart