0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Bude tu ruský digitálny rubeľ už budúci rok?

Rusko je v pilotnej fáze vývoja digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). Nové správy naznačujú, že krajina by mohla použiť svoju národnú digitálnu menu na transakcie v rámci medzinárodného obchodu.

Ruský digitálny rubeľ ako hlavný prostriedok na transakcie v rámci medzinárodného obchodu s Čínou.

Podľa správy zverejnenej v agentúre Reuters, Rusko údajne plánuje do budúceho roka použiť digitálny rubeľ ako hlavný prostriedok v rámci medzinárodného obchodu s Čínou. Digitálny rubeľ sa v súčasnosti testuje v rámci transakcii s bankami a očakáva sa jeho dokončenie začiatkom budúceho roka.

cbdc rusko

Americké ministerstvo financií pridalo pred pár dňami na sankčný zoznam 22 osôb a dva subjekty so sídlom v Rusku. S rastúcimi sankciami proti Rusku zo Západu a v dôsledku pokračujúceho konfliktu s Ukrajinou, USA aktívne hľadala alternatívne finančné cesty a obchodné urovnania.

Tiež si prečítajte: Problém EÚ a eurozóny - Prečo budeme na infláciu trpieť oveľa dlhšie?

Anatolij Aksakov, šéf finančného výboru ruského parlamentu, nedávno priznal, že geopolitická kríza obmedzila prístup Ruska na trh medzinárodného obchodu. To je dôvod, prečo aktívne pracujú na alternatívnych spôsoboch platieb a obchodných vysporiadaní. Zdá sa, že národná digitálna mena je v súčasnosti primárnou voľbou. Anatolij Aksakov Povedal:

„Téma digitálnych finančných aktív, digitálneho rubľa a kryptomien sa v súčasnosti v spoločnosti zintenzívňuje, keďže západné krajiny zavádzajú sankcie a vytvárajú problémy pre bankové prevody, a to aj pri medzinárodných zúčtovaniach.“

Zoznam krajín s CBDC sa rozširuje

Rusko sa pripojilo k rastúcemu zoznamu krajín, ktoré sú v záverečnej fáze rozvoja CBDC. Podľa najnovšej aktualizácie menovej politiky Bank of Russia, začne orgán v roku 2024 pripájať všetky banky a úverové inštitúcie k platforme digitálneho rubľa.

Rusko v roku 2020 prijalo zákon o kryptomenách, ktorý zakazuje používanie kryptomien ako spôsobu platby. Zákon však nezakázal iné aktivity zamerané na krypto, ako je ťažba a obchodovanie s kryptomenami.

S nárastom sankcií a rastúcou neistotou na medzinárodnom obchodnom trhu sa Rusko obrátilo na svoju národnú digitálnu menu ako hlavný prostriedok na transakcie. Chce tým docieliť oslabenie dominancie USA na medzinárodnom obchodnom trhu.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/russia-aims-to-use-cbdc-for-international-settlements-with-china-report

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart