0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Bude AI tým správnym investičným trendom?

Svet a technológie sa neustále vyvíjajú, ale raz za čas sa objaví vynález, ktorý zmení ľudstvo na nepoznanie. V minulosti sa to stalo s parným strojom, elektrinou alebo internetom a teraz by sme mohli stáť pred ďalším takýmto krokom. Je vám názov DeepL alebo ChatGPT povedomý? Tieto technologické vynálezy, ktoré si v posledných mesiacoch získali obrovskú popularitu, nie sú ničím iným ako umelou inteligenciou. Tento trend je každým dňom rozšírenejší. Investori a veľké spoločnosti si to v súčasnosti uvedomujú a čoraz viac investujú do rozvoja tohto odvetvia.

AI - Umelá inteligencia

Prečo je však táto technológia taká populárna? A môže skutočne zmeniť svet? Pre väčšinu ľudí je to stále úplne nepochopiteľná téma. Hoci sa umelá inteligencia už využíva v mnohých oblastiach života a uľahčuje prácu mnohým odborníkom, využitie jej potenciálu je ešte len v plienkach. Samozrejme, z umelej inteligencie môžu profitovať nielen profesionáli, ale aj bežní ľudia, a to nielen ako používatelia, ale aj ako investori na akciových trhoch. V druhom prípade je však potrebné vedieť, na čo sa zamerať, ktoré spoločnosti rozpoznali potenciál umelej inteligencie a do ktorých môže investovať bežný človek.

Mnohé startupy a spoločnosti v počiatočnom štádiu vývoja umelej inteligencie sú, žiaľ, pre malých investorov nedostupné. Našťastie však existuje aj mnoho veľkých technologických spoločností, ako sú Microsoft, Alphabet a Meta, ktoré sa tiež plánujú stať súčasťou tohto nového odvetvia, a keďže ich akcie sú verejne obchodovateľné, každý sa môže podieľať na tejto potenciálnej nadchádzajúcej revolúcii. Napríklad len cez XTB niekoľkými kliknutiami.

Keďže umelá inteligencia je relatívne novým odvetvím, informácií o investovaní do nej je pomerne málo. Preto expert na akcie XTB Tomáš Vranka vytvoril bezplatný e-book, ktorý vám poskytne všetky potrebné informácie o tom, ako sa AI vyvíja, ako funguje a ktoré spoločnosti jej predpovedajú svetlú budúcnosť, aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť.

E-book a iné AI - Ako investovať do AI je k dispozícii ZDARMA tu

Mohlo by ťa zaujímať

cart