0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

BlockFi vyhlásila bankrot, ako dôvod uvádza kolaps FTX.

BlockFi 28. novembra oznámila, že požiadala o bankrot. Podanie na konkurznom súde Spojených štátov amerických pre okres New Jersey sa týka spoločnosti a jej ôsmich dcérskych spoločností. Tento krok prichádza po niekoľkých dňoch špekulácií o finančnom zdraví spoločnosti po krachu FTX.

BlockFi si ponechá zamestnancov

Podľa vyhlásenia má BlockFi k dispozícii 256,9 milióna dolárov. Podala návrhy na vyplatenie miezd zamestnancov a pokračovanie v zamestnaneckých výhodách bez prerušenia. Usiluje sa tiež o vytvorenie plánu udržania kľúčových zamestnancov. K tomuto kroku prichádza aby sa zabezpečilo, že si spoločnosť ponechá vyškolené interné zdroje pre kľúčové funkcie podnikania a vytvorila interný plán na zníženie výdavkov.

Podľa vyhlásenia, BlockFi International tiež požiadala o bankrot na Najvyššom súde Bermud.

Súvaha spoločnosti po bankrote

FTX US prijala od BlockFi na konci júna úver vo výške 400 miliónov dolárov. Po kolapse FTX sa naplnili obavy a nesplatenie úveru spôsobilo BlockFi krízu likvidity. Spoločnosť zastavila výbery 11. novembra. A v aktualizácii na svojej webovej stránke spoločnosť píše:

„Od tejto pauzy náš tím preskúmal všetky strategické možnosti a alternatívy, ktoré máme k dispozícii. Zostali sme upriamene zameraný na náš primárny cieľ, urobiť pre našich klientov to najlepšie, čo môžeme. Bankrot podľa kapitoly 11. umožní BlockFi stabilizovať podnikanie a poskytnúť príležitosť dokončiť reorganizačný plán, ktorý maximalizuje hodnotu pre všetky zainteresované strany vrátane našich vážených klientov.“

V zozname súdnych dokumentov sa nezabezpečené pohľadávky pohybujú od 275 miliónov USD spoločnosti West Realm Shires Inc. (FTX USA) až po 999 650 USD pre neidentifikovaného veriteľa. Preukázal sa tiež dlh 30 miliónov USD voči americkej komisii pre cenné papiere a burzu.

BlockFi sa vo februári dohodol s SEC za 100 miliónov dolárov za to, že nezaregistroval účty, ktoré SEC považovala za cenné papiere. West Realm Shires a SEC boli v dokumente menovite uvedené, rovnako ako Ankura Trust, ktorá poskytuje firemné trustové služby „v núdzových situáciách“. Tejto organizácii dlhuje 729 036 246 dolárov. Nemenovaný veriteľ je tretí na zozname, nad SEC, dlhuje 48 561 400 dolárov.

BlockFi v podaní uvádza, že má viac ako 100 000 veriteľov, aktíva medzi 1 miliardou a 10 miliardami dolárov a pasíva v rovnakom rozsahu. Okrem toho je spoločnosť Valar Ventures uvedená ako vlastník 19 % akcií spoločnosti.

Zamerajú sa na reštrukturalizáciu a vymáhanie záväzkov

Spoločnosť tiež tweetovala: „V rámci nášho úsilia o reštrukturalizáciu sa zameriame na vymáhanie všetkých záväzkov, vrátane FTX.“

BlockFi poprela, že väčšina jej aktív bola uschovaná u FTX, ale priznala: „Máme významnú angažovanosť voči FTX a pridruženým korporátnym subjektom, ktoré zahŕňajú záväzky, ktoré nám dlhuje Alameda, aktíva držané na FTX.com a nevyčerpané sumy z našich úverov s FTX.US.“

BYBIT banner

Podľa agentúry Bloomberg spoločnosť BlockFi predala svoju vlastnú kryptomenu za 239 miliónov dolárov na pokrytie výdavkov spojených s bankrotom.

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Zdroj: https://cointelegraph.com

Mohlo by ťa zaujímať

cart