0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Bitcoin Lightning Network pomáha v Afrike s remitenciami.

Obyvatelia Afriky teraz môžu uskutočňovať medzinárodne platby za minimálne poplatky. Spoločnosť CoinCorner v spolupráci s Bitnob vytvorili aplikáciu Send Globally, ktorá jej užívateľom umožňuje prostredníctvom siete Bitcoin Ligtning Network posielať finančné prostriedky z Európy, Veľkej Británie a USA do vybraných afrických krajín.

Aplikácia Send Globally

Prostredníctvom tejto aplikácie môžu užívatelia posielať Eurá, Britské Libry alebo Doláre. Tie sa cez lightning network automatický prevedú do BTC. Následne ich príjemca dostane priamo na bankový účet alebo krypto peňaženku, a to už v miestnej mene, v Nigérií je to NGN, v Keni KES a v Ghane GHS.

„Bezhraničná povaha Bitcoinu z neho vždy robila skvelý nástroj, pre posielanie peňazí po celom svete. Ale teraz, prostredníctvom lightning network je posielanie Bitcoinu okamžité a veľmi lacné.“ Povedal Danny Scott CEO spoločnosti CoinCorner. „Trh s remitenciami je obrovskou príležitosťou, ako zvýrazniť využiteľnosť Bitcoinu.“

O čo ide pri remitenciách?

Remitencie sú finančné prostriedky, ktoré posielajú emigranti späť do svojej domácej krajiny. Tieto medzinárodné bankové prevody trvajú dlho a sú príliš nákladné, pri malých sumách predstavujú poplatky významné percentá z prevádzanej sumy. Navyše, je potrebné zúčastnenie aj niekoľkých tretích strán.

Svetová banka uvádza, že od roku 2020 sa remitencie do subsaharskej Afriky zvýšili až o 40 miliárd dolárov ročne,  zároveň potvrdila, že 14,1 % celosvetových remitencií putovalo do subsaharskej Afriky.

Žiaľ, až 80% afrických krajín má obmedzený prístup k inštitúciam, ktoré sú schopné poskytovať finančné služby spojené s remitenciami. V dôsledku toho sa k finančným prostriedkom nevedia dostať práve tí, ktorí ich potrebujú najviac.

Ako je to s Bitcoinom v Afrike?

Afrika je celosvetovým lídrom v adopcií Bitcoinu a kryptomien. Je to kvôli obmedzeniam starého finančného systému na celom kontinente. KuCoin zverejnil v Apríli štúdiu, podľa ktorej dosiahli kryptomeny v Nigérií adopciu 35%. Až 17 miliónov obyvateľov Nigérie má v týchto aktívach umiestnenú viac ako polovicu svojho celého majetku.

V Júny 2022 skupina aktivistov za ľudské práva podala Kongesu petíciu za podporu Bitcoinu a kryptomien v zaostalých krajinách. Tvrdia, že tieto krajiny čelia problémom:

  • s menovým kolonializmom,
  • so zmrazovaním bankových účtov a
  • s vykorisťovateľskými poplatkami za bankové prevody.

Prečítajte si tiež: Ledger predstavil peňaženku novej generácie

BYBIT banner

Adopciu Bitcoinu v Afrike priaznivo ovplyvňuje demografické zloženie obyvateľstva. V porovnaní s Afrikou majú západné krajiny oveľa staršiu populáciu. V roku 2020 bol priemerný vek v USA 38 rokov, pričom v rovnakom roku bol priemerný vek na africkom kontinente oveľa nižší, a to 20 rokov. Mladistvé zloženie obyvateľov Afriky túži po inováciách a príležitostiach, ktoré by mohol africký bitcoinový štandard predstavovať.

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Zdroje: https://cointelegraph.com https://bitcoinmagazine.com

Mohlo by ťa zaujímať

cart