0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Až 66 % všetkých Bitcoin ATM je v USA - má Bitcoin ďalší problém s centralizáciou?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Bitcoin ATM alebo Bitcoin kiosky sa stále tešia väčšej a väčšej popularite. Iba za posledný rok ich po celom svete pribudlo takmer 2 400, čo je raz toľko, ako sa tomu stalo v roku 2018. Trend je tak jasný. Čo je však trochu zarážajúce je to, v akom pomere a na akých miestach začali tieto automaty pribúdať.

Centralizácia aj pri Bitcoin ATM?

V kryptomenovom sektore sa neustále objavuje množstvo štatistík, ktoré poukazujú na to, ako veľmi je tento sektor stále centralizovaný. Či už extrémne malé množstvo peňaženiek, ktoré vlastní extrémne veľké množstvo nejakej kryptomeny alebo centralizácia ťažby prostredníctvom veľkých spoločnosti a mnoho iného. To všetko sú oblasti, v ktorých vidieť centralizáciu aj priamo pri kryptomenách.

Výnimkou nie je ani Bitcoin ATM distribúcia. Ako sa ukazuje, tak USA samotné má viac ako 66 % všetkých Bitcoin ATM na svojom území. Ak sa pozrieme na celú Severnú Ameriku, tak toto percento dokonca narastie až na 77,3 % s celkovým počtom takmer 5 000. Kanada je totižto na druhom mieste v počte Bitcoin kioskov s viac ako 650 kioskami. Pre porovnanie v Ázii je iba niečo cez 130 Bitcoin ATM (čo činí zhruba 2,1 % zo všetkých Bitcoin ATM).

Nemá Ázia záujem o Bitcoin kiosky?

Aj keď sa celkový počet blockchain projektov, konferencii a startupov v Ázii výrazne zvyšuje za posledné obdobie, tak počet Bitcoin ATM stále zaostáva. Podľa niekoľkých odborníkov zo sektoru je táto technológia pri kryptomenách podobná ako kryptomenové debetné karty – zastaralý koncept použitý na novú technológiu. Možno práve preto sa do toho podnikatelia a kryptomenoví nadšenci v Ázii nejako nehrnú. Uvedomujú si, že Ázia môže byť blockchainovou veľmocou bez toho, aby mala Bitcoin kiosk na každom rohu.

Na druhú stranu treba povedať, že aj Bitcoin ATM pomáhajú s adopciou kryptomien. Rovnako, pokiaľ by nebol dopyt a potreba po Bitcoin kioskoch, tak by sa ďalšie takéto automaty určite neinštalovali. Takže určite je niečo na tom, prečo sa iba v USA za posledný rok nainštalovalo viac ako 2 000 Bitcoin kioskov.

Posledný rok tak iba umocnil dominanciu a centralizáciu Bitcoin kioskov v USA. Na druhú stranu treba jedným dychom dodať, že táto „centralizácia“ Bitcoin ATM určite nie je pre Bitcoin takou hrozbou ako napríklad centralizácia ťažby.

Zdroj:

https://beincrypto.com/u-s-has-66-all-bitcoin-atms-asia-far-behind/

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart