0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Apple má nové pravidlá App Store pre NFT a kryptomeny

Spoločnosť Apple odmietla výzvy na oslobodenie NFT od svojej 30% "Apple dane" na nákupy v aplikáciách.

Spoločnosť Apple a pravidlá

Technologický gigant v pondelok kodifikoval svoje pravidlá pre aplikácie iOS, ktoré narábajú s nefungujúcimi tokeny. Prvýkrát dal oficiálnu zelenú ponuke razenia, nákupu a predaja NFT v aplikáciách - činnostiam, ktoré nikdy technicky nezakázal.

De facto zákaz výrobcu iPhonov obchodovať s NFT v aplikáciách však pravdepodobne zostane zachovaný. Je to preto, že transakcie NFT v aplikáciách musia využívať pravidlá spoločnosti Apple pre obchodovanie v aplikáciách, kde Apple požaduje 30% podiel. Tvorcovia a trhoviská sa už dlho bránia týmto poplatkom a radšej obmedzia funkcie NFT v aplikáciách, ako by mali prísť o obrovskú časť príjmov.

Prečítajte si tiež: Veľká súťaž s BYBIT!

Len minulý mesiac The Information informoval o tom, ako politika poplatkov spoločnosti Apple odrádza trhoviská a tvorcov od jej ekosystému a niekedy ich vedie k tomu, aby sa integrácie NFT úplne vzdali.

Zdroj: Twitter

App Store pravidlá pre NFT

Keďže služba "nákup v aplikácii" spoločnosti Apple neumožňuje platby v kryptografických zariadeniach, zdá sa nepravdepodobné, že by aplikácie, ktoré sa rozhodnú ponúkať NFT, mohli na oplátku prijímať kryptomeny.

Pondelkové aktualizácie predstavujú prvý prípad, kde spoločnosť Apple vo svojich usmerneniach pre App Store uviedla konkrétne pravidlá pre NFT.

Aktualizácia zásad tiež zakazuje aplikáciám ponúkať exkluzívny prístup majiteľom NFT. Tiež odkazovať svojich používateľov na stránky tretích strán, kde by mohli nakupovať, predávať a ťažiť mince mimo ekosystému Apple - čím by sa vyhli poplatku posmešne nazývanému "Apple daň".

"Aplikácie nesmú používať vlastné mechanizmy na odomykanie obsahu alebo funkcií, ako sú licenčné kľúče, značky rozšírenej reality, QR kódy, kryptomeny a peňaženky s kryptomenami atď.", píše sa v časti 3.1.1. pravidiel App Store z 24. októbra (vo verzii z 22. októbra sa zmienky o kryptomenách neobjavili).

Aktualizované znenie zásadne nemení doterajšie pravidlá spoločnosti Apple, ktoré povoľujú obchodovanie s kryptomenami v aplikáciách na službách, ako sú Coinbase a FTX, ktoré nemusia platiť 30% poplatky.

Zmena pravidiel nie je prekvapením, keďže spoločnosť Apple povoľuje alternatívne platobné systémy len v niektorých krajinách.

Dodatky k pravidlám

Dodatok k pravidlu 3.11 je nasledovný:

Aplikácie môžu používať nákup v aplikácii na predaj a predaj služieb súvisiacich s NFT, ako je ťaženie, kótovanie a prevod. Ďalšie môžu umožniť používateľom vytvárať si vlastné NFT za predpokladu, že vlastníctvo NFT neodomkne vlastnosti alebo funkcie v rámci aplikácie. Aplikácie môžu používateľom umožniť vytváranie zbierok NFT vo vlastníctve iných osôb. Za predpokladu, že aplikácie neobsahujú tlačidlá, externé odkazy ani iné výzvy na akciu, ktoré by zákazníkov presmerovali na iné nákupné mechanizmy ako nákup v aplikácii.

Prečítajte si tiež: Kam sa z Bitcoinu vytratila volatilita? Udalosti ktoré sledovať tento týždeň.

Nakoniec spoločnosť Apple revidovala pravidlo 3.1.5 (iii) tak, aby zahŕňalo aj burzy kryptomien. Tieto spoločnosti umožňujú ľuďom nakupovať a predávať kryptomeny s použitím tradičnej fiat meny.

Burzy: Aplikácie môžu uľahčovať transakcie alebo prenosy kryptomien na schválenej burze. Musí byť ponúkané len v krajinách alebo regiónoch, kde má aplikácia príslušné licencie a povolenia na poskytovanie kryptomenovej burzy.

Kryptomenové burzy, ako napríklad Coinbase a Binance, už v App Store existujú, ale teraz majú vývojári pre svoje podniky o niečo viac usmernení.

Zdroje: https://finance.yahoo.com,

Mohlo by ťa zaujímať

cart