0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Analýza spoločnosti - MODERNA - TOP 5 aktuálne podhodnotených akcií podľa Wall Street analytikov

Moderna je americká biotechnologická spoločnosť, ktorá sa zameriava na vývoj a výrobu vakcín a terapeutík založených na mRNA (messenger RNA) technológii. Ich hlavným cieľom je využívať inovatívne metódy na liečbu a prevenciu rôznych chorôb prostredníctvom stimulácie tela na produkciu vlastných terapeutických bielkovín.

Analýza spoločnosti - MODERNA

Biznis plán spoločnosti Moderna je zameraný na vývoj a komercializáciu mRNA technológie. Táto technológia umožňuje prenášať genetické informácie do buniek a spustiť produkciu konkrétneho bielkovinového materiálu. V prípade vakcín sa využíva na vytvorenie antigénu, ktorý stimuluje imunitný systém k tvorbe protilátok proti konkrétnemu vírusu. Moderna využíva túto technológiu na vývoj vakcín proti rôznym infekčným ochoreniam.

Ich najznámejším produktom je vakcína proti COVID-19 s názvom mRNA-1273. Táto vakcína bola vyvinutá rýchlo po vypuknutí pandémie a dosiahla vysokú účinnosť pri ochrane pred vírusom SARS-CoV-2. Moderna vyrába vakcíny a distribuuje ich do rôznych častí sveta prostredníctvom partnerov a dohôd s vládami a medzinárodnými organizáciami.

Okrem vakcín Moderna investuje aj do výskumu a vývoja terapeutík založených na mRNA technológii na liečbu rôznych chorôb, ako sú nádorové ochorenia, srdcové choroby, infekcie a genetické poruchy. Tieto terapeutiká by mohli poskytnúť nové spôsoby liečby a zlepšiť zdravotný stav pacientov.

Moderna zarába predovšetkým predajom vakcín a terapeutík, ktoré vyvinula. Spoločnosť uzatvára dohody s vládami, farmaceutickými spoločnosťami a inými partnermi na distribúciu svojich produktov. Počas pandémie COVID-19 získala Moderna veľkú pozornosť a finančnú podporu, čo jej umožnilo investovať do ďalšieho výskumu a vývoja. Jej cieľom je zaviesť mRNA technológiu do klinického praxe a poskytnúť účinné liečby pre rôzne ochorenia.

Čo si myslia Wallstreet analytici?

Analytici si myslia, že v nasledujúcich 12 mesiacoch sa cena akcií zvýši o viac ako 60 %. To je dramaticky lepšie ako to, čo očakávajú od indexu S&P 500.

Akcie však tento rok klesli o viac ako 30 %. Prečo?

Spoločnosť trpí do istej miery ochladením po Covide. Počas pandémie sa stala známym, pretože bola jedným z prvých s účinnou vakcínou. Ale vzhľadom na ústup COVIDU a svetovú zaočkovanosť je spoločnosť v roku 2023 v strate 2,28 USD za akciu a ďalších 3,89 USD za akciu v roku 2024. Potom sa však predpokladá, že straty sa v roku 2025 znížia a spoločnosť bude zisková v roku 2027.

Ako vidno na 1. obrázku, tak INSIDERI posledné dni a týždne nakupujú akcie MODERNY. Celkovo sú vidieť zvýšené nákupy v poslednom období.

mrna insideri

Na druhom obrázku vidíme názory konkrétnych bánk a analytikov. Aktuálne sú niektorý v rozpore, ale drvivá väčšina sa zhoduje, že by akcie držala alebo kúpila.

mrna banky

Čo na to hovorí graf?

No a posledný dielik skladačky čo na to hovorí graf. Máme silný support na 117 USD. Samozrejme krátkodobo sa môžeme prepadnúť dole. Mne osobne sa páči, že z tohto supportu sme vždy vystrelili hore. Aktuálne keď vidím postupné nákupy insiderov a rovnako aj falling wedge aj trendovku a tento silný support, tak rád zašpekulujem tiež.

Biznis model Moderny je jasný a je úplne jasné, že po COVIDE došlo výrazné ochladenie ich biznisu. Z toho dôvodu by som túto akciu nekupoval na dlhodobé držanie a ani by som si ju nedával do portfólia. Avšak beriem ju ako krátkodobú špekuláciu na rast.

Graf vyzerá veľmi dobre a kľudne tu môže prísť pumpa. Navyše sme v earnings sezóne a je štatisticky dokázane, že viac ako 90% volatility sa deje práve počas earnigns.

Mne osobne sa teda MODERNA páči ako na špekuláciu na nejaký rast či pumpu.

Konkrétne nákupy ako aj môj nákup aj predaj aj sumu a celé riadenie obchodu už len pre VIP členov.

https://www.tradingview.com/x/nuBpcvxJ/

Takto presne analyzujeme firmy či už na dlhodobé držanie alebo ako špekuláciu. Analýza sa vždy skladá z 3 častí :

  1. Opis biznis modelu čo daná firma robí.
  2. Názory a nákupy insiderov aj Wall Street analytikov.
  3. Technická analýza - cena.

Toto je aktuálne 1 z 5 analýz, ktoré tieto dni pridávame do VIP členstva. Okrem MODERNY, ktorú som dal aj všade FREE analyzujeme ešte 4 ďalšie spoločnosti.

VIP členstvo stojí 9€ mesačne alebo 90€ na rok:

https://www.buymeacoffee.com/investicie

AKCIE nakupujeme zadarmo a bez poplatku na E-TORO

PS : Aktuálne beží kampaň ako môžete získať VIP členstvo do konca roka 2023 zadarmo aj so všetkými týmito analýzami. Sleduj vyššie.

DISCLAIMER:
Tento článok má edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo. Predtým, ako urobíte akékoľvek investičné rozhodnutie, odporúčame konzultovať odborníka na drahé kovy alebo investičného poradcu.

Mohlo by ťa zaujímať

cart