0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Alameda Research vybrala 204 miliónov dolárov pred vyhlásením bankrotu

Podľa analýzy blockchainovej firmy Arkham Intelligence zverejnenej 25. novembra, Alameda Research stiahla z FTX.US viac ako 200 miliónov dolárov predtým, ako vyhlásila bankrot.

Viac ako 50% výberov bolo v stablecoinoch

Vo vlákne na Twitteri Arkham Intelligence odhalila, že Alameda Research, sesterská spoločnosť FTX, v posledných dňoch pred kolapsom vybrala 204 miliónov dolárov z ôsmich rôznych adries FTX.US v rôznych krypto aktívach, väčšinou v stablecoinoch.

Spomedzi vybratých prostriedkov bolo 116 miliónov v USD stablecoinoch naviazaných na americký dolár. Analýza spoločnosti tiež ukázala, že 49,5 milióna dolárov prostriedkov bolo v ETH a 38,1 milióna dolárov bolo v bitcoinoch.

Z prevedených 204 miliónov dolárov bolo 142,4 milióna dolárov odoslaných do peňaženiek vlastnených FTX.International. Toto naznačuje, že ​​Alameda mohla pôsobiť ako prostredník medzi FTX.US a FTX.International.

Z prevedeného ETH bolo 35,52 milióna dolárov odoslaných do FTX a 13,87 milióna dolárov do veľkej aktívnej obchodnej peňaženky. Ďalších 10,4 milióna dolárov bolo zaslaných konkurenčnej kryptomenovej burze Binance.

Nový generálny riaditeľ FTX John Ray III, v úvodnom vyhlásení bankrotu opísal situáciu ako najhoršiu, akú videl vo svojej podnikovej kariére. Zdôraznil že ide o „úplné zlyhanie podnikových kontrol“ a „absenciu dôveryhodných finančných informácií.“

Približne 130 spoločností v skupine FTX – vrátane FTX Trading, FTX US, Realm Shires Services a Alameda Research – požiadalo 11. novembra  v Spojených štátoch o bankrot po tom čo FTX došla likvidita. Práve nedostatok likvidity spustil obrovský odpredaj FTX tokenu FTT.

FTX môže zaplatiť veriteľom až 8,5 milióna dolárov

Podľa súdneho spisu z 23. novembra, by skrachovaná burza mohla zaplatiť svojim kritickým veriteľom až 8,5 milióna USD. Zahraničným veriteľom, by však bolo možné zaplatiť maximálne 1 milión USD.

Prečítajte si tiež: Proof of Reserve - nejaká záruka je lepšia ako žiadna - Blog od Michala

BYBIT banner

Medzitým generálny riaditeľ John Ray III povedal. "Burza je v súčasnosti zapojená do úsilia o vymáhanie pohľadávok, s cieľom získať maximálnu hodnotu pre veriteľov."

Jej vyhlásenie o bankrote odhalilo zostatok 1,24 miliardy dolárov, čo je ďaleko od záväzkov vo výške 3,1 miliardy dolárov, ktoré dlhuje svojim 50 najväčším veriteľom.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Mohlo by ťa zaujímať

cart