0
 0,00 0 items

No products in the cart.

Ako sa z kryptomenového soka stal investor s BTC takmer za pol miliardy dolárov

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kryptomenový svet je nepochybne stále jeden z najkritizovanejších odvetví vrámci finančného sektoru. Množstvo tradičných investorov, analytikov, investičných stratégov alebo majiteľov finančných spoločností sa o kryptomenách vyjadruje veľmi negatívne, pričom ich označujú za podvod, nezmysel alebo bublinu. Títo kryptomenoví „hejteri“ takisto radi zdieľajú svoj názor na to, kedy kryptomeny zaniknú. Rovnako sa vyjadril aj Michale Saylor, CEO spoločnosti MicroStrategy, ktorý ešte v roku 2013 povedal, že dni Bitcoin sú spočítané. Len 7 rokov na to však otvorene priznal, že aktuálne drží BTC v hodnote takmer pol miliardy dolárov.

Z nuly na 425 miliónov dolárov za 2 mesiace

„Dni Bitcoinu sú spočítané. Je len otázkou času, kým sa s ním stane to, čo s online gamblingom.“

Takto znel tweet Michaela Saylora, CEO spoločnosti MicroStrategy, ktorý zverejnil na svojom profile dňa 19.12.2013. Ubehlo 7 rokov a je jasné, že Michael Saylor sa mýlil minimálne v dvoch veciach. Prvou je „zánik“ online gamblingu. Tento sektor bol v roku 2019 hodnotený na viac ako 53 miliárd dolárov, čím jasne dokazuje, že je nielenže v úplnom poriadku, ale že neustále rastie.

Rovnako však Michael Saylor pochybil aj v predikcii o Bitcoine a jeho „zrátaných dňoch.“ Najväčšia kryptomena s aktuálnou cenou 10 800 dolárov a s trhovou kapitalizáciou cez 200 miliárd dolárov je ďaleko od zániku. To si určite uvedomuje aj Michale Saylor, ktorý sa aktuálne o Bitcoin vyjadruje úplne inak.

Prečítajte si tiež: Yield Farming v DeFi

V jednom z posledných podcastov, ktoré vyšli tento týždeň od známeho kryptomenového nadšenca Anthonyho Pompliana, sa ocitol aj práve Michael Saylor, ktorý sa na tému investovania do Bitcoinu vyjadroval úplne odlišne, ako pred pár rokmi. Dokonca sám povedal, že si vôbec nepamätá spomínaný tweet z roku 2013. Až potom, čo mu niekoľko kryptomenových nadšencov jeho tweet pripomenulo sám priznal, že vôbec netušil, že takéto niečo niekedy zverejnil na svojom Twitter účte. Jeho pohľad na najväčšiu kryptomenu sa však ku dnešnému dňu úplne líši.

„Dňa 14.septembera 2020 MicroStrategy dokončilo nákup viac ako 16 796 bitcoinov, s celkovou hodnotou viac ako 175 miliónov dolárov. Ku dnešnému dňu sme kúpili viac ako 38 250 bitcoinov s celkovou hodnotou až 425 miliónov dolárov vrátane poplatkov a iných výdavkov.“

Bitcoin je 1000-násobne lepšia investícia ako zlato

Aj tento tweet si získal veľkú pozornosť v kryptomenovom svete, pričom určite ide o veľmi podstatnú udalosť. MicroStrategy je spoločnosť s viac ako 30 ročnou históriou a so ziskami viac ako 490 miliónov ročne, pričom približne za takúto hodnotu nakúpila Bitcoin za posledné dva mesiace. Ako sa však Michael Saylor vyjadril, ani zďaleka neplánuje tieto BTC predať.

Práve v spomínanom podcaste pre Anthonyho Pompliana sa vyjadril, že Bitcoin nekúpil na to, aby ho predal. A to nikdy. Jeho stratégia je totižto zameraná na dlhodobé obdobie a to nielen pri Bitcoin, ale celkovo pri investovaní. A ako sa sám vyjadril, Bitcoin vníma ako 1 000-násobne lepší investičný nástroj ako zlato. Aj preto si myslí, že množstvo spoločností budú nasledovať kroky MicroStrategy v investovaní istej časti svojho portfólia práve do najväčšej kryptomeny.

Zdroj: https://decrypt.co/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart