ako nakupit kryptomeny

Ako nakúpiť Bitcoin a iné kryptomeny? Tak práve to sa dozviete v tomto článku.

Upozornenie: Tento článok nie je finančná rada. Investovanie do kryptomien akýmkoľvek spôsobom je rizikové, ich cena sa môže náhle zmeniť rôznymi smermi. Investujte do kryptomien vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. V žiadnom prípade si neberte na investíciu do kryptomien pôžičky. 

Ak sa po zoznámení so všetkými výhodami a rizikami chcete stať súčasťou komunity a podieľať sa na niečom, čo je prirovnávané ku „internetu na začiatku“, určite hľadáte cestu ako do kryptomien investovať. Pridajte sa na naše sociálne siete aby ste boli stále v obraze.

Čo sú kryptomeny?

Pred samotným nákupom, by ste mali vedieť aspoň základné informácie, ktoré som pre vás zhrnul v tomto návode: Čo sú kryptomeny

co su kryptomeny

Ako nakúpiť kryptomeny

Časy keď sa dalo denne vyťažiť niekoľko Bitcoinov sú dávno preč, preto sa dnes kryptomeny hlavne nakupujú. Keďže je tento článok určený hlavne pre začiatočníkov, odporúčame vám, aby ste zvolili pre prvý nákup najjednoduchšiu a zároveň bezpečnú cestu, ktorou je burza Binance. Jedná sa o najlepšie zabezpečenú a najdôveryhodnejšiu burzu, ktorá je široko využívaná a mnohými považovaná za najlepšiu.

Nákup kryptomien na Binance

Chcem nakúpiť Bitcoin či iné kryptomeny na Binance a mať ZĽAVU -10% na poplatky

Video návod na Binance

Aby váš nákup prebehol jednoduchšie a bez zbytočných komplikácií, tak využite tento video návod. Na našom webe rovnako nájdete aj recenziu na burzu Binance.

Nákup kryptomien na Bybit

Aby ste mali na výber, tak druhá burza, ktorú môžete využiť na nákup ako Bitcoinu, tak aj iných altcoinov je burza Bybit. Prečítajte si recenziu na burzu Bybit. 

Chcem nakúpiť Bitcoin a iné kryptomeny a využiť -10% ZĽAVU na poplatky na burze Bybit

Video návod na Bybit

 

Ďalšími odporúčanými možnosťami, sú Crypto.com alebo NO KYC burzy , Kucoin, Okex,

Čo chcete s kryptomenami robiť?

Ako prvé by ste mali zvážiť čo chcete s kryptomenami robiť. Chcete byť inevstor? Trader? Alebo nimi chcete platiť?

  • Obchodovanie kryptomien – Trader
  • Držanie kryptomien na niekoľko rokov – Inevstor

Trading kryptomien je vysoko špekulatívny a riskantný spôsob špekulácie na budúci cenový vývoj danej kryptomeny. Vo svete tradingu však nie ste samy. Náš profesionálny tím Trader 2.0 pomáha traderom dosahovať lepšie výsledky už od roku 2018 skrz VIP členstvo. Obchodovať sa dá na burzách Binance, Kucoin, Bybit ale aj na XTB ako CFD kontrakty, ktoré rovnako. Na burzách sa nachádzajú stovky kryptomien, ktoré môžete obchodovať voči hodnote amerického dolára, stable coinom – ktoré kopírujú aktuálnu hodnotu dolára (najznámejší je USDT alebo USDC), Bitcoinu alebo voči Ethereu.

K tradingu kryptomien som pre vás pripravil samostatný návod, v ktorom sa detailnejšie pozrieme na Technickú vs. Fundamentálnu analýzu, ako si vybrať burzu, čo je Tradingview, aké obchodné príkazy poznáme a ako si stanoviť obchodný plán.

trading kryptomien navod

Je dôležité vedieť, že kryptomeny ktoré máte priamo na burze, bez ohľadu na to či ide o Binance, Kucoin, či inú burzu, nikdy nie sú priamo vaše. Burzy môžu napadnú hackeri. Preto sa všeobecne odporúča, mať na nich len tie kryptomeny (resp. ich časť), s ktorými aktívne obchodujete.

  • Investovanie do kryptomien – „HODLOVANIE“

Najjednoduchšou cestou, ako sa stať súčasťou kryptosveta je investovanie do kryptomien. Treba mať na pamäti, že sa nejedná o zaručenú investíciu bez rizika, ale jedná sa len o ten najkonzervatívnejší prístup. Ak teda máte kryptomeny nakúpené a neplánujete s nimi ďalej obchodovať, najbezpečnejším spôsobom ako ich držať, je mať ich na peňaženke, ku ktorej máte privátny kľúč.

Pozor, každú kryptomenu treba odoslať na peňaženku pre ňu určenú. Čiže Bitcoin na peňaženku pre Bitcoin, Litecoin na peňaženku pre Litecoin a podobne. Ak odošlete omylom Bitcoin na peňaženku pre Litecoin, vaše bitcoiny budú nenávratne preč.

Peňaženky na kryptomeny

Už vieme, že kryptomeny si vieme poslať na kryptomenové peňaženky. Tieto peňaženky v základe rozdeľujeme na softvérové a hardvérové.

Softvérové peňaženky sú najčastejšie vo forme webového rozhrania na PC alebo v aplikácií na telefóne. Najznámejšie sú Exodus a Coinomi.

Hardvérové peňaženky sú považované za ten najbezpečnejší spôsob držania kryptomien. Ako už ich názov „hardvérové“ napomína, jedná sa o fyzické zariadenia, ktoré fungujú ako most medzi krypto a reálnym svetom. Osobne odporúčam používať hardvérovú peňaženku Trezor od českej firmy SatoshiLabs s.r.o. Používanie Trezoru je veľmi jednoduché a všetky kroky ako postupovať, vás bude zariadenie informovať.