0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Ako kúpim alebo získam Bitcoin?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ako kúpiť Bitcoin? Originalita Bitcoinu spočíva v tom, že aj napriek skutočnosti, že sa jedná o software, nie je možné ho nijako skopírovať. Môžete ho buď vyťažiť alebo získať od niekoho, kto ho už vlastní. Táto kryptomena priniesla skutočný technologický pokrok v platobnom systéme a v tomto článku si priblížime viac kde a ako ho kúpiť, získať alebo vymeniť.

Dnes už existuje viacero spôsobov, ktorými je možné bitcoiny získať:
•   Ťažba bitcoinov.
•   Nákup na burze.
•   Nákup v bitcoinovej zmenárni.
•   Je možné využiť aj bankomat resp. bitcoinmat /predstavte si klasický bankomat akurát tam nedostane klasické peniaze, ale BTC/
•   Osobný nákup - priama výmena bitcoinov s ľuďmi
•   Za vaše služby alebo produkty si môžete namiesto „reálnych“ peňazí vyžiadať bitcoiny - barter.

Skôr ako si začneme predstavovať proces nákupu Bitcoinu, objasnime si často sa vyskytujúcu mylnú predstavu o samotnej povahe Bitcoinu. Niektorí ľudia sú presvedčení, že musia kúpiť celý Bitcoin. Pri súčasnej cene okolo 8000 EUR za jednu mincu, by to bola pre väčšinu začiatočníkov pomerne náročná investícia, ale tak BTC nefunguje. Najmenšia jednotka Bitcoinu sa neoficiálne nazýva satoshi. Predstavuje sto milióntinu jedného Bitcoinu, alebo 0.00000001 BTC. To je momentálne 0.00008 EUR, takže určite nemusíte hneď kúpiť jeden celý Bitcoin.

Prečítajte si aj : Viete čo je Bitcoin a ako dnes fungujú kryptomeny?

Ťažba Bitcoinu

Častým spôsobom ako získať bitcoiny, je ich vytvorenie. V súčasnosti je už známy pojem ťažba alebo mining. Nejedná sa však o nič iného, ako potvrdzovanie transakcii užívateľov, ktorí si medzi sebou posielajú bitcoiny. Je nutné podotknúť, že tí, čo ťažia, resp. overujú, nevedia nič o odosielateľoch ani o príjemcoch. Celý proces je anonymný. V sieti figurujú iba užívatelia a tí, čo Bitcoin ťažia. Viac informácií o ťažbe Bitcoinu si povieme v nasledujúcom článku.

Nákup Bitcoinu na burze

Cenovo najvýhodnejšie je kúpiť Bitcoin priamo pri zdroji a teda na burze kryptomien, ktorých je hneď niekoľko. Tieto burzy však vyžadujú overenie identity, takže počítajte s väčšou časovou rezervou. Kým pri ťažbe bitcoinov vašu peňaženku zaťaží účet za elektrinu, pri nákupe cez burzu to budú poplatky. Dnes už existuje niekoľko kryptomenových búrz, skrz ktoré si viete celkom rýchlo nakúpiť bitcoiny. Niektoré ponúkajú aj platbu kartou. Treba však počítať s vyšším poplatkom. Tu platí čím rýchlejšie, tým vyšší poplatok. V nasledujúcich týždňoch si predstavíme niekoľko základných búrz, ktoré máme overené + návody. Pre príklad uvedieme burzu Binance, ktorá patrí medzi najväčšie v krypto priestore.

Nákup v Bitcoinovej zmenárni

Najjednoduchší spôsob, ako si kúpiť Bitcoin alebo inú kryptomenu, je pomocou online zmenárne. Zmenáreň by mala podporovať nákup pomocou kreditnej karty alebo prostredníctvom bankového prevodu. Platí tú rovnaké ako pri burzách. Avšak zmenárne sú určené hlavne na zmenu. Takže prechod z FIAT meny do kryptomien. Osobne odporúčam pre nákup kryptomien využiť skôr zmenáreň ako burzu. Na burze sa už väčšinou obchodujú kryptomeny. Tieto platformy sú teda podobné a majú aj niekoľko rovnakých funkcií, ale zároveň majú aj pár odlišností. Na prvotný nákup Bitcoinu je jednoduchšia a zrozumiteľnejšia zmenáreň ako napríklad Kraken či Coinbase. Na trading, alebo aktívnejšia zamieňanie kryptomien je lepšia burza.

Nákup v bitcoinmate

Samozrejme, podobá sa na bankomat. Môžete cez neho predať aj kúpiť bitcoiny. Mapu, kde sa bitcoinmaty nachádzajú (Bitcoin ATM locator) nájdete napríklad na TU. Momentálne je na Slovensku niekoľko desiatok bitcoinmatov. Pri nich je uvedená aj informácia, či v nich môžete nakupovať alebo aj predávať rovnako aj výška poplatku. S návodom sa nemusíte trápiť, pretože keď prídete k danému Bitcoinmatu, tak ten vás sám prevedie celý procesom až sa preklikáte na nákup.

Osobný nákup

Nakúpiť môžete online od niekoho, kto chce bitcoiny predať. Využiť môžete napríklad službu localbitcoins.com. Na tejto stránke uvidíte inzeráty od ľudí, ktorí ponúkajú Bitcoiny na predaj. S predávajúcim sa môžete skontaktovať po registrácii a celá vaša komunikácia by mala prebehnúť cez túto inzertnú stránku. Po zadaní objednávky, dostanete platobné inštrukcie. Zaplatiť treba v požadovanom časovom limite, inak vaša objednávka bude zrušená. Predávajúceho si vyberajte tak, ako pri iných nákupoch - prečítajte si referencie od zákazníkov, pozrite si počet transakcií, ktoré už predávajúci uskutočnil. Plus na sociálnych sieťach v rôznych skupinách týkajúcich sa Bitcoinu a kryptomien ľudia ponúkajú Bitcoin na predaj, stačí sa len skontaktovať a dohodnúť, ale samozrejme treba byť obozretný a nenaletieť na podvod.

Ako udržať váš Bitcoin v bezpečí

Ak má byť Bitcoin v bezpečí, musí byť uložený v bitcoinovej peňaženke. Z pohľadu používateľov je takáto peňaženka v podstate podobná bankovému účtu, aj keď technicky sa veľmi líšia. Nepôjdeme do detailov, iba si vysvetlíme, že Bitcoin peňaženka sa vždy skladá z dvoch častí. Prvá časť je verejná adresa peňaženky, ktorú môžete zdieľať s ostatnými ľuďmi bez obáv. Druhá časť predstavuje súkromný kľúč, ktorý musíte udržiavať v bezpečí a nesmiete ho nikdy odhaliť.

Hlavným rozdielom je, že krypto peňaženka fyzicky neukladá vaše kryptomeny v digitálnom formáte. Namiesto toho používa súkromný kľúč na zabezpečenie a ochranu dát o bilancii vášho účtu. Z tohto dôvodu môže byť BTC peňaženka dokonca aj v papierovej podobe. Verejná adresa a súkromný kľúč sú napísané vo forme textu a QR kódu. Existuje veľa rôznych Bitcoin peňaženiek a každá má svoje vlastné výhody, ako aj potenciálne nevýhody. V základe ich rozdeľujeme na tri rôzne typy – hardvérové, papierové a webové peňaženky.

Zdroje: bitcoin-info.sk, banky.sk, kriptomat.io

Disclaimer

Až 13 kryptomien, 6 forexových párov, 3 komodity a 4 indexy aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart