0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Ako funguje likvidita a kedy bude potvrdená bear market rally.

Ako funguje likvidita? Ako chodia whales ,,naberať" likviditu. Toto je ideálny čas na teoretické okienko. Dávam vám ho tu všetkým, pretože je podľa mňa teraz absolútne zásadné.

Kto je súčasť trhu?

Treba si uvedomiť, že na trhu sú len dva subjekty. Retail a teda bežní ľudia ako ja a vy a potom whales. Medzi whales môžu patriť inštitúcie a veľké fondy alebo aj veľmi bohatý jednotlivci či zoskupenie jednolivcov. Tieto dve skupiny väčšinou bojujú proti sebe a neskôr pochopíte prečo. Retail má oproti whales obrovské nevýhody. Dalo by sa povedať, že whales majú v každej jednej veci výhodu. Majú lepšiu techniku, lepšie pripojenie na internet, môžu si zaplatiť tých najlepších analytikov, tie najlepšie informácie a mozgy. Dokonca môžu ovplyvniť rôzne médiá a denníky, aby napísali to čo chcú. Whales majú obrovskú moc, ale oproti retailu majú jednu nevýhodu.

Majú obrovský kapitál a tým pádom nemôžu len tak prísť na trh a nakúpiť alebo predať. A na krypte už vôbec nie.

Prečo nemôžu len tak nakúpiť či predať?

Krypto trh je stále veľmi malý a predstavte si, že by teraz niekto prišiel a za 100 miliónov by niekto dal za market kúpiť Bitcoin. To by bola tak obrovská objednávka, že by ,,vyžrala" orderbook možno až na cenu 25K. Čo to znamená? Ak si pozriete order book, tak na jednej strane máme predaje a na druhej strane nákupy. No a ak chce niekto nakúpiť, tak iný musí chcieť predať. Lenže čo ak na cene 21 000 USDT za BTC chcú predajcovia predať len za 2 milióny? Lenže ja chcem nakúpiť za 100 miliónov mne 2 milióny nestačia!

Celá pointa tohto boja medzi retailom a whales a celou likviditou je v uvedomení si, že ak chce jeden nakúpiť, tak na trhu musí existovať strana, ktorá chce predať.

Prečo ide väčšinou retail vs. whales?

Teraz si poviete dobre, ale prečo idú tieto 2 skupiny proti sebe? Odpoveď nájdeme v psychológii, správaní a aj fundamente. Prečo na dne nájdeme len zlý a negatívny fundament? Pretože je to tlak na retail aby predávali. Lenže ak retail ak tí bežní ľudia predávajú, tak kto to kupuje? No kupujú to whales. A zase naopak. Prečo je na vrchole vždy veľká eufória a vždy všetko vyzerá super a drvivá väčšina bežných ľudí príde na vrchole? Pretože whales potrebujú predať!

Prečítajte si tiež: Veľká súťaž s BYBIT!

BYBIT banner

Lenže ak ja som napríklad whales a potrebujem predať, tak komu to predám ak by chceli všetci predávať? Ak ja som whales a potrebujem predať, tak potrebujem niekoho zmanipulvoať na to aby kúpil. A hovoril som akú veľkú moc majú whales. Whales si môžu kľudne dovoliť zaplatiť rôzne články či odborníkov, ktorý povedia to čo oni potrebujú. Rovnako potrebujú čas aby sa cena nejaký čas držala na vrchole kým spadne aby mali čas predať.

Toto je krásne a jednoduché vysvetlenie toho, prečo chodia whales proti retailu. Pretože na dne, keď WHALES potrebujú nakúpiť, tak proste musia nejako presvedčiť tú druhú stranu aby im to predala. Ak by to tí bežní ľudia nechceli predať, tak od koho to nakúpia? Bitocinov je len 21 miliónov a nikdy ich nebude viac. Ak to ten retail nepredá, tak od koho to kúpia whales? To isté, ale opačne sa deje na vrchole.

Ako funguje likvidita?

No a tu sa už dostávame ku hlavnej pointe. Keďže trh funguje takto, tak na trhu sú rôzne cenové hladiny a zóny, kde sa jednoducho obchoduje viac. Tie zóny nám ukazuje tzv. volume profile. Tú sú tie žlté a modré čiary na boku, ktoré mám. No a keďže my už teraz vieme, že whales si nemôžu len tak nakúpiť a len tak predať, tak práve whales chodia medzi týmito zónam. Práve whales hľadajú tieto zóny a výbežky a tam vo veľa prípadoch nastáva otočenie trhu. Pretože keď tie whales prídu do tejto zóny, tak vedia, že tam nájdu protistranu a jasne to vidieť aj na volume profile, že práve v tejto zóna sa toho zobchodovalo najviac.

Aktuálne situácia a likvidita.

No a keď sa pozrieme už na aktuálnu situáciu a likviditu, tak tá najhlavnejšia likvidita je na úrovni cca 20 000 - 20 300 a potom na 21 100 - 21 500 USDT. Práve toto sú zóny, kde sa s najvyššou pravdepodobnosťou teraz dostaneme. Lenže práve tento pohyb môže slúžiť na ,,nabranie likvidity." Prečo? Pretože retail teraz bude nakupovať ako besný. Rovnako sa budú otvárať longové pozície a to je absolútne ideálny čas na to, aby whales otvorili shorty a potom im stačí pustiť tam niekoľko shortov za market a zrazu trh výraznejšie prepadne a začnú sa spúšťať práve stoplossy longov a nákupov.

A práve stoplossy a likvidačky slúžia ako ďalšie ,,palivo" pre voľný pád. Práve preto sú tieto dve rezistencie za aktuálnej situácie, tak veľmi dôležité a práve preto my v tomto momente ešte nevieme určiť či sa bude jednať o FAKE pohyb alebo legitímny prieraz.

retail vs whale

Mohlo by ťa zaujímať

cart