0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Ako byť dobrý krypto kamoš - blog od Michala

Poznáte ten pocit, keď ani za svet neviete, čo chcete? Dačo podobného zažívam tieto zimné mesiace. Odzrkadľuje sa to aj na tom, že nestíham vždy napísať článok pre Trader 2.0 alebo proste netuším, o čom mám písať. Čítam články, sledujem fóra, pozerám videá a neviem ešte čo. Nič mi však neudrie do očí, ani ma nechytí za srdce. A preto aj dnes to bude z trošku iného súdka. Rozhodol som sa, že proste napíšem zopár bodov k tomu, ako byť dobrý krypto-kamoš. Chcem sa s vami podeliť o tipy a rady, ktoré sú podľa mňa základom preto, aby ste boli dobrý krypto-kamoš, aby ste si mohli budovať skvelú kryptokomunitu.

Pomáhajte ostatným vzdelávať sa

Nie je nad to, keď sa má človek na koho obrátiť, ak si nevie poradiť s kryptomenami! Ja viem, že dnes už máme návody, postupy a videá na všetko od výmyslu sveta. Nič sa však nevyrovná tomu, ak ťa niekto fyzicky prevedie nastavením vlastnej hardvérovej kryptopeňaženky. Alebo ak ti niekto pomôže otvoriť spot na burze. A najlepšie na tom je, že dotyčný/-á sa ti môže poďakovať niekoľkými Satoshi alebo drobnými z akejkoľvek inej kryptomeny.

Zoberte svoje krypto do reálneho sveta

Krypto je digitálne, ľahko prenosné a deliteľné. Prečo by teda nemohlo s vami vyraziť do fyzického sveta? Nájdite si najprv malú skupinku ľudí, ktorí s vami zdieľajú aspoň kúsok nadšenia pre kryptomeny. Spoznajte sa, zistite, čo kto vie, čo má k dispozícii, čím sa živí a hneď ste na najlepšej ceste, aby sa z vás stali dobrí krypto-kamoši. Postupom času sa budete rozrastať, objavíte kopec skrytého potenciálu a každá výmena, či už obchodná alebo priateľská, bude prebiehať v súkromnej krypto-sieti.

Nebuďte otrava!

Viete, čo je fakt otravné? Veľa vecí! Napr. zbytočne dlhé čakanie na služby, kvôli nedomyslenej infraštruktúre, podvodníci a ľudia, ktorí proste nedodržia svoje slovo! Ja viem, že doba je uponáhľaná a nedá sa všetko hneď, ale osobne vás veľmi prosím, keď sa zaviažete, byť dobrým krypto-kamošom, tak svoje záväzky aj plňte! Nenechávajte ľudí visieť a čakať na vás ako na súdny deň! A čo sa podvodov týka, platí pravidlo jedenkrát a dosť! Raz niekoho oklamete, podvediete, nedodáte službu alebo krypto a už po vás ani pes neštekne! Kryptomeny nie sú politika (našťastie)! Ľudia vám zverili svoju dôveru a pokrivenú povesť si v kryptosvete už nenarovnáte.

Medzi altcoinom a shitcoimom je tenká hranica

Kryptomien je neúrekom! Môžeš využívať jednu, dve alebo aj 12 000! Ak sa však niekomu snažíte podsunúť kryptomenu, ktorá má v názve viac slabík, ako má blockchain blockov, alebo o ktorej počuli možno traja v Plaveckom Štvrtku, nečudujte sa, že od vás budú všetci dávať ruky preč. Na túto tému odporúčam nasledujúcu úžasnú prednášku. Môžete si teda vybrať kryptomenu, ktorá vám padne ako ušitá, či už z hľadiska technológie, dostupnosti, jednoduchosti a pod. Ale na základe osobnej skúsenosti vám viem povedať, že ľudia skloňujú názvy asi desiatich kryptomien. Pripravte sa teda, že nie každý bude nadšením bez seba, ak mu ponúknete Lucky Block. Kryptomeny, s ktorými sa ja najčastejšie stretávam, sú: bitcoin, monero, ethereum, tether a XRP. Ak sa k vám aj dostane menej známa kryptomena, nezúfajte. Jednoducho ju zameníte pomocou zmenárne alebo na burze (napr. bybit).

BYBIT banner

Doprajte sebe aj svojim kryptomenám čas

Ospravedlňujem sa, ak vyššie uvedený pod-nadpis znie strašne ezotericky, aj sa zaň trošku hanbím. Je to však najlepšia rada, akú viem z vlastnej skúsenosti dať! Kryptomeny, nie sú jednoduchá záležitosť. Nie som technický typ, som jazykár (prekladateľ) a čo mi to dalo námahy a koľko odvahy som musel nazbierať, kým som sa naučil používať všetko potrebné na súkromné spravovanie kryptomien. Ale dá sa to! A to zadosťučinenie, keď zistíte na čo všetko sa dajú použiť, a kde ich ešte len bude môcť využiť! A ten úžasný pocit súkromia a skutočnosť, že ich máte úplne pod svojou kontrolou a nik vám na ne nemôže siahnuť (ak sa o ne dobre staráte)! Za to všetko a mnohé ďalšie sa to skutočne oplatí!

Ako so všetkým, čo za niečo stojí, doprajte sebe aj kryptomenám čas. Buďte trpezliví, nikam sa neponáhľajte a medzitým sa učte, ako byť dobrým krypto-kamošom!

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart