0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Akcia mesiaca XTB: oplatí sa investovať do poľnohospodárstva?

O spoločnosti OCI, ktorá bola predtým známa ako Orascom Construction Industries, pravdepodobne počulo len málo ľudí. Spoločnosť sa nezaoberá sexy témami, ako sú elektrické autá alebo umelá inteligencia. Napriek tomu, alebo možno práve preto, stojí podľa analytika XTB Tomáša Cvernu za pozornosť.

O akú spoločnosť ide?

História spoločnosti siaha do roku 1950, keď bola založená v Egypte. Odvtedy sa však veľmi rozrástla a s jej akciami sa v súčasnosti obchoduje na amsterdamskej burze cenných papierov. V súčasnosti je jej hlavnou činnosťou výroba poľnohospodárskych hnojív, konkrétne je výrobcom a distribútorom dusíkatých hnojív, metanolu a iných chemických plynov. Je tiež investorom do výroby ekologického vodíka a má exkluzívnu zmluvu na dodávku ekologického metanolu spoločnostiam ExxonMobile, Essar a Greenenergy.

Hoci tento sektor neznie príliš vzrušujúco, má veľký potenciál do budúcnosti. Vedci predpokladajú, že do roku 2050 dosiahne ľudská populácia 9,7 miliardy. To samozrejme ovplyvní aj produkciu potravín, ktorá sa bude musieť do roku 2050 zvýšiť o 70 %. Preto možno očakávať, že dopyt po hnojivách v nasledujúcich rokoch exponenciálne porastie. Okrem toho má toto odvetvie vysokú bariéru pre vstup nových konkurentov a podlieha prísnym predpisom. V spojení so zameraním spoločnosti na ekologický vodík to môže pre OCI a jej investorov znamenať veľmi ziskové roky v nasledujúcich desaťročiach.

Ak sa chcete o OCI dozvedieť viac, celý report je bezplatne k dispozícii tu: https://sk.xtb.com/akcia-mesiaca-oci-2023-01

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať

cart