0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

6.12.2021 Blockchain novej generácie IOST

IOST, skratka pre Internet of Services Token, je blockchain novej generácie. Platforma zavádza najmodernejšie technológie na uľahčenie uskutočnení transakcií v sekundách a riešenia škálovateľnosti.

Projekt funguje pomocou nového konsenzuálneho algoritmu proof of believability (PoB). Okrem toho natívny token IOST podporuje operácie modelu konsenzu PoB.

IOST je projekt s podporou popredných svetových investorov a zamestnáva členov tímu so skúsenosťami v notoricky známych medzinárodných spoločnostiach. Tím sa spoločne snaží poskytnúť základnú architektúru pre decentralizovanú ekonomiku, ktorá spĺňa všetky potrebné požiadavky na škálovateľnosť a bezpečnosť.

IOST spustil svoju hlavnú sieť v roku 2019 a ponúka bezpečné prostredie na vývoj inteligentných zmlúv, ktoré je rýchlejšie a lacnejšie ako popredný blockchain s podporou inteligentných zmlúv, Ethereum.

Blockchain pôvodne začal používateľom ponúkať 8 000 transakcií za sekundu (TPS). Od zavedenia efektívneho distribuovaného shardingu a micro state blokov v roku 2020 však projekt teraz tvrdí, že dokáže spracovať 100 000 TPS. Na druhej strane, potvrdenie priemernej transakcie trvá menej, ako pol sekundy.

Z pohľadu vývojára môže blockchain hostiť decentralizované aplikácie (dApps) schopné zvládnuť masovú užitočnosť v reálnom svete, čo by odstránilo akékoľvek obavy súvisiace s rýchlosťou. Sieť navyše neohrozuje bezpečnosť.

Zamknutím natívneho tokenu IOST môžu vývojári získať prístup k nástrojom a zdrojom na pomoc pri vývoji dApp. To pomáha udržať náklady na vývoj na minime. Platforma umožňuje vývojárom navrhovať a spúšťať svoje výtvory pomocou jedného z najznámejších programovacích jazykov JavaScript. To znižuje vstupné bariéry vývoju blockchainu pre tradičných Web2 programátorov.

Ako funguje?

IOST založený na Hyperledger Fabric je ďaleko pred ostatnými platformami a je prístupný spoločnostiam, ktoré ho chcú integrovať a rozvíjať. Na tento účel IOST navrhol komerčné riešenia pre poskytovanie služieb tradičným podnikom, ktoré im pomôžu prijať alebo prejsť na blockchain.

Základom blockchainu orientovaného na služby IOST sú tokeny a môžete s nimi obchodovať na rôznych kryptoburzách. Platforma v súčasnosti dokáže spracovať až 8 000 transakcií za sekundu bez ohrozenia bezpečnosti. Sieť je decentralizovaná a má viac ako 400 uzlov v ekosystéme.

IOST je vhodný pre vývojárov, pretože používa široko používaný programovací jazyk JavaScript. Vývojári majú za ciel podporovať decentralizované alternatívy k populárnym aplikáciám, ktoré už dnes používame, ako napríklad Facebook, Amazon a výmena digitálnych aktív.

IOST BaaS je založený na nasledujúcich šiestich základných technológiách blockchainu:

  • Podpora viacerých cloudov
  • Podpora viacerých reťazcov
  • Správa oprávnení
  • Inteligentné zmluvy
  • Ochrana osobných údajov
  • Mechanizmus konsenzu

IOST Ekosystém

Ekosystém projektu je hostiteľom širokého spektra decentralizovaných aplikácií (dApps) a služieb. Použitím pôvodného dizajnu PoB blockchain rozširuje svoje riešenia pre vývojárov tak, aby zahŕňali nástroj nezastupiteľných tokenov (NFT), spúšťací panel kryptomien a zariadenia na staking.

Proof of Believability (PoB)

Tento konsenzus je metóda na určenie dôveryhodnosti uzla. Za týmto účelom sa skúma jeho správanie a predchádzajúce príspevky.

V kombinácii s technológiou sharding to umožňuje maximálne pohodlie pre používateľov a vysokú rýchlosť transakcií. Algoritmus konsenzu bol vyvinutý tímom IOST v roku 2018 a nebol široko používaný. Poskytuje algoritmus na overenie blokov na základe predchádzajúceho správania a príspevkov uzla.

Týmto spôsobom blockchain zachováva svoj decentralizovaný charakter, zatiaľ, čo validácie sú bezpečné a škálovateľné. Mechanizmus konsenzu PoB implementuje nový neobchodovateľný token nazývaný Servi, ktorý udeľujú dobrým uzlom.

Používa sa na vytvorenie a overenie hodnotenia dôveryhodnosti. Zahŕňa tiež faktory, ako je počet, koľkokrát bol uzol doteraz pozitívne overený a jeho predchádzajúce správanie. Okrem toho sa validátori vyberajú náhodne aj algoritmicky, čo umožňuje účasť osvedčených validátorov spolu s novými.

Jednou z hlavných výhod konsenzuálneho algoritmu PoB je však jeho lepšia škálovateľnosť. Mechanizmus implementuje niekoľko metód vrátane Scaleout, Atomix a Bias Resistant Distributed Randomness (BRDR). Umožňujú systému spracovávať viacero skupín súčasne, udržiavať konzistentné transakcie krížových fragmentov a pri výbere validátorov uplatňovať nezaujatú náhodnosť.

Memo

Namiesto náhodnej kombinácie čísel a písmen používajú adresy peňaženky v projektovej sieti memo. Memo fungujú ako identifikátory používateľa a zostatku v peňaženke s ľudsky čitateľnými názvami, ako je napríklad myiostname.

Okrem toho môžu používatelia používať memo pri odosielaní alebo prijímaní finančných prostriedkov od používateľov a búrz. Pri niektorých burzách je kritickým krokom vyplnenie poľa memo pri prevode finančných prostriedkov, ako je napríklad binanceiost. Bez toho môžu používatelia prísť o svoje prostriedky navždy.

Účty IOST môžu byť bezplatné, alebo ako platená služba s rôznymi možnosťami účtu. Projekt zdôrazňuje dôležitosť uchovávania súkromného kľúča v bezpečí, keďže ide o službu bez správcov. To znamená, že ak používatelia stratia svoje súkromné kľúče prostredníctvom obnovenia, alebo nákupu nového počítača, IOST nemôže získať žiadne prostriedky z peňaženky. Aby používatelia mohli kedykoľvek pristupovať k svojim finančným prostriedkom, je pre používateľov prvoradé, aby mali svoje súkromné kľúče v bezpečí.

Prečítajte si tiež: Facebook, Tencent a „hrozba“ pro prostředí metaverse

IOST Non Fungible Token

V súčasnosti na sieti fungujú tri hlavné nezameniteľné aplikácie tokenov. Sú to Revival, Rizin Fighting Collection (RIZIN FC) a Tokenlink.

Revival je prvá multichain aplikácia agregátora NFT fungujúca na IOST, ktorá implementuje mechanizmus odmeňovania marží pre svojich používateľov. V skratke to znamená, že Revival môže používateľom umožniť tokenizovať umelecké diela, vytvárať NFT, nakupovať a predávať nezastupiteľné aktíva z viacerých reťazcov na jednom mieste.

Strategické partnerstvo medzi NFT-Japan Inc. a IOST predstavuje Rizin FC. Projekt, ktorý figuruje na japonskom trhu bojových umení NFT má sídlo v IOST a plánuje do konca roka 2021 fanúšikom poskytnúť Rizin Fighters Highlights NFTs, s ktorými môžu investovať a obchodovať.

Tokenlink, vyvinutý spoločnosťou Platinum Egg, špecializovanou spoločnosťou na vývoj blockchainových hier a zábavy, je vlajkovou loďou trhu NFT spoločnosti IOST. Tokenlink ponúka investície do nezastupiteľných aktív v mnohých oblastiach. To zahŕňa zmes digitálnych kryptografických diel, hier, hudby a NFT avatarov. Ako jeden z prvých úspešných NFT trhov so zmiešanými aktívami zaznamenal Tokenlink masívne prijatie a príťažlivosť.

Vytvorenie vlastného trhu NFT

IOST uľahčuje firmám aj individuálnym vývojárom navrhovanie a spúšťanie vlastného trhu NFT. Pre ich používateľov a zákazníkov ponúka projekt ultra rýchle transakcie a takmer bez poplatkov.

Projekt ponúka bezproblémové a známe vývojové skúsenosti pre vývojárov, ktorí používajú jazyk inteligentnej zmluvy JavaScript V8. Popri používaní tohto obľúbeného programovacieho jazyka pôsobí IOST ako vysoko škálovateľná sieť, ktorá ponúka úplnú spoľahlivosť s nulovými výpadkami od spustenia mainnetu.

Projekt navyše využíva známe štandardy tokenov pre spustenie kryptomien a NFT. Vývojári môžu využiť štandard IRC-20 alebo štandard tokenov IRC-721 pre NFT, podobný štandardu Ethereum ERC-721.

IOStarter

Launchpad siete funguje prostredníctvom platformy na správu digitálnych aktív a výmenu, Donnie Finance. Od ohlásenia IOStarter na Donnie Finance zaznamenala platforma obrovský záujem zo strany vývojárov a investorov. IOStarter je prvý launchpad, ktorý bol spustený na blockchaine.

Aby sa používatelia mohli zúčastniť na počiatočnej ponuke DEX (IDO) launchpadu, musia si zakúpiť lístky IDO. Používatelia tak môžu urobiť vložením natívneho tokenu DON alebo tokenu partnerstva Blocery (BLY). Okrem toho, ak sa používatelia stanú poskytovateľmi likvidity (LP), môžu tiež zamknúť svoje LP tokeny, aby získali tokeny IDO.

Každé podujatie IDO bude obsahovať dva fondy: štandardný a prémiový.

Prémiový IDO pool ponúka investorom vyšší maximálny limit nákupu ako štandardný IDO pool. Čím viac IDO vstupeniek máte, tým je väčšia pravdepodobnosť vstupu do prémiového IDO poolu. Množstvo tokenov IDO, ktoré potrebujete na vstup do prémiového fondu IDO, sa líši v závislosti od projektu.

IOST Token

Keďže IOST je blockchain, jeho natívnou menou, ktorá poháňa protokol, je IOST minca. Avšak predtým, ako IOST mainnet začal fungovať, projekt spustil svoju menu prostredníctvom blockchainu Ethereum. Ide o natívne tokeny Ethereum ERC-20 IOST. Keď spustili hlavnú sieť projektu, tak do obehu uvoľnili mince IOST. Držitelia boli vyzvaní, aby prostredníctvom Binance vymenili svoje tokeny za mince IOST v pomere 1:1.

IOST coin má rovnakú funkciu a užitočnosť ako token. Navyše, IOST používa svoj vlastný štandard tokenov IRC-20, podobný Ethereum ERC-20. Všetky kryptomeny fungujúce s natívnym štandardom sú zase plne kompatibilné a interoperabilné s inými aplikáciami v rámci ekosystému IOST. Mince sú tiež kompatibilné s niektorými externými decentralizovanými aplikáciami (dApps).

Základnou funkciou mince alebo tokenu je poskytnúť sieti bezpečnosť a ochranu súkromia. Na druhej strane, minca IOST hrá významnú úlohu pri podpore nového konsenzuálneho algoritmu, PoB.

Okrem toho budú používatelia a vývojári potrebovať držať mince IOST alebo tokeny IOST na zaplatenie transakčných poplatkov v rámci siete. IOST coin je primárna mena pre používateľov ako prostriedok výmeny za služby na platforme.

IOST peňaženky

Projekt zaisťuje, že držitelia tokenov a mincí IOST majú širokú škálu možností na udržanie ich aktív v bezpečí a v poriadku v rôznych krypto peňaženkách.

Aby si používatelia mohli vytvoriť peňaženku IOST, musia sa zaregistrovať do hlavného sieťového účtu IOST. Rôzne peňaženky sa tiež môžu pochváliť super rýchlymi transakciami a nulovými transakčnými poplatkami.

Dva hlavné typy krypto peňaženiek, ktoré sú k dispozícii, sú webové peňaženky rozšírenia PC Chrome (napríklad iWallet a Jetstream) a mobilné peňaženky. Medzi kompatibilné mobilné peňaženky patria Huobi Wallet, Citadel Wallet a TokenPocket Wallet.

 

Zdroj: https://medium.com/coinmonks/what-is-iost-introduction-to-the-blockchain-project-d891430f017 , https://academy.moralis.io/blog/what-is-iost-and-the-iost-token

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart