Bear market rally sa prejavuje, čo môžeme vidieť v rastúcich cenách kryptomien. Aktuálne makroekonomické podmienky výrazne pomáhajú aj trhom a dodávajú pozitívny impulz. Predstavme si altcoiny, ktoré od januára raketovo narástli.
Tento altcoin zaznamenal v priebehu 14 dní rast až o neuveriteľných 400%. Prekonalo tak svoje predchádzajúce maximum, ktoré sa nachádzalo okolo 10 USD. Ide relatívne o nový blockchain, ktorý využíva technológiu vyradeného kryptoprojektu spoločnosti Meta. Má významnú nominálnu hodnotu, ktorá je založená na svojom výkonnom tíme zloženom z bývalých inžinierov Meta, ktorí vytvorili programovací jazyk s názvom Move na to, aby mohol byť reťazec škálovateľný a viac decentralizovaný. Z nenápadného tokenu sa tak stala vysoko volatilná digitálna mena. Podľa TradingView sa cena APTOSu aktuálne pohybuje okolo 17 dolárov amerických. Svojou trhovou kapitalizáciou vo výške cez tri miliardy dolárov prekvapila mnohých zvedavcov. Ak sa ale pozrieme na index relatívnej sily (RSI), ten naznačuje pokles.
APT/USD denný graf s RSI indikátorom a MACD indikátorom. Zdroj: TradingView
Z negatívnej pozície si podobný rastový scénar zažila aj GALA/USD, ktorá z 0,02 USD vzrástla na 0,07 USD. Obchoduje sa tak nad svojim 200 - dňovým exponenciálnym kĺzavým priemerom na úrovni 0,052 USD. V prípade pokračovania bear market rally sa cena tak môže kľudne priblížiť tým júlovým z roku 2022 - k 0,16 USD. V rámci projektu došlo k zmenám, ktoré pozitívne ovplyvnili cenu. Cieľom je znížiť infláciu a najmä pracujú na ich Gala reťazci, v rámci ktorého chcú, aby sa tokeny GALA používali na úhradu transakčných poplatkov.
GALA/USD denný graf. Zdroj: TradingView
Tento altcoinový projekt bol vytvorený zlúčením dvoch projektov - Keep Network a NuCypher, ktoré spojili svoje technológie a vybudovali tak premosťovaciu sieť. Prevádzkovatelia týchto uzlov v sieti Threshold vkladajú natívny T token platformy a Ether, aby mohli overiť prevody medzi bitcoinom a ethereom.
V januári sa tak cena tohto natívneho tokenu takmer strojnásobila, čomu pomohlo aj zalistovanie na burzu Coinbase. V začiatkoch by mal projekt spustiť polo decentralizovanú verziu Optimistic Minting a postupne prejde na decentralizovaný systém. Takýto nárast začína vykazovať známky udalostí typu “buy the rumor”, alebo “sell the news”, ktorému pomohol práve Coinbase. Support sa nachádza na úrovni 0,027 USD a úroveň rezistencie na úrovni 0,145 USD.
Prečítajte si tiež: Bitcoinová šifra a kryptografia
Keďže Apple na jar predstaví na trhu svoju kolekciu VR headsetov, práve Decentraland je jedným z prvých metaverzných projektov, ktorá dostala príležitosť byť jej súčasťou. Ide o druh altcoinu, cez ktorý je možné nakúpiť pozemky v Decentraland Metaverse. V samotnom Decentralande sa používatelia môžu venovať vytváraniu umeleckých hier či hraniu hier. Aj napriek jeho peknému rastu môžeme vidieť, že indikátor RSI taktiež ukazuje prekúpenosť tohto altcoinu. Support na 50 - dňovom EMA môžeme vidieť na úrovni 0,54 USD.
MANA/USD denný graf. Zdroj: TradingView.
Zatiaľ čo fundamenty ukazovali na špirálu smrti v cene tohto altcoinu, nakoniec Solana profitovala z negatívneho sentimentu okolo budúcnosti blockchainu. Ak si spomenieme na incident s krachom jednej z najväčších búrz FTX, tvorca trhu a subjekt rizikového kapitálu Alameda Research, bol primárnym zdrojom likvidity pre projekt Solana. Môžeme ju zaradiť aj medzi jej najväčších podporovateľov ekosystémového projektu. Aj napriek tomu, že tento altcoin čelil veľkým výzvam z dôvodu nedostatku likvidity, vývojári Solany tvrdo pracovali na tom, aby sa sieť stala stabilnejšou a decentralizovanejšou. Cena Solany tak po novembrovom kolapse FTX stúpla z približných 10 USD na skoro 27 USD. Ak sa pozrieme na dlhší časový horizont, úroveň nad 30 USD je rozhodujúcim supportom, nad ktorým ak sa v tomto bear market rally udržíme, pozitívna dynamika ceny sa pravdepodobne pretiahne až do 1. štvrťroka 2023.
Aj napriek tomu, že vidíme niekoľkonásobné percentuálne rasty, nesmieme zabudnúť na to, že existuje vyššia pravdepodobnosť výraznej korekcie. V konečnom dôsledku globálne problémy stále pretrvávajú, čo znamená že ešte stále nie sme z najhoršieho von.
Zdroj : https://cointelegraph.com
DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.