0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

4.1. 2021 Ste nováčik v kryptomenách? Pozor na týchto 5 základných chýb!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]S príchodom nováčikov do krypto sféry prichádza aj mnoho chýb. Okrem tých bežných ,kedy si začiatočník nezálohuje svoje privátne kľúče vie urobiť aj kopec nepremyslených činností. Každý nováčik totiž hľadá spôsob, ako na kryptomenách výborne zarobiť za pomerne krátky čas (pretože vidí cenu za BTC na 35tisíc USD). Je to samozrejme nezmysel, legitímne a bez rizika sa človek milionárom zo dňa na deň stať nemôže. Časté podľahnutie niektorých z nasledujúcich možností končí zle. Ako sa teda dá ľahko zbankrotovať?

1. Hazard a kryptomeny

Je množstvo stránok pre hazard s kryptomenami. Nebudeme ich menovať, pretože by hneď niektorí z vás utekali spláchnuť do kanála nejaké vaše BTC na rulete alebo na kockách. Presne to sa totiž skôr či neskôr stane, keď začnete stávkovať v hazardných hrách, ktoré fungujú na jedinom princípe: Aby obrali človeka o všetko čo môžu.

V každom prípade toto rozhodne nie je cesta k bohatstvu. Je to strmá cesta nadol ku spomínanému krachu. Takýmto stránkam sa prosím vyhýbajte oblúkom. Online kasína sú dnes bežnou súčasťou a kryptomeny im len nahrávajú v ziskoch a nevedomostiach nováčikov.

2. Trading je jednoduchý!

Áno ďalšia možnosť ako sa zbaviť ťažko zarobených peňazí rýchlo a bez problémov je skúsiť si poriadny trading. Lákadlo mnohých a myšlienky ,že s cenou hore predajú a dole nakúpia je teoretická samozrejmosť.

Z psychologického hľadiska to však málokto zvládne a skôr či neskôr sa rúti do totálnej straty aj, keď prvých pár obchodov mu vyšlo.

Nováčik by musel mať hromadu šťastia, aby o všetko neprišiel, ale raz by ho tak či tak šťastena opustila. Totižto trading je založený na určitých vlastných zásadách ktoré ,keď človek nemá, je odsúdený na neúspech. Je to o  nastavení psychiky a práve laik, ktorý chce rýchlo zbohatnúť má tendenciu robiť strašne veľa chýb.

Preto nezaškodí si v prípade, že obchodovanie myslíte vážne, si zakúpiť aspoň kurz na Trader 2.0.

3. Investovanie do HYIPs/SCAMov

99,9% spoločností, ktoré poskytujú tzv. cloud mining, alebo iné zhodnotenie investície sú podvod! Toto si opäť náš laik neuvedomuje, pretože ho prenasledujú na celom facebooku krásne obrázky pánov v sakách s hrčami bankoviek ,(niektorí sa v nich kúpu aj vo vani – poniektorí vieme o koho ide že?). A pritom je to tak jednoduché. Aspoň tak inzerát  písal. „Investuj 0,5BTC, nakúp ťažbu a zarábaj skutočné peniaze.“ Z ťažby ti ponúknu až 150% mesačne! Neuveriteľné? Niekto tomu bohužiaľ uverí.

Opäť omyl vážení. A okrem omylu šíriť takýto podvod, ktorý je na prvý pohľad podvodom je trestné! Bohužiaľ častokrát majú takýto facebookoví kvázi milionári falošné kontá, ukradnuté fotky z internetu a neexistujúce mená. Preto je ich postih takmer nemožný. Vy však pozbierajte aký taký sedliacky rozum a do nezmyselných ponúk nikdy neinvestujte! A ako spoznáte, že ide o SCAM? Písal som na túto tému článok tu:

https://trader20.sk/2020/09/28/top-5-znakov-kryptomenoveho-podvodu/

A ,keď takýto podvod zanikne a vezme so sebou aj vaše peniaze.

4. Kúpa nového tokenu spoločnosti

To je to trošku sporné, ale netreba túto kategóriu vynechať, pretože sme boli v nedávnej histórii svedkami podobných „investícií“, ktoré nedopadli dobre. Menovať ich nebudem, ale za tak krátku dobu ich bolo dosť. Prečo vlastne neinvestovať do nového tokenu nejakej novovzniknutej alebo neznámej spoločnosti? Pretože dnes je v móde, aby si firmy vymysleli token za účelom vyzbierania prostriedkov od ľudí. Z nich môžu token vyvíjať a adaptovať ho do sveta na niečo zmysluplné, alebo sa zbalia a už ich nikdy neuvidíte.

 

Mnohokrát sa stala práve tá druhá možnosť a preto buďte obozretný. Nie je dobrý nápad nakupovať neznámy token, ktorý nie je nikde zalistovaný ani spomenutý napr. na coinmarketcap webe. Môžete ho zakúpiť, držať a dúfať že vystrelí jeho cena, pretože firme sa bude dariť. Ale táto šanca je len veľmi mizivá a vy opäť prídete o peniaze, ktoré by ste mohli využiť alebo zhodnotiť inak.

Samozrejme sú spoločnosti, ktoré svoj token plánujú vyvíjať a integrovať do systému. Takýchto výnimiek je hrozne málo. Ako nováčik to však radšej neriešte.

Kurzy mensi

5. Investovanie do úplných shitcoinov!

Čerešnička na torte a asi najčastejšia otázka vo všetkých kryptokomunitách je: „A keď kúpim tento token, ktorý má hodnotu 0,00000001USD  tak je možné že pôjde o 9000% nahor?“ Je síce na 1748. mieste na coinmarketcap, ale čo keď náhodou?

Bohužiaľ je to častá chyba nováčikov, lebo oni na Bitcoin peniaze nemajú a Ethereum je tiež drahé. Chcú za špekulovať a kúpiť niečo, čoho kúpia na stovky miliónov tokenov. Ale je toto správna cesta? Môžu mať stovky milióny tokenov niekedy veľkú hodnotu? Môžu mať hodnotu tokeny, ktoré nie sú skoro nikde zalistované a tam kde sú majú denný obrat pár stovák dolárov? Odpoveď znie: S najväčšou pravdepodobnosťou nie.

A keď do niečoho takého nováčik investuje, väčšinou po pár mesiacoch márne hľadá či sa náhodou nestal milionárom. Jeho token už ani nemusí nikde nájsť pretože ho vylisovali. To sa stáva denne! Takže opatrne. Kupujte radšej známe coiny.

Dennodenne to vidím a dennodenne čítam ako niekto prišiel o peniaze. Že ho okradli, podviedli a pod. zvlášť s príchodom bullrunu, pokorením ATH na BTC a podobne. Prílev nováčikov = prílev podvedených. Krivka je úmerná. Ak ste nováčik a dočítali ste to až sem, pouvažuj kam vložíš svoje ťažko zarobené peniaze. Lebo okrem týchto vyššie spomenutých bodov som ešte nespomenul volatilitu, ktorá vie ponoriť nováčikov do ťažkej depresie po investovaní na ATH. Ale tentokrát to tak nemusí byť.

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart