0
 0,00 0 items

No products in the cart.

31.03.21 Goldman Sachs vstupuje do kryptotrhu - prichádza prílev nového kapitálu?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Zdá  sa, že kryptomenový sektor je aktuálne plný nových a stále lepších noviniek. Bullish scenár sa evidentne napĺňa, pričom teraz nehovoríme len o cene. Tá aj tak za posledných 6 mesiacov narástla približne 5-násobne. Aktuálne si na seba ale pýtajú stále viac pozornosti rôzne spoločnosti, ktoré sa s kryptomenami začínajú zaoberať, či ponúkať ich svojim klientom. Tesla, PayPal či Morgan Stanley, taký je zoznam naozaj obrovských celosvetových spoločností, ktoré už kryptomeny nejako zmienili a plánujú ich do svojej ponuky služieb či produktov nejako zapracovať v najbližšej dobe (alebo už aj zapracovali). No a novinky o vstupe ďalšej veľkej spoločnosti do kryptomenového sveta nenechali na seba dlho čakať.

Morgan Stanley bude mať konkurenciu

Dňa 17.3. 2021 oznámila banka Morgan Stanley, že plánuje sprístupniť služby svojim klientom, ktorý budú môcť nakupovať isté kryptomeny, za istých podmienok, práve cez túto banku. Išlo (a stále ide) samozrejme o veľkú novinku, ktorá môže priniesť kryptomenovému sektoru nielen potrebnú kredibilitu, ale takisto aj nový prílev likvidity, keďže táto banka celkovo spravuje pre svojich klientov približne 1,24 bilióna dolárov (čo už nie je tak ďaleko od trhovej kapitalizácie Bitcoinu).

Zdá sa ale, že ani nie dva týždne po tom, čo sa Morgan Stanley rozhodla túto informáciu zverejniť, môže čeliť prvým „problémom.“ Tie by mohli prísť zo strany večnej konkurencie, banky Goldman Sachs. Tá totižto práve dnes oznámila, že má takisto v pláne umožniť svojim klientom nákup kryptomien prostredníctvom ich produktov a služieb.

Prečítajte si tiež: PayPal umožňuje platby kryptomenami - pridáva viac ako 29 miliónov obchodov po celom svete

To vyplynulo z rozhovoru Mary Rich, ktorá bude pre Goldman Sachs riadiť práve oddelenie digitálnych aktív. V interview pre CNBC sa vyjadrila, že táto banka má skutočne v pláne uviesť na trh produkty spojené s kryptomenami už v druhom kvartáli roku 2021 (ktorý začína zajtra). Dokonca povedala, že takéto služby budú poskytnuté investorom banky už vo veľmi blízkej budúcnosti, čo predostiera otázku, či sa Goldman Sachs nepodarí tieto produkty spustiť skôr, ako sa to podarí Morgan Stanley. Tá mala naplánované spustenie svojich kryptomenových produktov už v apríli 2021.

„Pracujeme veľmi intenzívne s tímami po celej spoločnosti na nájdení možností pre poskytnutie vhodného prístupu do tohto ekosystému pre našich súkromných klientov, čo je niečo, čo očakávame už v blízkej budúcnosti.“

Tak zneli slová Mary Rich počas daného rozhovoru, pričom sa tiež ešte vyjadrila, že bola Goldman Sachs k tomuto kroku čiastočne prinútená kvôli zvýšenému záujmu svojich klientov o kryptomeny. Uviedla, že z nich niektorí v tejto investícii hľadajú ochranu pred infláciou, či celkovým makroekonomickým neistotám.

Rovnako ale uviedla, že veľká časť investorov si tiež myslí, že sme na počiatku nového „internetu“ a keďže táto banka plánuje byť aj v budúcnosti na špici medzi konkurenciou, neostáva jej nič iné, iba sa prispôsobiť novým trendom.

Príliv obrovského kapitálu už v najbližších mesiacoch?

Ak by teda prišlo v najbližších mesiacoch ku pridaniu kryptomenových produktov či služieb nielen v banke Morgan Stanley, ale takisto aj v Goldman Sachs, tak je viac ako jasné, že do tohto sektora pritečie poriadne veľa kapitálu. AUM banky Goldman Sachs sú totižto až na hranici 2,2 bilióna dolárov a tieto služby má ponúkať len klientom, ktorí majú v danej inštitúcii investovaných aspoň 25 miliónov dolárov.

Práve tieto čísla jasne hovoria, že Bitcoin a aj iné kryptomeny, ktoré môžu byť v ponuke týchto bánk (presné informácie o tom, ktoré by to mohli byť zatiaľ nie sú zverejnené) sa môžu tešiť čoskoro novému kapitálu. Samozrejme, že nikto nehovorí, že do Bitcoinu teraz bohatí investori a klienti bánk investujú 1 bilión dolárov. Avšak pri tak veľkých číslach, akými disponujú tieto dve banky, je viac ako pravdepodobné, že pokiaľ pôjde o nákup priamo Bitcoinu a nie nejakých futures alebo špekulatívnych derivátov, môže byť cena tohto aktíva veľmi rýchlo a veľmi markantne ovplyvnená. Či to tak ale naozaj bude ukážu až najbližšie mesiace, kedy by malo dôjsť ku spusteniu rôznych kryptomenových produktov v oboch bankách.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://cointelegraph.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart