0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

30.11.20 Nováčik v kryptosvete? Nedajte sa nalákať do investičných podvodov!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]V minulých článkoch sme si ukázali pár príkladov, kedy nejaký investičný projekt mal známky SCAM-u. Dnes si napíšeme priame príklady toho, ako sa do podvodu láka a koho najčastejšie o financie okradnú.

Nováčik prišiel zarobiť, prišiel o všetko...

Samozrejme najčastejšími a najzraniteľnejší investormi v kryptosvete sú nováčikovia. Tí prichádzajú do krypta v bullrunoch, kedy všetko stúpa a je v zelených číslach. Ak ste nováčik v krypto sektore, zbystrite pozornosť 🙂

Prečo nováčikovia? Sú najviac náchylní na základné chyby, ktoré skúsený človek v kryptosvete nespraví. Na druhú stranu, takmer každý, kto je už nejakú dobu v kryptosvete si zažil nejaký ten podvod. Je to v podstate ostrá škola. No nemusí to byť vždy tak a preto sa vyvarovaniu pred podozrivými investičnými projektami venujem už tretí rok. Najväčším problémom je to, že zlou skúsenosťou sa zo záujemcu o kryptomeny stane "hejter" kryptomien. A to len tým, že príde o svoje ťažko zarobené peniaze.

Prečítajte si aj : Základné pravidlo ako nebyť obeťou Scamu. Chrániť seed!

Ale ako vlastne nových ľudí v kryptosvete okradnú?

Keď vtáčika lapajú, pekne mu spievajú...

Už som spomenul, že nováčikovia idú prioritne do krypta zarobiť. A mnoho z nich chce zarobiť rýchlo. A toto je najčastejšie zneužité zo strany Scamerov. Nováčika zlákajú väčšinou prísľubom rýchleho zhodnotenia jeho financií. Použijú pri tom slová používané v kryptografii ako blockchain, fork, bitcoin, kryptomena, DeFi, Smart contract a iné. Znie to dôveryhodne a nováčik často uverí, že ten dotyčný sa vyzná. Ponúkané zhodnotenie sa pohybuje okolo 10% denne až po 900% mesačne. Takmer všetky takéto sľuby sú nezmysly. Akonáhle príde takáto ponuka, treba sa držať preč od takýchto ľudí.

Scamer s falošným profilom

90% podvodníkov sú reálny ľudia, ktorí buď projektu ktorí šíria veria alebo vedia, že ide o podvod a sami boli okradnutí. Na to, aby si dokázali vrátiť aspoň svoj vklad tak musia zohnať niekoľkých ďalších investorov do svojej stromovej štruktúry tj. pyramídy. To sú skutoční ľudia, ktorí sa častokrát schovávajú za falošný profil s fotkou, ktorá vzbudzuje úspech a peniaze.
Kurzy mensi

Vírus? Bot? Pozor na to!

Druhou kategóriou je bot, ktorý šíri vírus a  dokáže s vami do určitej miery aj komunikovať (i keď často zlým prekladom viet) a posiela vám rôzne linky, na ktoré vás "hucká" kliknúť. Ak dotyčný klikne, tak môže k sebe infiltrovať ransomware alebo iný typ malvéru, ktorý vám prehľadá hard disky a nájde údaje ktoré hľadá. Takými údajmi môže byť napr. súbor wallet.dat alebo akýkoľvek súbor s názvom seed. Poprípade dokáže prehľadať aj konkrétne slová používané v seedoch vo vnútri textového súboru a dokonca aj v archívoch. Jedná sa o extrémne nebezpečnú vec a veľmi ťažko sa potom do hľadáva zdroj a akákoľvek záchrana. Niekedy pomôže dobrý antivírus a niekedy ani to. Toto sa môže týkať aj skúseného používateľa kryptomien.

Ochrana citlivých údajov...

Podvodníci skúšajú niekedy na ľudí aj finty, aby im poslali seed (privátne kľúče) či API prístup na povolenie "obchodovania". Zažil som už všetky možnosti, dokonca niektorí boti chceli poslať súbor wallet.dat pre overenie adresy walletky. Znie to veľmi dôveryhodne, skúsený človek však okamžite vie, že sa jedná o podvod. Nováčika to môže zmiasť.

Ponaučenie

Ak ste krypto nováčik a čítate tento všeobecný článok podvodných praktík, uvážte každú investíciu kdekoľvek. Netreba zabúdať, že kdekoľvek peniaze investujete, vždy to bude riziko. V tej chvíli sa stráca pointa kryptomien, pretože posielate svoje prostriedky druhej strane. Nikdy však nesmiete naletieť na okato vysoké zhodnotenie a hromadu benefitov. Každú spoločnosť si viete poriadne overiť. Ak sa chystáte investovať a zarobiť, určite venujte aj niekoľko hodín googlenia spoločnosti, do ktorej ste sa rozhodli investovať. Dnes nie je problém nájsť akúkoľvek informáciu a ak o danej investičnej spoločnosti nenájdete nič (ani nič pozitívne), určite sa od nej treba držať bokom.

Za tri roky som otestoval a zanalyzoval viac ako 260 ľudí a spoločností sľubujúcich výnos. Píšem na základe skúseností a je na vás či si z tohto článku niečo vezmete.

Držte svoje kryptomeny v bezpečí!

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart