0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

30.09.21 Bitfinex prežíva náročné obdobie - je táto burza v problémoch?

Jedna z najväčších a najznámejších kryptomenových búrz aktuálne neprežíva najlepšie obdobie. Kritika sa na Bitfinex valí z každej strany. V tomto prípade je ale oprávnená, keďže hneď niekoľko krokov tejto burzy viedlo ku takpovediac jasným problémom, ktoré nielenže ohrozujú dôveryhodnosť danej inštitúcie, ale už aj jej investorov či traderov. Bitfinex si tak koleduje o oveľa väčšie problémy, ako aktuálne má.

Výpadok tradingu na 3 hodiny

Dnes ráno napríklad došlo ku výpadu obchodovania na viac ako tri hodiny. Množstvo traderov, ktorí používajú danú platformu upozorňovali na to, že možnosť obchodovania bola pozastavená na viac ako tri hodiny. Akoby náhodou sa to dialo práve v čase, kedy mal Bitcoin silné momentum a aktívne sa snažil dostať cez hranicu 44 000 dolárov. Ide o náhodu? Pri tejto burze by tomu už asi neveril nikto, keďže sa nestalo prvý krát, kedy sa počas výrazného cenového pohybu Bitcoinu na Bitfinexe nedalo obchodovať.

Problémy s obchodovaním mali začať približne o 7:30 UTC, pričom o nich Bitfinex ani ihneď neinformoval. Až po viac ako dvoch hodinách prišlo oznámenie, ktoré informovalo o tom, že traderi budú môcť opätovne využívať služby a produkty Bitfinexu po 10:00 UTC, pričom oficiálne obchodovanie malo byť spustené až o 10:05. Daných 5 minút malo slúžiť traderom na výstup z akýchkoľvek pozícii, ktoré mali nastavené z rána či predošlého dňa.

Investori, traderi, či akýkoľvek iní používatelia danej platformy sa navyše doteraz nedozvedeli, prečo došlo ku tejto intervencií. Podľa oficiálneho Twitter účtu danej burzy sa viete dozvedieť iba toľko, že bola úspešná. Čoho sa mala týkať, prečo nastala práve v danom čase, či ako je možné, že opäť nebola ohlásená vopred, sa však už nedozviete.

Transakcia za 23 miliónov dolárov

Toto ale nie je ani zďaleka jediný problém, ktorý sa v poslednom čase podarilo tejto burze vyrobiť. Dostatok pozornosti sa Bitfinexu venovalo aj potom, čo sa jej podarilo zaplatiť za 100 000 dolárovú transakciu v USDT (na ETH sieti) poplatok vo výške viac ako 23 miliónov dolárov. Konkrétne išlo o 7 676 ETH, ktoré boli zaplatené po aktuálnom upgrade EIP-1559, čo taktiež znamená, že bolo prostredníctvom danej transakcie spáleného aj 0,053 ETH.

Prečítajte si tiež: Salvádor pripravuje inovatívny spôsob ťažby Bitcoinu

Aj tento prípad ale dopadol pre danú burzu takpovediac dobre. Miner, ktorý obdržal danú čiastku ju totižto vrátil. A hoci ju nevrátil v plnej výške, keďže si nechal 50 ETH a vrátil 7 626 ETH, tak stále išlo z jeho strany o krok, ktorý spraviť nemusel. Aj takýmto spôsobom tak prispel k tomu, aby sa burze Bitfinex prepiekol ďalší problém, pričom si miner nechal odmenu pre seba približne vo výške 150 000 dolárov.

Bitfinex ale rovnako reagoval, že aj pokiaľ by neprišlo ku vráteniu daného transakčného poplatku, ktorý bol samozrejme chybný a obrovsky vysoký, užívatelia burzy by neboli nijako ovplyvnený. Bitfinex plánoval totižto pokryť všetky svoje straty spojené s touto chybou prostredníctvom svojho fondu. Ten tak našťastie pre túto burzu bude musieť pokryť „iba“ stratu 50 ETH, čo je určite oveľa lepšie, ako stratu viac ako 7 600 ETH.

Napriek tomu ale treba povedať, že práve takýmito chybami a akciami sa môže Bitfinex dostať čoskoro do poriadnych problémov. Pokiaľ sa bude v médiách často objavovať meno tejto burzy spojené s negatívnymi správami a zlými rozhodnutiami, tak je viac ako jasné, že sa táto burza nedočká nejakého extrémne veľkého prílevu nových obchodníkov v prípade ďalšieho bullrunu. Veď kto by chcel obchodovať na burze, ktorá vypne počas tých najväčší pohybov?

Zdroje: https://ambcrypto.com/, https://u.today/, https://beincrypto.com/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

Mohlo by ťa zaujímať

cart