0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

30.07.20 Čo je kryptomenový mainnet?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Aj keď hodnoty kryptomien je niekedy dosť ťažké predvídať, existuje niekoľko kľúčových komponentov, ktoré určujú úspech projektu. Jedným z najväčších faktorov je samozrejme technológia. Aj keď investori nemusia nevyhnutne vedieť o technických detailoch projektu, v tejto oblasti je stále potrebné dosiahnuť určitý pokrok. Testnety sú schopné ukázať akýsi funkčný prototyp pre blockchainové projekty. Avšak mainnety sú ešte dôležitejším aspektom oceňovania a implementácie kryptomeny v reálnom svete.

Čo je mainnet?

Jednoducho povedané, mainnet je blockchain, ktorý v skutočnosti vykonáva funkciu prenosu digitálnej meny od odosielateľov k príjemcom, čiže kryptomenové transakcie sú vysielané, overované a zaznamenávané na technológii distribuovanej knihy (blockchain). Toto sa líši od testovacej siete (testnet), ktorá je v podstate iba testom takejto transakčnej funkčnosti. Najjednoduchší spôsob, ako o tom premýšľať, je to, že testovacie siete sú prototypmi, ktoré demonštrujú potenciálne schopnosti projektu. Mainnet je skutočným „konečným produktom“, ktorý je k dispozícii verejnosti. Rovnako ako v prípade testovacích sietí sa mainnety môžu meniť vždy, keď projektové tímy alebo komunity s otvoreným zdrojom kryptomeny rozhodnú, že sú potrebné aktualizácie alebo revízie.

Prečítajte si aj : Nody a masternody v infraštruktúre blockchainu

Každá transakcia vykonaná v blockchaine vyžaduje, aby účastníci platili transakčný poplatok (splatný v natívnej kryptomene), aby motivovali minerov (baníkov) a aby potvrdili transakcie a zabránili spamovaniu v sieti. Mineri budú za svoju tvrdú prácu odmenení pôvodnými kryptomenami z protokolu a tiež transakčnými poplatkami zaplatenými účastníkmi siete

Dôležitosť mainnetu

Mainnet slúži na rôzne dôležité funkcie, ktoré zahŕňajú:

Dôkaz rozvoja
Mainnet je preukázateľným dôkazom toho, že projekt vyvinul funkčný a pracujúci blockchain, kde sa môžu uskutočňovať skutočné transakcie. Mať mainnet je znakom toho, že projekt je teraz aktívny a je v technickom pokroku. Fungujúci mainnet testuje funkčnosť a schopnosti blockchainu, pretože verejnosť sa ho môže zúčastňovať, avšak akákoľvek porucha by mohla ohroziť vnútorné fungovanie blockchainu. Z tohto dôvodu spustenie siete vyžaduje značné množstvo zdrojov a rozvoja, aby sa zabezpečilo, že každý komponent pracuje tak, ako má. Mainnet ďalej slúži ako pracovný dôkaz, že projekt dobre vykonáva svoju víziu.

Dôvernosť
Projekt s mainnetom má nepochybne väčšiu dôveryhodnosť ako projekt bez neho. Pretože mainnet je skutočný a funkčný protokol, všetky transakcie sú živé a účastníci môžu navzájom obchodovať s pôvodnými kryptomenami blockchainu. Zainteresované strany v komunite sa môžu rozhodnúť stať sa zúčastneným uzlom a stiahnuť si softvér protokolu. Za predpokladu, že blockchain je otvorený a je k dispozícii pre každého, kto sa ho môže zúčastniť, základné kódy protokolu sú viditeľné pre verejnosť a účastníci môžu upozorniť na akékoľvek problémy alebo chyby. Ide o to, že existencia siete umožňuje vytvorenie živého ekosystému účastníkov, ktorý uľahčuje skutočnú interakciu a uskutočňovanie transakcií s úplnou transparentnosťou. Bez mainnetu je projekt čisto koncepčný alebo „teoretický“ bez toho, aby si účastníci vyskúšali pracovný produkt. Toto je obzvlášť dôležité pochopiť pri hodnotení projektu ICO, ktorý sa snaží získať peniaze; je oveľa ťažšie hodnotiť projekty bez mainnetu alebo dokonca testnetu.

Zdroje: masterthecrypto.com, binance.vision, coincentral.com

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart