0
 0,00 0 items

No products in the cart.

30.05.21 Carl Icahn a 1,5 miliardy do kryptomien - Pridá sa ďalšia investičná legenda?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Začínajú sa kryptomeny tešiť obľube veľkých hráčov? A teraz nemyslíme spoločnosti, ale investorov a miliardárov, ktorí sa postupne rozhodujú investovať či už časť svojho portfólia do kryptomien alebo ho pridať na súvahu svojich spoločností.

Dalio – O´Leary – Icahn

Iba minulý týždeň sme hovorili o Rayovi Daliovi, ktorý zmenil názor na kryptomeny len nedávno a rovnako tiež zverejnil, že nejaké sám aj drží. Cez týždeň sme vám pritom rovnako priniesli rozhovor medzi Anthonym Pomplianom a Kevinom O´Learym, známym biznismenom a podnikateľom, ktorý sa rozhodol okolo kryptomien postaviť niekoľko svojich nových projektov, či dokonca ich viacej zaradiť do svojho portfólia namiesto zlata. Avšak tento týždeň prišla veľmi zaujímavá správa aj zo strany Carla Icahna, jedného z najväčších a najznámejších investorov na Wall Street, ktorý prejavil záujem vstúpiť do kryptomien a to pomerne zostra.

Prečítajte si tiež: Používatelia PayPalu si budú môcť svoje zakúpené kryptomeny poslať do externých peňaženiek

Carl Icahn je investičnou legendou, ktorá je veľmi rešpektovaná najmä naprieč Wall Streetom. S veľkosťou majetku cez 15 miliárd dolárov rovnako patrí medzi najvplyvnejšie osobnosti vo svete financií a investovania. Aj preto sa jeho vyjadrenia, ktoré boli tento týždeň zverejnené v rozhovore pre CNBC, kryptomenovým svetom rozšírili pomerne rýchlo a s veľkou nádejou.

Carl Icahn sa totižto vyjadril, že sa na kryptomeny postupne pozerá. Predtým, ako sa však rozhodne investovať povedal, že sa pokúsi porozumieť celému sektoru, nielen jednej kryptomene akou je napríklad Bitcoin. Rovnako tiež podotkol, že zatiaľ žiadne kryptomeny nevlastní. Jedným dychom však dodal, že pokiaľ by sa do nich rozhodol investovať, tak by to spravil „vo veľkom.“ Na otázku zo strany redaktorky CNBC, ktorá sa pýtala na to, čo pre neho znamená „vo veľkom,“ odpovedal nasledovne:

„Pre mňa je investícia vo veľkom niečo vo výške približne jednej miliardy, možno jeden a pol miliardy dolárov. Zatiaľ to však neviem úplne presne.“

Napriek tomu, že zatiaľ ku žiadnej investícii nedošlo (údajne), je toto veľmi pozitívna správa pre kryptomeny. Aj keby sa totižto Carl Icahn rozhodol investovať do kryptomien menšiu čiastku, tak práve to, ako je vnímaný na Wall Street môže spôsobiť akýsi „snowballing“ efekt zo strany veľkých investorov.

Prečo práve kryptomeny?

Rovnako je tiež zaujímavé, že Icahn sa vyjadril, že zatiaľ vníma svoju prípadnú investíciu do kryptomien ako ochranu svojho majetku, či majetku svojej spoločnosti, pred infláciou. Naznačil tak, že tlačenie peňazí, aké zažívame v poslednom čase podľa neho povedie ku zvýšenej inflácii a tak sa rozhodol aj on pozrieť sa na aktíva, ktoré majú deflačnú charakteristiku, ako napríklad Bitcoin. Tiež povedal, že aj napriek volatilite ide pri Bitcoine najmä o jeho schopnosť byť „držiteľom hodnoty,“ čo je presne to, čo hľadá v aktíve, ktoré má chrániť pred infláciou.

Viac informácii o investícii tohto miliardára do kryptomien známych zatiaľ nie je. Nikto nevie, kedy má k ním prísť, v akej veľkosti, či do akých konkrétnych kryptomien. Jediné čo je zatiaľ známe je fakt, že Icahn má v pláne investovať prostredníctvom svojej spoločnosti Icahn Enterprises a pridať kryptomeny práve na súvahu tejto spoločnosti.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://dailyhodl.com/, https://www.cryptoglobe.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart