0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

30.03.21 PayPal umožňuje platby kryptomenami - pridáva viac ako 29 miliónov obchodov po celom svete

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Prešiel približne týždeň od toho, čo sme informovali o veľkej novinke zo strany spoločnosti Tesla, ktorá sa rozhodla pridať Bitcoin ako platobnú možnosť, a máme tu ďalšiu obrovskú bullish správu. Dnes sa oficiálne vyjadrila aj spoločnosť PayPal, že umožní platby hneď v štyroch kryptomenách, pričom má ich podporu pre amerických zákazníkov spustiť ihneď a pre zákazníkov po celom svete najneskôr do konca roka. No a počet obchodov, v ktorej budú môcť používatelia kryptomien platiť týmito digitálnymi aktívami, vôbec nie je zanedbateľný.

Viac ako 29 miliónov obchodov po celom svete

Dnes doobeda informovala agentúra Reuters, že PayPal má v pláne oficiálne oznámiť umožnenie platby kryptomenami na svojej platforme. Tak sa už aj oficiálne stalo, keď napríklad na Twitter účte PayPalu, nájdete nasledujúce video, ktoré zhrnie všetko podstatné o tom, čo musíte o kryptomenách na PayPale vedieť.

Tie najpodstatnejšie novinky pritom sú, že PayPal umožňuje platbu 4 kryptomenami (Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash), pričom už túto možnosť môžu využívať priamo obyvatelia USA. Platí, že možnosť platbou kryptomenami sa objaví na platforme PayPal pre užívateľa vždy, keď má dostatok kryptomien na pokrytie celého nákupu či účtu. PayPal rovnako dodáva, že spájanie kryptomien na platbu jedného účtu nie je možné, čo ale nikoho nemôže prekvapiť.

Prečítajte si tiež: Novozélandský investičný fond nakúpil Bitcoin za 17,5 milióna dolárov

Rovnako bolo aj oficiálne vyjadrené, že PayPal nebude predajcom posielať priamo kryptomeny, ale v čase nákupu kryptomenu zamení za fiat a ten pošle daným obchodom, biznisom či prevádzkam. Týmto chce zabrániť volatilite, ktorá je  s kryptomenami stále spojená a umožniť túto triedu aktív aj na platobné potreby. Dan Schulman, CEO spoločnosti PayPal, sa o tejto novinke vyjadril nasledovne:

„Vôbec prvýkrát v histórii môžete použiť kryptomeny bez problémov rovnakým spôsobom ako kreditnú či debetnú kartu priamo vrámci svojej PayPal peňaženky. Myslíme si, že ide o jeden z najpodstatnejších momentov pre kryptomeny, keďže sa kryptomeny menia z triedy aktív, ktorú nielen kúpite či držíte, ale aktuálne aj miniete ako dôveryhodný zdroj, ktorý poslúži pri transakciách po celom svete v miliónoch obchodov.“

Bitcoin zareagoval pozitívne

Pozitívny tak nie je iba názor Dana Schulmana na tento krok, ale rovnako pozitívne zareagovali aj kryptomeny. Napríklad Bitcoin sa za posledný deň pravdepodobne aj vďaka tejto novinke dostal na cene vyššie približne o 3 %. Nejde samozrejme o žiadny obrovský skok, avšak teraz je viac ako pravdepodobné, že na cene sa takéto správy odzrkadlia najmä časom.

Aj napriek tomu, že sme nevideli nejakú obrovskú zelenú sviečku, je táto správa určite pozitívom. Kryptomeny si totižto týmto krokom zaistili veľmi veľkú využiteľnosť, keďže sa budú dať použiť extrémne jednoducho na platbu takmer kdekoľvek po svete. S viac ako 377 miliónmi užívateľov je PayPal jednou z najväčších platobných sietí po celom svete, čo tento argument len zmocňuje.

Aj týmto krokom sa tak pomaly začína vytrácať možnosť „haterov“ alebo odporcov kryptomien na to, aby kritizovali ich nevyužiteľnosť. Práve argument toho, že "s kryptomenami sa nedá nikde platiť," alebo toho, že "nemajú žiadne využitie v spoločnosti" (kde tí najväčší hateri s radosťou vždy dodali že sa používajú len na nelegálne aktivity ako financovanie terorizmu, pranie špinavých peňazí či nákup drog) sa začína pomaly ale isto vytrácať.

Myslíte si, že práve tento krok zo strany PayPalu môže byť prvým obrovským skokom pre celosvetovú adopciu kryptomien z pohľadu „platobného systému?“ Alebo očakávate ešte väčšiu či podstatnejšiu správu, ktorá kryptomeny definitívne začlení nielen do finančného sveta, ale hlavne na zoznam používaných spôsobov platby. O svoje komentáre sa neváhajte podeliť na našej stránke, v komentároch nižšie, či na našich sociálnych sieťach ako je Telegram, Discord či Facebook.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://beincrypto.com/, https://www.reuters.com/, https://www.trustnodes.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart