0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

30.03.20 Kurz Bitcoin – Bitcoin, dominancia, kapitalizácia - Na trhu cítiť strach!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Ahojte trejderi,

dnes vám prinášame Pondelkovú analýzu Bitcoinu, dominancie a altcoinového market capu.

 

Bitcoin

Od začiatku minulého týždňa sme sa viacmenej pohybovali veľmi mierne smerom UP a sledovali sme hlavnú (červenú) trendovku, ktorá nás držala v tomto smere. Tú sme v noci z piatka na sobotu nakoniec prerazili a následne pokračovali smerom dole.

Momentálne teda očakávam tento týždeň ďalší pokles, kde by sme sa primárne mohli dostať na hodnoty 5300 až 5400 dolárov. Pokiaľ by na týchto hodnotách neprišlo k žiadnej reakcii, ako ďalšiu hodnotu budeme sledovať hladinu 4500 – 4600 dolárov. Pokiaľ by prišiel silný dump, myslím, že pôjdeme na nové low. To by predstavovalo hodnoty 3700 – 3800 dolárov.

Ktorý scenár ale nastane, je obtiažne povedať.

Bitcoin teda momentálne vyzerá viac bearish ako bullish. Pokiaľ by sme ale chceli uvažovať o bullish variante, potrebovali by sme sa opäť dostať nad prerazenú trendovku. Osobne mi to ale príde veľmi málo pravdepodobné. Zatiaľ na grafe nieje naozaj nič, čo by nám naznačovalo výrazný pohyb Up.

Čo by mohlo zamiešať ešte karty, je dnešné otvorenie finančných trhov v USA. Toto je jedna z prioritných vecí, ktoré dnes budem sledovať a pozorovať, ako sa zachová Bitcoin. Aj táto udalosť by mohla výrazne ovplyvniť pohyb Bitcoinu nasledujúce dni.

Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, na 4H grafe vidíme, že stále nedošlo k výraznejšej zmene. Stále sa pohybujeme v kanáli, ktorý som spomínal už minulý týždeň. Keď sa ale teraz pozrieme na graf, vidíme, že prišlo odrazenie z hornej trendovky a pokračovali sme smerom dole.

Na grafe takisto sledujem jednu zmenu v porovnaní s predchádzajúcimi týždňami.

Niekoľko týždňov dozadu sme na grafe dominancie sledovali, že pokiaľ išla cena Bitcoinu up, dominancia nám klesala a naopak, pokiaľ Bitcoin klesal, dominancia stúpala.

Posledné dni sa ale niečo zmenilo. Keď Bitcoin klesá, klesá nám aj dominancia. To mi naznačuje, že sentiment na trhu ohľadom Bitcoinu nieje veľmi pozitívny a chuť investorov nakupovať pri každom poklese taktiež akosi vymizla. Na trhu cítiť strach. Aj toto mi hovorí, že výraznejší rast Bitocinu najbližšie dni asi nepríde.

Čo sa teda týka samotnej dominancie, najbližšie očakávam znovu pokles minimálne k spodnej trendovke, kde uvidíme, či sa niečo zmení, alebo nie. Na to si musíme počkať.

Altcoin market cap

Tu sa nám taktiež z pohľadu samotného grafu v porovnaní s BTC nič nezmenilo. Tento graf nám stále tak ako minulý týždeň kopíruje graf BTC. Tak ako na Bitcoine, aj tu sme prerazili spodnú trendovku.

Preto očakávam veľmi podobný scenár aj tu a teda pohyb dole.

Tu si dovolím tvrdiť, že ak sa Bitcoin vysype, altcoin market cap pôjde takmer s istotou na nové low.

Z tohto dôvodu by som nákup altcoinov ešte zvážil a nikam sa neponáhľal. Prečo by sme mali nakupovať už teraz ak existuje pravdepodobnosť nákupu s 30 až 40 % zľavou?

Toto je už ale na každom z nás, keďže pravdepodobnosť je jedna vec, ale realita v kryptosvete sem tam mierne odlišná.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s členstvom Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart