0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

3 stratégie obchodovania s kryptomenami počas medvedieho trhu.

Počas býčieho trhu je každý génius, ale ako by sa malo obchodovať v medveďom trhu a aké stratégie používať?

Stratégie v medveďom trhu.

Trhy sú momentálne desivé a hoci sa situácia pravdepodobne ešte zhorší, neznamená to, že investori musia sedieť a pozerať sa bokom. V skutočnosti história dokázala, že jeden z najlepších časov na nákup kryptomien je vtedy, keď o krypte nikto nehovorí.

Prečítajte si tiež: Prečo kryptomeny pokračujú v poklese?

Pamätáte si na dlhú kryptozimu 2018-2020? Len málokto, vrátane mainstreamových médií, hovoril o kryptomenách v pozitívnom zmysle. Práve v tomto období klesajúceho trendu a dlhej stranovej konsolidácií, inteligentní investori začali akumulovať pozície v príprave na ďalší býčí trend. Samozrejme, nikto nemohol vedieť, že nakoniec z toho bude niekoľko mesačný parabolický rast.

Prvá stratégia: DCA - dollar cost averaging.

Jednou z najúčinnejších stratégií pre dlhodobé zhodnocovanie majetku je pravidelné investovanie rovnakej čiastky. Vďaka tomu dochádza k priemerovaniu nákupných cien, teda dollar cost averagingu. Tento spôsob nákupov je dobrý, pretože minimalizujete emočné vypätie a tiež pravdepodobne nebudete prehnane reagovať na výkyvy cien.

Investovanie prostredníctvom stratégie DCA, sa stáva mechanickým procesom a cenové prepady môžete využiť ako motiváciu prikúpiť viac za akciovú cenu. Investori, ktorí automaticky nakúpili 50 USD v BTC týždenne počas dvojročného obdobia, sú aj dnes v zisku.

dolar cost averagingVýsledky týždenného spriemerovania dolárových nákladov na Bitcoin. Zdroj: DCA.BTC

Druhá stratégia: Vykupujte extrémne prepady.

Okrem stabilného, primerane veľkého priemerovania dolárových nákladov by investori mali vstúpiť do trhu, keď je hlboko prepredaný a všetky metriky sú extrémne. V časoch extrémneho strachu na trhu, je zvyčajne vhodné obdobie na ďalšie dokupovanie alebo dokonca vstupný bod pre viacročné pozície.

Tretia stratégia: Nerobte nič, kým sa trend nezmení.

Obchodovanie počas medvedieho trhu je ťažké a hlavnými prioritami sú zachovanie hodnoty portfólia. Z tohto dôvodu je pre niektorých investorov najlepšie počkať na potvrdenie zmeny trendu. Ako sa hovorí, „trend je tvoj priateľ“. Počas býčieho trhu je každý génius a vynikajúci obchodník, takže ak ste to boli vy, počkajte, kým sa rozvinie ďalší býčí trend a staňte sa šťastným géniom.

Obchodujte výlučne na svoje vlastné riziko, články na stránke trader20.sk, nie je možné brať ako investičné doporučenie alebo poradenstvo. Jedná sa len o názory a skúsenosti, ktoré by mali slúžiť len k vzdelávaniu.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/3-ways-to-trade-bitcoin-and-altcoins-during-a-bear-market

Mohlo by ťa zaujímať

cart